Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: [ubuntu]: nové pozadí a téma GDM  (Přečteno 35936 krát)

Ender Wiggin

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 645
Re: [ubuntu]: nové pozadí a téma GDM
« Odpověď #25 kdy: 08 Října 2008, 12:21:11 »
Vista v defaultě taky nevypadá tak, jak sis ji "vyšperkoval" ty. Jsem zvědavý, co budš dělat až ti nebude stačit jedna plocha, jeden panel... v defaultu:D
Xubuntu 12.04

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: [ubuntu]: nové pozadí a téma GDM
« Odpověď #26 kdy: 08 Října 2008, 12:46:21 »
To je presne povedané. Výhovorky typu, že ovládače a pod. ... nikoho nezaujímajú. Keď je systém schopný ponúknuť samoinštaláciu ovládačov, prečo potom následne nenainštaluje moderné pohľadné prostredie ?

Ja som si včera večer nainštaloval Emerald, dal tam Vista tému, importol aj Murrine Vista tému do vzhľadu a konečne mám to čo mi chýbalo. Krásne moderné prostredie. Nádherné ikonky, farby, priesvitné okraje okien, radosť pozerať. Keby takto vyzeral linux desktop v defaulte možno sa nemusí ešte stále potácať okolo 0.8 percentej rozšírenosti.
Rozšířenost linuxu není o vzhledu - stejné rozšíření měl i když žádné Visťácké Aero neexistovalo (průhledné rámy oken byly doménou linuxu) a na Winech byly pouze 3 možnosti nastavení barevného vzhledu (modrý, stříbrný a zelený + několik variant klasického nastavení, které jsem viděl asi tak na 1% WinXP). Aby systém vypadal hezky, žádnou průhlednosti mít nemusí.

Je ale pravdou, že když někdo uvidí screenshot z nováho Ubuntu (mám na mysli ten druhý), tak uvidí dva fádní světlé pruhy (panely), na nich nějakou tu ikonku, text, a mezi tím obludnou hnědo-hnědou, opravdu odpudivou plochu - tak trochu mi to připomíná zeleno-modrou jednolitou plochu po instalaci Win95, akorát místo jednoho panelu tam jsou dva a místo zelenomodré je plocha hnědá.

Přitom stačí tak málo - najít slušný wallpaper (na gnome-look je jich spousta, a dokonce takových, které mají africky ubuntí nádech a zapadají do starého barevného konceptu ubuntu) a dát pozadí panelům, aby vypadaly trošku plasticky.
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

jamesbond

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 87
Re: [ubuntu]: nové pozadí a téma GDM
« Odpověď #27 kdy: 08 Října 2008, 12:59:48 »
Aby systém vypadal hezky, žádnou průhlednosti mít nemusí.

Přitom stačí tak málo - najít slušný wallpaper (na gnome-look je jich spousta, a dokonce takových, které mají africky ubuntí nádech a zapadají do starého barevného konceptu ubuntu) a dát pozadí panelům, aby vypadaly trošku plasticky.
Nie som grafik ani umelec takže sa nebudem hádať. Ako hovorím, po včerajšom rozbehnutí Emeraldu a Vista témy to vyzerá fantasticky. Ale obidvaja sme sa zhodli na tom, že to čo vidí človek po inštalácii Ubuntu je tragédia. A nejde len o wallpaper a pozadie, ale celkové grafické stvárnenie, buttonov, sliderov, progress barov, ikoniek je nepekné.
« Poslední změna: 08 Října 2008, 13:29:24 od jamesbond »

Sešívaný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
    • Osobní stránky
Re: [ubuntu]: nové pozadí a téma GDM
« Odpověď #28 kdy: 08 Října 2008, 19:07:16 »
Přitom stačí tak málo - najít slušný wallpaper (na gnome-look je jich spousta, a dokonce takových, které mají africky ubuntí nádech a zapadají do starého barevného konceptu ubuntu) a dát pozadí panelům, aby vypadaly trošku plasticky.

Jenom to nestačí. Ono to jde ruku v ruce s dalšími prvky. Aby toto mohli udělat, tak by musely být všechny ikony průhledné, protože pak by vzniklo ještě něco horšího, když by ikony byly na moderním pozadí v šedém rámečku. Nová sada ikon by byla potřeba jako sůl - modernější vzhled, větší rozlišení, průhlednost. Když třeba měníte nastavení v NetWorkManageru tak se setkáte s ikonou, která je snad z GNOME 1.0, takové artefakty se v Ubuntu pořád nacházejí.

pivik

  • Host
Re: [ubuntu]: nové pozadí a téma GDM
« Odpověď #29 kdy: 08 Října 2008, 19:16:27 »
Tak já zrovna třeba témata moc neřeším, protože se mi Human docela líbí. A líbí se mi i pozadí z Hardyho. Pravda je, že pozadí z Intrepid je tragédie a New Human je na tom možná ještě hůř. Udělali dobře, když ho nakonec zavrhli.

