Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ubuntu vs. Linux Mint  (Přečteno 67032 krát)

xRiCky

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 20
  • Linux RULEZ!
Ubuntu vs. Linux Mint
« kdy: 13 Ledna 2008, 18:13:23 »
Zdravim, ma niekto prakticke skusenosti s Ubuntu aj Linux Mint? Aky je rozdiel v praktickom pouzivani? Cital som na stranke Linux Mint ze je to system pripraveny na okamzite pouzivanie hned po instalacii. Na kolko percent je to tvrdenie pravdive a co vsetko je Ready-To-Use. Myslim tym aj prkotinky typu kodekov, java, flash. A co drivery? Je na tom Mint lepsie ako Ubuntu GG? Pytam sa preto, lebo podla ich stranky pouzivaju oba systemy rovnake repozitare, a ze dokonca Mint vychadza z Ubuntu. Dakujem
« Poslední změna: 19 Května 2008, 12:16:55 od Anna Taliánová »
Intel Pentium D 915@2.8 GHz, MB ASRock 775Dual-VSTA, 2x1 GB RAM (DualChannel) Kingston DDR2-667 MHz, GeForce FX 5500 128 MB, HDD Maxtor 250 GB (IDE), TV Card Leadtek WinFast TV2000XP Deluxe, Webcam Genius LooK 313 Media, 19"CRT Hansol 930D, Repro Creative SBS 350 (2.1), Mys Genius NetScrool+ Superior, LG DVD-RW, LG DVD-ROM, Dualboot - Ubuntu 7.10 GG (EN) / Vista Ultimate 32Bit (EN)

nettezzaumana

  • Host
Re: Ubuntu Vs. Mint
« Odpověď #1 kdy: 13 Ledna 2008, 18:18:31 »
kazdej, kdo dela Linuxovou distribuci, rika, ze jeho distro je pripraveny k okamzitemu pouzivani ::

zkus a uvidis // jen jednu vec bys mohl vedet LinuxMint je 'tainted' a okamzitym pouzitim jeho autor mysli, ze bez moznosti Tveho vyberu budes mi v zakladni instalaci napr. kodeky pro mp3 a video (?co je na tom spatne) .. takze proprietalni balast, ktery nebude zaviset na Tve : user decision

Kenji

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 489
    • Ifrit
Re: Ubuntu Vs. Mint
« Odpověď #2 kdy: 13 Ledna 2008, 18:27:00 »
No já používám Linux Greenie (www.greenie.sk) a jsem naprosto spokojený - nainstaluješ a jedeš. Linux Mnt mám, ale neměl jsem ho na harddisku moc dlouho, takže nemohu objektivně posoudit, ale po instalaci se mi jevilo Greenie lepší.
*´¨)
¸.·´¸.·´¨)
(¸.·´ (¸.·*´`*·>>>

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Ubuntu vs. Linux Mint
« Odpověď #3 kdy: 19 Května 2008, 09:57:50 »
Vraciam sa k teme Mintu, aby som mu dal jedno velke uznanie! Instaloval som Mint od verzie Barbara roznym ludom - taktiez klasicke Ubuntu...Taktiez moja zena ma na svojom PC dualboot XP/Mint-Daryna. No a zatial v stabilite Mint jednoznacne vedie nad vsetkym ostatnym. Jasne, ze tam je uz vsecko nachystane vcetne kodekov, flashu, javy..., ale tam jednoducho vsetko drzi! Urcite mate rozne zkusenosti s tym, ze nieco islo dobre a po case sa to zacalo s*at. U Mintu som zatial nic take nezaznamenal. Pokial tvorcovia Mintu vydaju FINAL, tak je to skutocny FINAL, ktory sa aj chova ako FINAL! Nie ako slavny final HH s firefoxom3...Viem dobre, ze len Canonicalu a Ubuntu mozeme vdacit za existenciu Mintu, ale praca tvorcov Mintu je na rozdiel od ich kolegov z Canonicalu precizna! Je to proste nemecky Mercedes (vlastnil som to auto, tak viem o com je rec). Tak nejako si predstavujem distro: vsetko, co je v zakladnej vybave je perfektne odladene, ziadne problemy so zvukom, sietou, aplikaciami, hned po instalacii pouzitelne, obrovska stabilita a pri tom ziadne uzavrete moznosti - je to co sa tyka moznosti a "tvarovatelnosti" rovnake distro, ako kazde ine. Ale ten zaklad je proste 100%tny.
Vcera som po roznych malickostiach, ktore vsak otravuju zivot aj ja vymazal HH z 2. disku a dal si tam K NAJVACSEJ SPOKOJNOSTI Darynu. Na 1. disku mam DreamLinux. Mozno niekoho bavi donekonecna nieco odmazavat a pridavat do konfigurakov, riesit problemy so stabilitou siete, nadavat pri vytuhavani Firefoxu atd. ... Ja chcem na jednom disku stabilne i spolahlive distro a tym Mint skutocne je! U mna je jednoznacne na 1. mieste medzi vsetkym, co som mal moznost poznat. :)
« Poslední změna: 19 Května 2008, 12:31:51 od Anna Taliánová »
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

