Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Tak tu máme Alfu 2  (Přečteno 18693 krát)

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re: Tak tu máme Alfu 2
« Odpověď #25 kdy: 22 Února 2011, 14:54:44 »
Díky za info, jak bych přidal zmíněný driver do repozitáře nebo jak úspěšně zablokovat nouveau driver? Přiznám se, že mne ta nekompatibilita nouveau driveru dost rozčiluje.. Díky.

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re: Tak tu máme Alfu 2
« Odpověď #26 kdy: 22 Února 2011, 16:22:53 »
Já vím, že pláči na špatnéh hrobě ale proč dává Canonical a jiní nouveau driver do dister to nechápu, když to pak nejde odstranit a 3d efekty to neposkytuje.

Pavel Půlpán

Re: Tak tu máme Alfu 2
« Odpověď #27 kdy: 22 Února 2011, 16:25:22 »
Heh, jeden z důvodů, proč jsem po odvěké spokojenosti s kartami nVidia emigroval k AMD... projektu Nouveau fandím, ale dokud nVidia neotevře specifikace, bude vždy o krok a více dozadu.

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re: Tak tu máme Alfu 2
« Odpověď #28 kdy: 22 Února 2011, 17:02:37 »
Heh, jeden z důvodů, proč jsem po odvěké spokojenosti s kartami nVidia emigroval k AMD... projektu Nouveau fandím, ale dokud nVidia neotevře specifikace, bude vždy o krok a více dozadu.
Já to v openSUSE nebo Linux Mint Debian dokáži, Mint nedělá blbosti a necpe nefunkční driver do distra, v Ubuntu 11.04 jsem ale bezradný.

jenda93

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
  • software engineer
Re: Tak tu máme Alfu 2
« Odpověď #29 kdy: 22 Února 2011, 17:10:43 »
Za dva měsíce nejpozději bude všechno v 11.04 vyřešené, netřeba zoufat.
Hlavním úkolem vývojářů je chválit nový software

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re: Tak tu máme Alfu 2
« Odpověď #30 kdy: 22 Února 2011, 17:48:46 »
Za dva měsíce nejpozději bude všechno v 11.04 vyřešené, netřeba zoufat.
Zoufání je to poslední, trápí mne jen lidská blbost. Mám dalších 6 fungujících různých dister ale nemám rád nevyřešené problémy, způsobené právě lidskou blbostí. :)

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Tak tu máme Alfu 2
« Odpověď #31 kdy: 22 Února 2011, 18:21:00 »
Pokud je těch šest dister taky ve stádiu Alfa 2, tak jim gratuluju, ale prosím, zdrž se porovnávání stabilních systémů s vývojovým.

A pro všechny: Proboha, je to Alfa 2! Divné by bylo, kdyby tam žádné bugy nebyly. To že tohle nefunguje a támhleto padá je prostě normální -- berte to jako součást vývojového vydání a pokud vám to vadí, tak ho nepoužívejte.

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re: Tak tu máme Alfu 2
« Odpověď #32 kdy: 22 Února 2011, 22:01:44 »
Pokud je těch šest dister taky ve stádiu Alfa 2, tak jim gratuluju, ale prosím, zdrž se porovnávání stabilních systémů s vývojovým.

A pro všechny: Proboha, je to Alfa 2! Divné by bylo, kdyby tam žádné bugy nebyly. To že tohle nefunguje a támhleto padá je prostě normální -- berte to jako součást vývojového vydání a pokud vám to vadí, tak ho nepoužívejte.
Víte, on není bug jako bug. Pokud je způsoben neúmyslně, to beru ale tohle mi s odpuštěním jako neúmyslné nepřipadá. Sám jste to vlastně v jiném příspěvku nepřímo potvrzoval. A pokud mohu, openSUSE 11.4. je také vývojová verze, to jen na okraj.

