Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Používá vaše přítelkyně Linux? Je někdy reálná možnost rozšíření Linuxu?  (Přečteno 13613 krát)

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Tady je největší problém s tím, že doc/docx je prostě standard.
Standardem proslo jen docx, doc nikoli. O okolnostech pomlcim...

Citace
Až bude nějaký jiný kancelářský balíček, dostupný pro Linux, klidně za peníze a 100% kompatibilní s M$ soubory, jdu do toho.
Ani MSO neni kompatibilni samo se sebou na ruznych pocitacich, kor v jinych verzich.
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Touche.

Delaval jsem ve 2003 ruzne plakaty a navrhy a kdyz jsem sel je nechat vytisknout nekam jinam, tak jsem je musel ve stejne verzi mso puo hodiny upravovat na cilovem PC. Byl to uz tenkrat velky slendrian MS, ale co se tyce gui a ergo, tak to bylo nejlepsi.

Jinak jeste existoval IBM Lotus coby uceleny office balik, ale nevim uz jestli byl i na Linux a jak dobre se s nim makalo - probehl mi rukama jen kratce.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

uusi

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 31
Používá vaše přítelkyně Linux? Je někdy reálná možnost rozšíření Linuxu "mezi lidi"?

Takže , přítelkyně tedy jede od toho srpna 2016 na ubuntu nyní již 16.04 , systém je pořád úplně stejný , svižný bez jakýchkoli změn k horšímu.Jediný můj zásah byl že jsem ji nedávno povolil / odkliknul aktualizace na které ona kašle a komentuje to slovy , "kdo ví co mi zase chtějí poslat za škodlivé brebery do mého noťásku" :) Ono totiž dokud měla w7 , tak vždycky za tři čtyři měsíce ji to jelo tak pomalu že už počítala drobné že potřebuje nutně nový počítač protože ten starý je už zastaralý a nechce vůbec jet. No a babičce (70) jsem dal teď pro změnu mint 17 a taky je nadšená .( zná i ubuntu a neměla s ním problém ) Byla nejvíce  zvyklá na wxp , později w7 a desítky jsem ji zkusil dát a jednak se ji sekal trochu  noťas i když ne slabý , 4gb ram procesor přesně nevím cca 4 roky starý dell. Minťík ji sedí , písmena jsme doladili perfektně protože už má horší zrak . Ovšem taky je pravda že to má na čtení si různě co ji baví , pošle emaily , fotky , koukne na nějaké to foto , nebo video s kamery , tak nějak uživatelsky . Občas ale taky něco udělá v LO a hezky to exportuje do pdf a rozešle kamarádkám :) No a já sám za sebe to nijak moc neřeším , všechno jede plus minus dobře , jde o programy a relativní pocit alespoň trošku bezpečnosti .

vxmery

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 537
Citace
Minťík ji sedí , písmena jsme doladili perfektně protože už má horší zrak . Ovšem taky je pravda že to má na čtení si různě co ji baví , pošle emaily , fotky , koukne na nějaké to foto , nebo video s kamery , tak nějak uživatelsky . Občas ale taky něco udělá v LO a hezky to exportuje do pdf a rozešle kamarádkám
Babička jak lusk  8)
Dobrá nálada nevyrieši všetky problémy ale naserie toľko ľudí, že stojí za to si ju zachovať.
Linux Mint 19.1 Cinnamon

uusi

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 31
Babička jak lusk  8)
Babička je zběhlá , ale mě se Minťík zamlouvá čím dál tím víc.Příjemné prostředí, ještě trochu rychlejší odezva než v Ubuntu 16.04 , možná sice občas zablbne , ztratí se ikona a tak , ale žádný problém, hned jde obnovit tedy v 17.03 . No nic , venku prší tak asi vytáhnu ze šplíku nějaký HDD s mých "nz" :)  a zkusím si  Mint 18 . Přítelkyně je v práci :) , tak mám spoustu volného času .Nemám žádný problém ani s Ubuntu a ani s Mintem .Sedmičky mám taky a používám je jak už jsem psal , mám tam programy které mi už dlouho sedí a neumím je ještě úplně nahradit.Řešení by možná bylo že bych už konečně měl doma zprovoznit nějaký nas tam mít data a každý systém používat na to k čemu mi nejvíce vyhovuje.Něco je fajn na internet , něco na muziku , něco na úpravu videa atd.Jenom si dobře promyslet zabezpečení , toť myslím je největší oříšek , protože když je něco připojeno k síti , tak to je to něco jako zamknuté auto na parkovišti bez dohledu. .... .

zeleno

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 416
Manželka tiež niekedy nevie, či je v linuxe, alebo vo windowse. Má na ploche, aj v Opere rovnaké ikony a mám nainštalované dosť základných programov z windows. Je pravda, že používa viacmenej len Operu a Word.

http://www.imgup.cz/image/LVEK


 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.