Radix

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 631
Re: Ubuntu vs. Linux Mint
« Odpověď #4 kdy: 19 Května 2008, 10:57:27 »
A Elyssu jsi nezkoušel?

Michal Kocián

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 142
Re: Ubuntu vs. Linux Mint
« Odpověď #5 kdy: 19 Května 2008, 11:07:27 »
Tak jste mě nalákali a už stahuju Elyssu ... předpokládám, že to bude liveCD, jinak bych to nestahoval.
Asus A6M - Ubuntu 9.04

anicka

  • Host
Re: Ubuntu vs. Linux Mint
« Odpověď #6 kdy: 19 Května 2008, 11:44:48 »
Zajímavá otázka :-) taky mě zrovna napadla :-D ... tak by mohl být užitečný třeba článek Jiřího Eischmanna Linux Mint - s Ubuntu za zády (2007) na webu LinuxExpresu. Enjoy! :-)

eStar

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 455
    • http://www.linuxsoftware.cz/
Re: Ubuntu vs. Linux Mint
« Odpověď #7 kdy: 19 Května 2008, 11:51:23 »
hase: A jak je to vůbec možný? Chci tím říct, že Mint má určitě několik věcí navíc (jinak dělaná nastavení, kodeky hned po instalaci atd.), ale základ je stejně furt Ubuntu když bude problém s nějakým balíkem v Ubuntu nebude s ním problém i v Mintu ? Jak se potom může stabilita lišit?
« Poslední změna: 19 Května 2008, 12:33:07 od Anna Taliánová »

Luban

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1638
Re: Ubuntu vs. Linux Mint
« Odpověď #8 kdy: 19 Května 2008, 12:12:03 »
Asi to bude horší s lokalizací do češtiny.
Pokud bych to instaloval začátečníkovi (naši, kamarád apod.), tak čeština je podmínkou :(.

eStar

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 455
    • http://www.linuxsoftware.cz/
Re: Ubuntu vs. Linux Mint
« Odpověď #9 kdy: 19 Května 2008, 12:34:25 »
Asi to bude horší s lokalizací do češtiny.
Pokud bych to instaloval začátečníkovi (naši, kamarád apod.), tak čeština je podmínkou :(.
No čeština končí tam kde končí Ubuntu, co má Mint navíc přeložené není.
« Poslední změna: 19 Května 2008, 12:56:35 od Anna Taliánová »

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: Ubuntu vs. Linux Mint
« Odpověď #10 kdy: 19 Května 2008, 12:49:42 »
Jsem se koukal, jak to Minťáci vyřešili s flashem a javou pro 64bit verzi. Musím říci, že použili velice sofistikované řešení ... 64bit prostě nedělají  ;D ;D ;D