Kedrigern

Re: Tak tu máme Alfu 2
« Odpověď #33 kdy: 23 Února 2011, 00:17:19 »
Pokud je těch šest dister taky ve stádiu Alfa 2, tak jim gratuluju, ale prosím, zdrž se porovnávání stabilních systémů s vývojovým.

A pro všechny: Proboha, je to Alfa 2! Divné by bylo, kdyby tam žádné bugy nebyly. To že tohle nefunguje a támhleto padá je prostě normální -- berte to jako součást vývojového vydání a pokud vám to vadí, tak ho nepoužívejte.
Víte, on není bug jako bug. Pokud je způsoben neúmyslně, to beru ale tohle mi s odpuštěním jako neúmyslné nepřipadá. Sám jste to vlastně v jiném příspěvku nepřímo potvrzoval. A pokud mohu, openSUSE 11.4. je také vývojová verze, to jen na okraj.
Ano, některé bugy jsou chyby o kterých nikdo neví co jsou. A pak jsou ty nejprimitivnější - třetí strana nedodala software, který, ale velmi pravděpodobně dodá. Čili pokud jde o maličkosti jako drivery, tak je to fakt nezajímavé. Víc by mě štvalo, kdyby třeba Kernel nespolupracoval s nějakým FS či existoval memory leak o kterém by nikdo neměl tušení, kde se bere - to jsou nebezpečné chyby.

jenda93

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
  • software engineer
Re: Tak tu máme Alfu 2
« Odpověď #34 kdy: 23 Února 2011, 02:08:35 »
Nechci zakládat nové vlákno, nevíte někdo, jestli jsou na netu zdrojové kódy nejlépe všech zatím vydaných kernelů Natty ? Našel jsem jenom .deb balíčky. Potřebuji zdrojové kódy distribučního jádra Natty, abych je mohl studovat...
Hlavním úkolem vývojářů je chválit nový software

donny

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1861
Re: Tak tu máme Alfu 2
« Odpověď #35 kdy: 23 Února 2011, 02:28:40 »
Nechci zakládat nové vlákno, nevíte někdo, jestli jsou na netu zdrojové kódy nejlépe všech zatím vydaných kernelů Natty ? Našel jsem jenom .deb balíčky. Potřebuji zdrojové kódy distribučního jádra Natty, abych je mohl studovat...
http://packages.ubuntu.com/natty/linux-source-2.6.38
archlinux @ i7-6700/GTX1080 8G/32G DDR4/.5TB NVMe/WD RED 3TB | Raspbian 8 @ Raspberry Pi
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better!

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Tak tu máme Alfu 2
« Odpověď #36 kdy: 23 Února 2011, 08:23:29 »
Víte, on není bug jako bug. Pokud je způsoben neúmyslně, to beru ale tohle mi s odpuštěním jako neúmyslné nepřipadá. Sám jste to vlastně v jiném příspěvku nepřímo potvrzoval. A pokud mohu, openSUSE 11.4. je také vývojová verze, to jen na okraj.

Ale to je prostě vývoj, tam se s takovými věcmi prostě počítá -- v plánu je do finální verze nasadit nový Xorg, tak se nasadí když je. To, že s ním nejsou nějaké binární ovladače kompatibilní, je celkem jedno -- obzvlášť, pokud se ví, že prostě budou. Vývojáři Ubuntu s tím nic udělat nemůžou, ale zase naopak nemůžou čekat na to až budou -- to by se nový Xorg nasadil někdy kolem Bety a to už by nebyl čas na testování. (A tohle je přesně ten důvod, proč jsou nesv. ovladače zlo.)

Asi ti to nevymluvím, ale tohle prostě nemůžu u alfy 2 brát jako něco nenormálního. Navíc jak už říkal Kedrigern -- o tomhle se prostě ví a nikdo z Ubuntu s tím nemůže udělat nic jiného, než čekat.

jenda93

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
  • software engineer
Re: Tak tu máme Alfu 2
« Odpověď #37 kdy: 23 Února 2011, 17:23:28 »
To donny

To není ono, potřebuju začít zdrojovým kódem Natty distribučního jádra 2.6.37, potom 2.37.1, potom 2.6.38.1, potom 2.6.38.2 atd.