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: [ubuntu]: nové pozadí a téma GDM
« Odpověď #30 kdy: 08 Října 2008, 19:28:16 »
Asi to stejně nevyřešíme, protože co člověk, to názor. Ale asi se skoro všichni shodnem, že minimálně od Edgy Eft 6.10 (co já pamatuju) se na defaultním vzhledu moc neudělalo.
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

bluewizard

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 166
Re: [ubuntu]: nové pozadí a téma GDM
« Odpověď #31 kdy: 08 Října 2008, 19:39:23 »
Škoda, obal/grafika "prodává", tohle "hov.ové" témátko je otřesné a nově příchozí lidi, co by chtěli zkusit to "slavné" Ubuntu to odradí.
Např. Vista je graficky HÓÓÓDNĚ povedená, to samé i OSX, tak si myslím, že i Ubuntu by mělo přijít z něčím, co osloví a potěší oko. Rozhodně by to neměl být ale další klon Visty, nebo OSX!
Možná měl grafik dovolenou, nebo žádného nemají. Myslel jsem, že se psalo něco o nově připravovaném přepracování celé grafiky, ale nic se nekoná, ale je to přece jen beta.
Třeba finální verze bude graficky úplně jiná a vyrazí nám všem dech, až si z toho hačačá.  ;D ;D ;D

pivik

  • Host
Re: [ubuntu]: nové pozadí a téma GDM
« Odpověď #32 kdy: 08 Října 2008, 20:16:41 »
Já si dobře pamatuju že, tak jak píše bluewizard, byla slibována změna kompletního grafického prostředí počínaje grubem, bootovací obrazovkou, atd. Mělo se to vše sjednotit do jednoho grafického režimu. Toto vše a mnohem víc (to co si už nepamatuju) mělo být již v Hardym. Sice již tehdy (cca před rokem) panoval názor, že to nestihnou do vydání LTS, ale na tuty to mělo být právě v Intrepid. Nicméně nechám se překvapit, třeba se již v Ubuntu 15.04 Xenofob Xaver změny dočkáme... ;D

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: [ubuntu]: nové pozadí a téma GDM
« Odpověď #33 kdy: 08 Října 2008, 21:26:31 »
Nejhroší je, že z desítek opravdu pěkných grafických návrhů vybrali ten nejhorší...

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: [ubuntu]: nové pozadí a téma GDM
« Odpověď #34 kdy: 09 Října 2008, 10:11:23 »
Nejhroší je, že z desítek opravdu pěkných grafických návrhů vybrali ten nejhorší...
A právě u distribuce, která má tak silnou komunitu, mne to velice překvapuje. Cožpak by byl takový problém udělat soutěž návrhů na nový vzhled? Nebo alespoň uspořádat hlasování o výsledném vzhledu (aby uživatelé vybrali jeden z 10ti možných).
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

Czario

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 639
  • skill :: passive-llama
Re: [ubuntu]: nové pozadí a téma GDM
« Odpověď #35 kdy: 09 Října 2008, 16:35:51 »
Já hlavně nechápu, proč když dám pravé na pozadí a motivy, že tam jsou takové hnusárny a jediné použitelné je human a pak tam je nějaké to fialové atd.. Nechápu, že neudělají 5 super motivů a k tomu přiřadí nějaká pěkná pozadí a vyberou jedno klidně konzervativnější jakohlavní. Uživatel by si je prohlédl, zjistil, že se mu líbí to nebo to a zvolil by si ho a bylo by...  Uživatel který není grafik nikdy neudělá ideální skladbu grafiky a grafických prvků.. Je dobré mít odladěný základ a to si upravit.

Nechápu to. Detaily jsou nejdůležitější, protože sebelepší produkt s nedotaženými detaily vypadá jako nějaká béčková amatérská splácanina...

PS: teď jsem třeba ukazoval compizácké vymoženosti dvoum nově mnou naverbovaným ubunťákům. (kolemse přifařející se slečna jenom valila oči, když jsem na monitor začal kreslit ohnivým písmem a kolega jehož to byl notebook měl hrůzu v očích když viděl, co že to všechno umí a co všechno tam měním a překlikávám abych jim demonstroval vymoženosti a možnosti compizu co si pamatuji z dob berylu atd.. :-) ). A právě jsme o tom mluvili, jaká to je škoda, že si člověk nemůže jednoduchou formou vybrat lně novou sestavu grafiky.. To je to takovej problém? + k tomu udělat odladěné nastavení compizu (myslím, že vyladit grafiku a k tomu compiz je docela už náročná záležitost.)