P.S: Přijde mi to takové trošku divné - vzít existující distribuci, přidat k ní pár udělátek (většinou se jedná o věci v ubuntu pouze nezahrnuté do základní instalace), změnit trošku vzhled a nazývat to distribucí (možná by se tomu mělo říkat odnož). A věci jako flash, java, microsoftí kodeky nejsou v základu ubuntu myslím z licenčních důvodů - myslím, že v Mintu to bude tak trochu poloilegálně ...
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Ubuntu vs. Linux Mint
« Odpověď #11 kdy: 19 Května 2008, 13:02:58 »
hase: A jak je to vůbec možný? Chci tím říct, že Mint má určitě několik věcí navíc (jinak dělaná nastavení, kodeky hned po instalaci atd.), ale základ je stejně furt Ubuntu když bude problém s nějakým balíkem v Ubuntu nebude s ním problém i v Mintu ? Jak se potom může stabilita lišit?
Taky jsem nad tim hodne premyslel. Neumim na to odpovedet, ale dle mych zkusenosti to tak je. Nejspis mintaci po pridani tech doplnku jeste vsechno poradne proverujou (vsechny zavislosti) a az pak to pusti do sveta.

Jsem se koukal, jak to Minťáci vyřešili s flashem a javou pro 64bit verzi. Musím říci, že použili velice sofistikované řešení ... 64bit prostě nedělají  ;D ;D ;D

P.S: Přijde mi to takové trošku divné - vzít existující distribuci, přidat k ní pár udělátek (většinou se jedná o věci v ubuntu pouze nezahrnuté do základní instalace), změnit trošku vzhled a nazývat to distribucí (možná by se tomu mělo říkat odnož). A věci jako flash, java, microsoftí kodeky nejsou v základu ubuntu myslím z licenčních důvodů - myslím, že v Mintu to bude tak trochu poloilegálně ...
Prave ze si myslim, ze ten Mint neni jenom pridani "par udelatek", ale komplexne doladene distro, ktere vychazi z Ubuntu - stejne jak Ubuntu vychazi z Debianu.  Predem je vsak nutno rict, ze ty jejich udelatka skutecne DELAJI to co maji - coz se o jinych udelatkach jinych dister neda tak jednoznacne rict (viz Easyinstall u DreamLinuxu) myslim, ze je potreba pockat az se do debaty zapoji nekdo jiny, kdo to ma nainstaleny a rekne co a jak - ja nejsem placenej reklamni agent Mintu... :D
« Poslední změna: 19 Května 2008, 13:29:16 od Anna Taliánová »
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Ubuntu vs. Linux Mint
« Odpověď #12 kdy: 19 Května 2008, 13:06:18 »
Asi to bude horší s lokalizací do češtiny.
Pokud bych to instaloval začátečníkovi (naši, kamarád apod.), tak čeština je podmínkou :(.
vubec ne Lubane - az na par konfiguracnich klikatek je vsechno hezky cesky - takze klidne to kamosovi dej - taky to davam absolutnim lamam a vsichni u toho spokojene chrochtaji. 
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

nettezzaumana

  • Host
Re: Ubuntu vs. Linux Mint
« Odpověď #13 kdy: 19 Května 2008, 13:09:00 »
pokud ma mint v basesystemu proprietalni balast, tak FUJ.

Vazim si a uzivam distribuce s tradici (at uz se jedna o SuSE, Fedoru, Debian, Ubuntu ..) .. v zadne z nich nejni v zakladu zadny proprietalni sw, ale pouze cisty oss. a o to jde.

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Ubuntu vs. Linux Mint
« Odpověď #14 kdy: 19 Května 2008, 13:14:43 »
pokud ma mint v basesystemu proprietalni balast, tak FUJ.