Nic takového na tom odkazu nevidím... tam jsou až novější jádra.
Hlavním úkolem vývojářů je chválit nový software

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Tak tu máme Alfu 2
« Odpověď #38 kdy: 23 Února 2011, 17:44:11 »
Tak jsem si řekl, že Natty taky zkusím, ale ne ve VBoxu, ale pěkně to nainstaluju na volnou sda7. Instalace je fajn, ale po ní jsem zjistil, že se mi ubuntu nainstalovalo na sda3, i když jsem vybral (a ještě jsem to dvakrát kontroloval) sda7. Takže jsem přišel o svůj vyladěný Arch. Ach jo... No, příště to bude asi zase jenom virtuálně.
Milujem to keď mi zmizne krásne odladený ARCH. :D Tiež sa mi už podarilo dačo podobné.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

donny

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1861
Re: Tak tu máme Alfu 2
« Odpověď #39 kdy: 24 Února 2011, 09:45:32 »
Milujem to keď mi zmizne krásne odladený ARCH. :D Tiež sa mi už podarilo dačo podobné.
Člověka to aspoň donutí zálohovat prostě všechno (aspoň seznam nainstalovaných balíků) :o)
archlinux @ i7-6700/GTX1080 8G/32G DDR4/.5TB NVMe/WD RED 3TB | Raspbian 8 @ Raspberry Pi
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better!

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6023
Re: Tak tu máme Alfu 2
« Odpověď #40 kdy: 24 Února 2011, 19:02:23 »
Vývoj něčeho bývá často iracionální a nelogický. Až po bližším zkoumání člověk znalý pochopí.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

jenda93

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
  • software engineer
Re: Tak tu máme Alfu 2
« Odpověď #41 kdy: 24 Února 2011, 20:16:47 »
Všechno závisí na kvalitě a odpovědnosti vývojářů a trochu taky na vedení, které má plné zásluhy v případě úspěchu produktu a nulovou odpovědnost v případě nějakého průseru.
Hlavním úkolem vývojářů je chválit nový software

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re: Tak tu máme Alfu 2
« Odpověď #42 kdy: 24 Února 2011, 21:16:40 »
Víte, on není bug jako bug. Pokud je způsoben neúmyslně, to beru ale tohle mi s odpuštěním jako neúmyslné nepřipadá. Sám jste to vlastně v jiném příspěvku nepřímo potvrzoval. A pokud mohu, openSUSE 11.4. je také vývojová verze, to jen na okraj.

Ale to je prostě vývoj, tam se s takovými věcmi prostě počítá -- v plánu je do finální verze nasadit nový Xorg, tak se nasadí když je. To, že s ním nejsou nějaké binární ovladače kompatibilní, je celkem jedno -- obzvlášť, pokud se ví, že prostě budou. Vývojáři Ubuntu s tím nic udělat nemůžou, ale zase naopak nemůžou čekat na to až budou -- to by se nový Xorg nasadil někdy kolem Bety a to už by nebyl čas na testování. (A tohle je přesně ten důvod, proč jsou nesv. ovladače zlo.)

Asi ti to nevymluvím, ale tohle prostě nemůžu u alfy 2 brát jako něco nenormálního. Navíc jak už říkal Kedrigern -- o tomhle se prostě ví a nikdo z Ubuntu s tím nemůže udělat nic jiného, než čekat.
S tím, že musím čekat, naprosto souhlasím. Jen mi přijde nepříliš profesionální, že canonical použije ovladač nouveau ačkoli ví, že v mnoha případech nelze jednoduše odstranit, respektive při jeho odstranění nemůže uživatel se systémem nic dělat a nefunkční proprietární ovladač i když ví dopředu, že nebude pracovat. To ho tam vůbec, pokud nemám funkční náhradu nedám. Bug je závada, kterou dopředu neznám a ne tohle. Dál se k tomu nebudu vyjadřovat, protože s tím nejsem schopen nic udělat. Dal jsem tam zpátky Linux Mint KDE, který pracuje bez problému.