PPS: myslím, že verbování nových ubunťáků by bylo mnohem snadnější s možností lepšího grafického kukuče.
« Poslední změna: 09 Října 2008, 16:38:35 od Czario »

Sešívaný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
    • Osobní stránky
Re: [ubuntu]: nové pozadí a téma GDM
« Odpověď #36 kdy: 10 Října 2008, 02:03:01 »
Tak bysme se mohli dočkat nového výchozího pozadí, uvažuje se o tomto: https://wiki.ubuntu.com/Artwork/Incoming/Intrepid/Earthenibex_wallpaper
Jak ale jeden z vývojářů píše, všichni se shodnou na tom, že to pozadí je otřesné, až na lidi, kteří o tom rozhodují.

MartenP

  • Host
Re: [ubuntu]: nové pozadí a téma GDM
« Odpověď #37 kdy: 10 Října 2008, 06:55:28 »
Tohle pozadí se mi už celkem líbí.

Ender Wiggin

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 645
Re: [ubuntu]: nové pozadí a téma GDM
« Odpověď #38 kdy: 10 Října 2008, 08:33:10 »
Hardyho pozadí jsem si nechal a nezměnil. Tohle už bych taky zvládl. Samozřejmě, každý má jiný vkus, ale to předtím (ty kolečka) bylo mnohem mnohem horší.
Xubuntu 12.04

zonaA

  • Host
Re: [ubuntu]: nové pozadí a téma GDM
« Odpověď #39 kdy: 11 Října 2008, 13:09:06 »
Mě to "nové" tmavé tema celkem vyhovuje, ale nechápu proč se do oficiálního kozorožce nedostalo toto téma: https://wiki.ubuntu.com/Artwork/Incoming/DustTheme?action=show&redirect=Artwork%2FIncoming%2FIntrepid%2F . To mi připadá skvělé...... A pro Ubuntu jak dělané...... :) :) :) :)

col_boggy

  • Host
Re: [ubuntu]: nové pozadí a téma GDM
« Odpověď #40 kdy: 11 Října 2008, 13:17:13 »
protože o tom očividně rozhodují lidi s trochu jiným vkusem.. každopádně, pokud fakt vyjde II s tím příšerným tématem, asi by bylo lepší, kdyby někdo udělal komunitní verzi instalačního cd 8.10 s upravenými základními částmi vzhledu -  našel by se někdo takový?

Martin - ViPEr*CZ*

Re: [ubuntu]: nové pozadí a téma GDM
« Odpověď #41 kdy: 11 Října 2008, 13:29:16 »
No vzhled láká lidi a pokud si myslí v Cannonicalu, že to je správně... ale stačí se podívat do obecné diskuze kolik lidí zůstává u instalačního vzhledu... na druhou stranu přeci máme linux proto, že je tak tvárný... tak nás přeci nemůže zničit, že vrchnímu designšéfovi se holt líbí něco jíného  8)
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

Czario

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 639
  • skill :: passive-llama
Re: [ubuntu]: nové pozadí a téma GDM
« Odpověď #42 kdy: 11 Října 2008, 13:45:17 »
já jenom doufám, že bude možné ta jiná ubuntí navrhovaná témata nějak snadno implementovat a použít. Komu se tmavé téma líbí, tak ať si ho 3xklikem bez problémů přidá

JohnyN

  • Host
Re: [ubuntu]: nové pozadí a téma GDM
« Odpověď #43 kdy: 11 Října 2008, 13:48:42 »
Zdravím, mne sa Dust veľmi páči, do nedávna som ho používal. Myslím, že by to bola dobrá alternatíva k Human. Wallpaper je tiež v pohode, ten predchádzajúci bol otrasný.

zonaA

  • Host
Re: [ubuntu]: nové pozadí a téma GDM
« Odpověď #44 kdy: 11 Října 2008, 13:52:25 »
Ubuntu je Afrika ,  toho se asi vždy budou držet... Hnědá barva bude vždy převládat, ale to co ted nabízejí, spiš svědčí o tom, jako by to někdo dělal narychlo přes víkend a pak už se tím nezabýval. Nejsou (schopní) lidi ? :-\
« Poslední změna: 11 Října 2008, 14:37:20 od zonaA »

zonaA

  • Host
Re: [ubuntu]: nové pozadí a téma GDM
« Odpověď #45 kdy: 11 Října 2008, 14:02:49 »
Comunitní vzhled je v synaptiku. Jak Dust, tak Kin, tak New Wave... Jen je třeba je aktualizovat na Gnome Look. V synaptiku jsou deb balíky , tudíž máte změnu kompletní. Já ted používám mírně upravený Dust a jsem spokojen a doufám dlouho nemusím měnit, protože mi fakt sedl na 100 procent - na rozdíl od ostatních  kýčovitých témat ala Vista na Gnome Look. GDM téma taky je na Gnome Look, stačí upravit jazyk....
« Poslední změna: 11 Října 2008, 14:05:24 od zonaA »