Vazim si a uzivam distribuce s tradici (at uz se jedna o SuSE, Fedoru, Debian, Ubuntu ..) .. v zadne z nich nejni v zakladu zadny proprietalni sw, ale pouze cisty oss. a o to jde.
Ale stejne si tam ten proprietarni balast das sam hned po instalaci, pac ho zatim potrebujes :D Tak vo co kua de??? Ja tady mluvim o tom, ze to distro proste drzi jak hluchy dvere a za tim si stojim - a na nejakeho linuxaka cticiho tradice si hrat nechci...Stejne mi uz neni v dnesni dobe jasny ten termin tradic...
« Poslední změna: 22 Července 2010, 23:34:37 od Anna Taliánová »
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

eStar

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 455
    • http://www.linuxsoftware.cz/
Re: Ubuntu vs. Linux Mint
« Odpověď #15 kdy: 19 Května 2008, 13:44:13 »
Taky jsem nad tim hodne premyslel. Neumim na to odpovedet, ale dle mych zkusenosti to tak je. Nejspis mintaci po pridani tech doplnku jeste vsechno poradne proverujou (vsechny zavislosti) a az pak to pusti do sveta.
No pokud vím tak Mint využívá přímo zdroje Ubuntu.
« Poslední změna: 19 Května 2008, 14:38:02 od Anna Taliánová »

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Ubuntu vs. Linux Mint
« Odpověď #16 kdy: 19 Května 2008, 13:55:54 »
Taky jsem nad tim hodne premyslel. Neumim na to odpovedet, ale dle mych zkusenosti to tak je. Nejspis mintaci po pridani tech doplnku jeste vsechno poradne proverujou (vsechny zavislosti) a az pak to pusti do sveta.
No pokud vím tak mint využívá přímo zdroje ubuntu.
Ja na to nejak fundovane odpovedet neumim. Taky me zaujalo, ze je uz v zakladni vybave Amarok, kdyz je to aplikace KDE - taky jsem nainstalil k3b, bez nutnosti stahovat veskere KDE knihovny (asi tam kuli tomu Amaroku uz naky sou...) Na nejake technicke otazky ja moc odpovedet neumim - proste to pouzivam...
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

Michal Kocián

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 142
Re: Ubuntu vs. Linux Mint
« Odpověď #17 kdy: 19 Května 2008, 14:08:00 »
Tady má svoje repository:
http://packages.linuxmint.com/

Zbytek balíčků přebírá od Ubuntu (Elyssa - Hardy, Daryna - Gutsy, ...)
Asus A6M - Ubuntu 9.04

nettezzaumana

  • Host
Re: Ubuntu vs. Linux Mint
« Odpověď #18 kdy: 19 Května 2008, 14:16:23 »
Ja na to nejak fundovane odpovedet neumim. Taky me zaujalo, ze je uz v zakladni vybave Amarok, kdyz je to aplikace KDE - taky jsem nainstalil k3b, bez nutnosti stahovat veskere KDE knihovny (asi tam kuli tomu Amaroku uz naky sou...) Na nejake technicke otazky ja moc odpovedet neumim - proste to pouzivam...
<< balik nemusi obsahovat jen svuj vlastni obsah, ale i zavislosti, ktere se z duvodu krizeni verzi z konvence umistuji do svych baliku.