Tomáš Břinčil

  • Občanské sdružení Ubuntu ČR
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1610
  • moje obrázky ↓
    • TomasBrincil.cz
Re: Tak tu máme Alfu 2
« Odpověď #43 kdy: 24 Února 2011, 21:27:43 »
No dělat závěry a soudy na systém jen podle alfy je docela hustý :oD

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Tak tu máme Alfu 2
« Odpověď #44 kdy: 24 Února 2011, 21:28:46 »
Jako bych mluvil do zdi. A jako sladká tečka: srovnání Alfy 2 Ubuntu se stabilním vydáním Mintu...

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re: Tak tu máme Alfu 2
« Odpověď #45 kdy: 24 Února 2011, 22:44:16 »
Jako bych mluvil do zdi. A jako sladká tečka: srovnání Alfy 2 Ubuntu se stabilním vydáním Mintu...
Jen si nejsem vědom, že bych srovnával Mint s Ubuntu alfou. Ale dost už diskuse.

Michal Brázdil

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 44
Re: Tak tu máme Alfu 2
« Odpověď #46 kdy: 24 Února 2011, 23:13:16 »
Zdravim Vas,

tak se pokousim asi dokola prejit z Win na Ubuntu resp. na Xubuntu. Nevim proc, ale Gnome se mi cimdal tim vice prestava libit a naopak Xfce se mi zacinaji cim dal tim libit. Tak jsem zkousel Xubuntu 11.04 Alphu 2, ale nejak se mi nedari nainstalovat 64 bitovou verzi. Vzdy to skonci chybou po zadani informaci o uzivateli. A to jsem z kousel ve VirtualBoxu. i386 se mi podarilo bez problemu nainstalovat a musim rict ze to vypada hodne slibne (Xubuntu 11.04). Chtel jsem to nainstalovat pres wubi, ale jaksi se mi to nedari, po stazeni to nedokaze nabootovat. Chapu ze se jedna o Alpha verzi, ale zakladni funkce jako bootovani bych predpokladal.
Notebook Acer Aspire 3820T

jenda93

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
  • software engineer
Re: Tak tu máme Alfu 2
« Odpověď #47 kdy: 24 Února 2011, 23:23:52 »
U 64 bitové alfa verze bych to viděl na typický projev nekompatibility hardware.
Hlavním úkolem vývojářů je chválit nový software

Tomáš Břinčil

  • Občanské sdružení Ubuntu ČR
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1610
  • moje obrázky ↓
    • TomasBrincil.cz
Re: Tak tu máme Alfu 2
« Odpověď #48 kdy: 24 Února 2011, 23:26:45 »
Chtel jsem to nainstalovat pres wubi, ale jaksi se mi to nedari, po stazeni to nedokaze nabootovat. Chapu ze se jedna o Alpha verzi, ale zakladni funkce jako bootovani bych predpokladal.
Verze alfa je pro vývojáře, né pro lidi co chtějí přejít a zkoušet systém, pro ty není ani alfa ani beta, ale stabilní verze nejlépe LTSko s delší podporou.

Michal Brázdil

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 44
Re: Tak tu máme Alfu 2
« Odpověď #49 kdy: 24 Února 2011, 23:27:07 »
Dobre, ale ve virtualboxu? Kdyz pouzivam Wubi, tak se mi vzdy stahuje automaticky verze amd64. Ale je mozne nejak teto aplikaci podstrcit i386 verzi?
Notebook Acer Aspire 3820T

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.