col_boggy

  • Host
Re: [ubuntu]: nové pozadí a téma GDM
« Odpověď #46 kdy: 11 Října 2008, 22:40:59 »
Poslal: Czario
Citace
Vložit citaci
já jenom doufám, že bude možné ta jiná ubuntí navrhovaná témata nějak snadno implementovat a použít. Komu se tmavé téma líbí, tak ať si ho 3xklikem bez problémů přidá
to ano. tohle jsem mysel spíš pro lidi, co se nudí a z legrace si stáhnou "ten linux". když tam na ně vybafne taková věc, co tam chtějí strčit jako default, co myslíš, že udělají? okamžitě se zase vrátí k vistám. a já bych se jim nedivil...

zonaA

  • Host
Re: [ubuntu]: nové pozadí a téma GDM
« Odpověď #47 kdy: 11 Října 2008, 22:48:59 »
Já jsi ale nemyslím, že "ostatní" lidé jsou tak tupé masy, že jich odradí hnědá, vzhled si můžou ihned změnit. Při instalaci XP  na ně vybafne hnusná modrá jako omalovánky... A pokud chtějí měnit vzhled tak si stejně musí patchnout knihovnu, jinak mají Redmond gray, modrou,zelenou,stříbrnou ....... no samé mňamky........ ;) ;) ;) A k Vistám se nevrátí, protože je štve co je to za zničený systém se zmrzačeným 400MB kernelem.  Vista je totální omyl, to už snad ví už každý.... Jenom ne Hulán a jeho ovce >:( >:( >:(
« Poslední změna: 11 Října 2008, 22:57:52 od zonaA »

jamesbond

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 87
Re: [ubuntu]: nové pozadí a téma GDM
« Odpověď #48 kdy: 12 Října 2008, 08:34:23 »
Já jsi ale nemyslím, že "ostatní" lidé jsou tak tupé masy, že jich odradí hnědá, vzhled si můžou ihned změnit. Při instalaci XP  na ně vybafne hnusná modrá jako omalovánky... A pokud chtějí měnit vzhled tak si stejně musí patchnout knihovnu, jinak mají Redmond gray, modrou,zelenou,stříbrnou ....... no samé mňamky........ ;) ;) ;) A k Vistám se nevrátí, protože je štve co je to za zničený systém se zmrzačeným 400MB kernelem.  Vista je totální omyl, to už snad ví už každý.... Jenom ne Hulán a jeho ovce >:( >:( >:(

O tom, že existuje Emerald a je tu možnosť úpravy rámov okien na priesvitné ako v ostatných moderných prostrediach som sa nedozvedel zo žiadneho článku o linuxe, nie je to ani vo wiki k ubuntu desktopu. Oháňať sa vzhľadom XP je smiešne, XP sú už dávno za zenitom.

A fakt je, že defaultný vzhľad Ubuntu je pre 99 percent užívateľov neprijateľný, to aké je dnes mohlo byť akceptovateľné tak pred 10rokmi, v dobe Win95, Ubuntu vyzerá horšie ako zmienené XP. Porovnanie s Vistou alebo OSX vyznieva pre Ubuntu už úplne tragicky.

Chcelo by to nejaký preddefinovaný moderný vzhľad .. nie každý má chuť čítať fórumy, lepšie povedané nikto okrem linux fanatikov tieto fóra nečíta a preto sa k lepšiemu vzhľadu nikdy nedopracuje.

col_boggy

  • Host
Re: [ubuntu]: nové pozadí a téma GDM
« Odpověď #49 kdy: 12 Října 2008, 10:23:15 »
přesně tak. zonaA: vista může být omyl, ale to, co jsi napsal, zní poněkd fanaticky. znám spoustu lidí, kteří používají visty z různých důvodů. jeden z hlavních je ten, že nemají čas ani náladu si dávat dohromady systém jako je ubuntu. oni potřebují zapnout pc a pracovat, ne se v tom tři dny vrtat, aby se to alespoň trochu podobalo použitelnému operačnímu systému. stejně tak větina lidí, co z legrace zkouší linuxy čekají, že je to ubuntu nějak přesvědčí, že je lepší než windows - žádné že "chceš ubuntu? tak si na něm trochu zapracuj, a dostaneš něco super". takovýhle přístup prvně odrazoval i mě.

jamesbond: fanatiků? už jsem tu viděl slušné množství správců sítí a podnikatelů, kteří prostě měli windowsů plné zuby a měli vůli (a čas) s tím něco dělat.
« Poslední změna: 12 Října 2008, 10:28:10 od wingman »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.