takze k3b, ani ne tak, ze by potrebovalo jako zavislost konktetni balik, spis potrebuje urcite moduly a knihovny, ktere nejni problem zabalit do samotneho baliku k3b, protoze napriklad u me, k3b obsahuje pouze tyto komponenty (provides) ::
Kód: [Vybrat]
# rpm -q --provides k3b
kfile_k3b.so
kio_videodvd.so
libk3b.so.3
libk3balsaoutputplugin.so
libk3baudiometainforenamerplugin.so
libk3baudioprojectcddbplugin.so
libk3bdevice.so.5
libk3bexternalencoder.so
libk3bflacdecoder.so
libk3blibsndfiledecoder.so
libk3bmpcdecoder.so
libk3boggvorbisdecoder.so
libk3boggvorbisencoder.so
libk3bsoxencoder.so
libk3bwavedecoder.so
k3b = 1.0.3-30
, zatimco balik kdelibs3 obsahuje nasledujici (je to zavislost k3b ne kvuli hezkemu jmenu a spouste dalsich souboru a nesmyslu, ale prave proto, ze poskytuje nasledujici seznam ::
Kód: [Vybrat]
# rpm -q --provides kdelibs3
kups
keramik
kdelibs3-cups
kdelibs3-33addons
kdepim3-networkstatus
kdelibs3_base = 3.3
cupsdconf.so
dcopserver.so
highcolor.so
highcontrast.so
kabc_dir.so
kabc_file.so
kabc_ldapkio.so
kabcformat_binary.so
kaddprinterwizard.so
kbuildsycoca.so
kbzip2filter.so
kcm_kresources.so
kcmshell.so
kconf_update.so
kcookiejar.so
kded.so
kded_kcookiejar.so
kded_kdeprintd.so
kded_kdetrayproxy.so
kded_kpasswdserver.so
kded_kssld.so
kded_kwalletd.so
kded_networkstatus.so
kded_proxyscout.so
kdeprint_cups.so
kdeprint_ext.so
kdeprint_lpdunix.so
kdeprint_lpr.so
kdeprint_rlpr.so
kdeprint_tool_escputil.so
kdewidgets.so
keramik.so
kfileaudiopreview.so
kgzipfilter.so
khtmlimagepart.so
kimg_dds.so
kimg_eps.so
kimg_exr.so
kimg_hdr.so
kimg_ico.so
kimg_jp2.so
kimg_pcx.so
kimg_psd.so
kimg_rgb.so
kimg_tga.so
kimg_tiff.so
kimg_xcf.so
kimg_xview.so
kio_file.so
kio_ftp.so
kio_ghelp.so
kio_help.so
kio_http.so
kio_http_cache_cleaner.so
kio_metainfo.so
kio_uiserver.so
kjavaappletviewer.so
klauncher.so
knotify.so
kspell_aspell.so
kspell_ispell.so
kstyle_highcontrast_config.so
kstyle_plastik_config.so
ktexteditor_docwordcompletion.so
ktexteditor_insertfile.so
ktexteditor_isearch.so
ktexteditor_kdatatool.so
kthemestyle.so
libDCOP.so.4
libconnectionmanager.so.0
libkabc.so.1
libkabc_dir.so.1
libkabc_file.so.1
libkabc_ldapkio.so.1
libkatepart.so
libkatepartinterfaces.so.0
libkcertpart.so
libkdecore.so.4
libkdefakes.so.4
libkdeinit_cupsdconf.so
libkdeinit_dcopserver.so
libkdeinit_kaddprinterwizard.so
libkdeinit_kbuildsycoca.so
libkdeinit_kcmshell.so
libkdeinit_kconf_update.so
libkdeinit_kcookiejar.so
libkdeinit_kded.so
libkdeinit_kio_http_cache_cleaner.so
libkdeinit_kio_uiserver.so
libkdeinit_klauncher.so
libkdeinit_knotify.so
libkdemm.so.0
libkdeprint.so.4
libkdeprint_management.so.4
libkdeprint_management_module.so
libkdesasl.so.1
libkdesu.so.4
libkdeui.so.4
libkdnssd.so.1
libkhtml.so.4
libkhtmlpart.so
libkimproxy.so.0
libkio.so.4
libkjava.so.1
libkjs.so.1
libkmdi.so.1
libkmdi2.so.1
libkmediaplayer.so.0
libkmid.so.0
libkmultipart.so
libknewstuff.so.1
libkntlm.so.0
libkparts.so.2
libkresources.so.1
libkscreensaver.so.4
libkscript.so.0
libkspell.so.4
libkspell2.so.1
libktexteditor.so.0
libkunittest.so.1
libkutils.so.1
libkwalletbackend.so.1
libkwalletclient.so.1
libnetworkstatus.so.0
libshellscript.so
libvcard.so.0
light.so
kdelibs3 = 3.5.7-72.6
.. Pokud si budu vytvaret vlastni balicek k3b, muzu si ho jednak zkompilovat z funkcema, ktere chci, ale muzu do nej nastrkat dle libosti vse co potrebuje, takze skutecnost, ze v Linuxu mint je do amaroku a k3b nastrkano vic nez je zdravo spis mluvi proti nez pro ..

zdravi ntz

eStar

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 455
    • http://www.linuxsoftware.cz/
Re: Ubuntu vs. Linux Mint
« Odpověď #19 kdy: 19 Května 2008, 14:18:25 »
http://www.linuxmint.com/repository/

Moc toho tam neni, v podstatě akorát pár mintovských klikátek, firefox a realplayer. Proto mě strašně překvapujou ty chvalozpěvy na mint a jeho stabilitu když je to stejně ubuntu.

