Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Kompilace a patchování jádra  (Přečteno 4949 krát)

Kenji

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 489
    • Ifrit
Kompilace a patchování jádra
« kdy: 27 Května 2008, 22:54:13 »
...kernel :)
Poslední týden mě přepadla nějaká kernelová horečka. Vždy mi bylo jedno jaký mám kernel, ale najednou sleduji kernel.org každou chvíli jestli nevyšla nějaká nová verze kernelu :)
Zajímá mě, jestli vás baví takhle kompilovat kernel :) Mě tedy ano, i když je v konfiguráku dost věcí, kterým nerozumím, ale doufám, že jednou přijdu na to, co je co :) Konkrétně například sekce Block layers. Neví někdo co to je a jestli to nechat nebo vyhodit?
Máte někdo nějaké tipy na vylepšení výkonu a zrychlejí kernelu?
Neznáte nějaké dobré patche? Chtěl bych si svůj vanilla kernel opatchovat právě pro tu rychlost a lepší výkon, ale nevím kterýma patchema, je jich trochu víc - gentoo patche, Ubuntu patche... :)
A nebo neznáte nějaký dobrý článek, seriál, knihu o konfiguraci kernelu? To co je na wiki je dost skromné. Na Abclinuxu je zajímavý seriál, ale vypadá to, že bez pokračování. Ani v Gentoo handbooku toho není tolik, kolik bych se chtěl dozvědět :)
*´¨)
¸.·´¸.·´¨)
(¸.·´ (¸.·*´`*·>>>

Pavel Půlpán

Re: Kompiluješ, kompilujete, kompilujeme...
« Odpověď #1 kdy: 27 Května 2008, 23:10:05 »
Mrkni sem, výbornej zdroj informací: http://www.linux-faqs.org/

Kenji

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 489
    • Ifrit
Re: Kompiluješ, kompilujete, kompilujeme...
« Odpověď #2 kdy: 28 Května 2008, 08:39:43 »
To vypadá hodně dobře, už se těším, až přijdu ze školy domů a pustím se do čtení ;)
Anebo ne, já do té školy asi ani nepůjdu :D
*´¨)
¸.·´¸.·´¨)
(¸.·´ (¸.·*´`*·>>>

Tomáš Jančík

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1179
    • TomášJančík.net
Re: Kompilace a patchování jádra
« Odpověď #3 kdy: 28 Května 2008, 13:46:24 »
taky se chci brzy pustit do kompilace vlastního kernelu, ale momentálně jsem si vzal dost jiných úkolů, tak snad až bude víc času...
každopádně se pak pochlub, jak to probíhalo a jak to dopadlo, až mám inspiraci ;)

Kenji

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 489
    • Ifrit
Re: Kompilace a patchování jádra
« Odpověď #4 kdy: 28 Května 2008, 14:55:50 »
Tak jsem do té školy nešel kvůli stávce v Německu :) Vzal jsem jádro, patche, configurák a odebíral jsem věci...no a někde jsem asi odebral něco špatně, protože s tím novým kernelem nenabootuju :( ...takže zítra to zkusím ještě jednou znova :)
*´¨)
¸.·´¸.·´¨)
(¸.·´ (¸.·*´`*·>>>

Pavel Půlpán

Re: Kompilace a patchování jádra
« Odpověď #5 kdy: 28 Května 2008, 15:44:11 »
Jo jo to se občas stane. První fofrtučnák mi taky nenaběh... tenkrát já vemeno z kapra zkompiloval driver IDE jako modul. :D

Kenji

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 489
    • Ifrit
Re: Kompilace a patchování jádra
« Odpověď #6 kdy: 28 Května 2008, 16:58:33 »
Mám podezření, že jsem udělal něco podobného :) Jenže vzhledem k počtu úprav bude rychlejší udělat to znovu a pomaleji než hledat chybu.
*´¨)
¸.·´¸.·´¨)
(¸.·´ (¸.·*´`*·>>>

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.