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: Ubuntu vs. Linux Mint
« Odpověď #20 kdy: 19 Května 2008, 14:21:36 »
No, on totiž náš milý Mint, ač používá Gnome, není čistě gtk. Právě proto může používat Amarok a podobné programy nativní pro KDE. Jak já to vidím, tak ač má po instalaci gr. prostředí pouze Gnome, tak je současně nainstalováno tak 40% KDE.
« Poslední změna: 19 Května 2008, 14:42:34 od Anna Taliánová »
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Ubuntu vs. Linux Mint
« Odpověď #21 kdy: 19 Května 2008, 17:07:16 »
No, on totiž náš milý Mint, ač používá Gnome, není čistě gtk. Právě proto může používat Amarok a podobné programy nativní pro KDE. Jak já to vidím, tak ač má po instalaci gr. prostředí pouze Gnome, tak je současně nainstalováno tak 40% KDE.
Jo vypada to tak. V kazdem pripade mint-team pustil do sveta dobre nastavene a odladene distro. Nikdy se mi nestalo, ze by to hlasilo nejakej error u stahovani, nikdy jsem nemusel cokoliv menit v konfigurakach a nikdy nebylo potreba napsat dpkg --rec.... At je puvod Mintu jakykoli, jeho provoz je jednoznacne spolehlivejsi jako s klasikou! To je proste pravda a ja nevim, jestli je to tou michanici KDE a Gnome...Proste je to fajn.     
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: Ubuntu vs. Linux Mint
« Odpověď #22 kdy: 19 Května 2008, 17:20:48 »
Jo vypada to tak. V kazdem pripade mint-team pustil do sveta dobre nastavene a odladene distro. Nikdy se mi nestalo, ze by to hlasilo nejakej error u stahovani, nikdy jsem nemusel cokoliv menit v konfigurakach a nikdy nebylo potreba napsat dpkg --rec.... At je puvod Mintu jakykoli, jeho provoz je jednoznacne spolehlivejsi jako s klasikou! To je proste pravda a ja nevim, jestli je to tou michanici KDE a Gnome...Proste je to fajn.     
Nechci vůbec tvrdit, že Mint je špatný - jenom se tak nějak bráním tomu říkat distro. Přijde mi to takový jako že "počkáme, až vyjde nové Ubuntu, až se trochu properou jeho vady, bugy, až se najdou jejich řešení, tak k tomu přidáme pár ubuntích klikátek, jedno dvě vlastní, přilepíme k tomu nesvobodné ovladače, programy a kodeky (které v Ubuntu chybí z licenčních důvodů a nevěřím, že minťáci obšlápli Adobe, Microsoft a další, aby jim povolili jejich uzavžený software připlácnout k jejich distribuci), a protože není 64bit flash a java, omezíme to jen na 32bit."
« Poslední změna: 19 Května 2008, 17:34:16 od Anna Taliánová »
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

tlamic

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 190
Re: Ubuntu vs. Linux Mint
« Odpověď #23 kdy: 19 Května 2008, 17:26:55 »
Zdravím, existuje Mint forum v češtině? díkes Honza
« Poslední změna: 19 Května 2008, 17:49:18 od Anna Taliánová »

Michal Kocián

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 142
Re: Ubuntu vs. Linux Mint
« Odpověď #24 kdy: 19 Května 2008, 17:36:37 »
Zdravím, existuje Mint forum v češtině? díkes Honza
Vzhledem k tomu že Mint je z 99% Ubuntu, tak se ptej klidně tady  ;)
« Poslední změna: 19 Května 2008, 17:49:00 od Anna Taliánová »
Asus A6M - Ubuntu 9.04

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.