Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Česká kniha Ubuntu pro verzi 11.10  (Přečteno 36260 krát)

bibri

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 56
    • Bibri.net
Česká kniha Ubuntu pro verzi 11.10
« kdy: 30 Září 2011, 10:58:00 »
Zdravím,

pro příznivce české knihy mám špatnou zprávu. Computer Press nám (v souvislosti se změnou vlastníka) zamítl vydávání dalších knih k Ubuntu. Oficiálním důvodem je nízká rentabilita - přesto, že se knihy prodávaly a obvykle vyprodaly, což je pro ně výhodné. Kniha k verzi 11.10 už u nich nevyjde.

Na knize a DVD už se přitom již pracuje a přijde mi škoda tu práci zahodit, stejně jako tradici českých produktů, které si našly spokojené uživatele. Proto bych rád věděl, jak se k tomu staví sami uživatelé - reakce na knihu sice jsou a jsou pozitivní, ale je toho málo. Ozve se obvykle pár lidí za rok, knih se prodá ke dvěma tisícům.

Berte, prosím, tuto diskusi jako brainstorming. Vítám jak odezvu na knihy a DVD včetně diskuse o jejich smysluplnosti, tak jakékoliv nápady a připomínky k tématu. Mé zkušenosti říkají, že z diskuse s uživateli vždy vyjdou dost zajímavé podněty a nápady. Takže čekám na odezvu a těším se :).

RapMan

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 290
Re:Česká kniha Ubuntu pro verzi 11.10
« Odpověď #1 kdy: 30 Září 2011, 11:04:35 »
Me osobne by prislo lepsi delat khiny pouze k LTS vydanim. (na druhou stranu jsem si zadnou z tech knich nekoupil, ani neprolistoval, tak nevim, jak muze byt muj nazor relevantni).

Osobne mam spis takovy pocit, ze zacina byt vice uzivatelu, kterym ubuntu svymi zmenami leze krkem, nez tech novych, kteri jsou z nej nadseni.

Luban

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1638
Re:Česká kniha Ubuntu pro verzi 11.10
« Odpověď #2 kdy: 30 Září 2011, 11:38:30 »
Koupil jsem knížku k Ubuntu 8.04. Bral jsem to jako podporu této myšlence, než praktického pomocníka.
Občas jsem do ní nakoulu, ale většinu problémů a nastavení jsem řešil přes toto fórum a web (ubuntu mám od verze 5.10). Překvapilo mě, že kniha vycházela skoro každý půlrok. Ale pokud se prodávala, jen dobře. Spíše jsem tipoval, že bude vycházet k LTS vydáním.

BSG - Sharon

  • Host
Re:Česká kniha Ubuntu pro verzi 11.10
« Odpověď #3 kdy: 30 Září 2011, 11:40:51 »
Pěkný den. To mě mrzí mám od Vás všechny knihy Ubuntu,Mandriva .  Jiný nakladatel asi není k mání když to nevydělává prodej knihy podle jejich představ.  Také se přikláním k názoru že Kniha Ubuntu by byla dobrá ke každému vydáni LTS .  Vydávání pouze v PDF volně ke stažení kde by případní uživatelé při stažení Vám přispěli ..... je to reálné ?   

aloisam

  • Host
Re:Česká kniha Ubuntu pro verzi 11.10
« Odpověď #4 kdy: 30 Září 2011, 11:59:20 »
vydávat jen k LTS. Pokud bude příručka na jaře, slibuju, že si jeden kousek koupím. :)

Nemo7

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 160
Re:Česká kniha Ubuntu pro verzi 11.10
« Odpověď #5 kdy: 30 Září 2011, 12:06:04 »
Také si myslím, že je lepší vydávat knihu k LTS verzi. LTS verze je pro začátečníky vhodnější - odladěnější a déle podporovaná. Navíc se jednou za dva roky v knize dají pěkně shrnout novinky proti minulé verzi. Vydávat knihu jednou za půl roku je zbytečně krátká doba, knihy jsou pak moc podobné.

bibri

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 56
    • Bibri.net
Re:Česká kniha Ubuntu pro verzi 11.10
« Odpověď #6 kdy: 30 Září 2011, 12:10:44 »
Me osobne by prislo lepsi delat khiny pouze k LTS vydanim. (na druhou stranu jsem si zadnou z tech knich nekoupil, ani neprolistoval, tak nevim, jak muze byt muj nazor relevantni). Osobne mam spis takovy pocit, ze zacina byt vice uzivatelu, kterym ubuntu svymi zmenami leze krkem, nez tech novych, kteri jsou z nej nadseni.

Překvapilo mě, že kniha vycházela skoro každý půlrok. Ale pokud se prodávala, jen dobře. Spíše jsem tipoval, že bude vycházet k LTS vydáním.

vydávat jen k LTS. Pokud bude příručka na jaře, slibuju, že si jeden kousek koupím. :)

Také si myslím, že je lepší vydávat knihu k LTS verzi. LTS verze je pro začátečníky vhodnější - odladěnější a déle podporovaná. Navíc se jednou za dva roky v knize dají pěkně shrnout novinky proti minulé verzi. Vydávat knihu jednou za půl roku je zbytečně krátká doba, knihy jsou pak moc podobné.

Ono je to asi tak - nová verze = změny a nové funkce (neříkám, že vždy dobré), což ale vyžaduje aktuální informace. Nová verze = lepší podpora nového hardwaru, opět je lepší mít aktuální instalační médium. Na aktuálním LTS už nejede dost nového hardwaru (nebo má potíže) a hackovat to různými neoficiálními balíčky smrdí akorát průšvihem. Pro běžnou lamu tohle není řešení, to navíc nezvládne, musel by jí to celé někdo udělat. Instaluji Ubuntu "lamám" celkem pravidelně, poslední dobou snad každý měsíc. Téměř vždy musím použít novou verzi kvůli podpoře hardwaru - to je realita. Dostávají samozřejmě i návod (knihu), kam se prostě dívají když něco neví...

Člověk který chce zkusit Ubuntu "s návodem v ruce" nebude zkoumat, proč mu to a to nejede nebo je jinak. A ne každý je schopný stáhnou CD z netu a jet podle HOWTO z wiki - třeba proto, že se bojí, nebo těm informacím nerozumí. Toto jsou reálné problémy, které vidím a slyším okolo sebe. Vše se dá řešit tím, že vyjde kniha + DVD vždy k aktuálnímu vydání aby každý, kdo to chce zkusit, měl po ruce aktuální verzi s aktuálními informacemi a podporou aktuálního hardwaru. Cílová skupina jsou začínající a/nebo zvědaví uživatelé, kteří chtějí zkusit Ubuntu a pro ně byly produkty určeny. Prodeje říkají, že jich bylo celkem dost, bohužel ne pro komerční záměry nového majitele CPressu :(.

Vydávání pouze v PDF volně ke stažení kde by případní uživatelé při stažení Vám přispěli ..... je to reálné ?

Když bude přispívajících dost, tak je reálné skoro všechno :). Příprava té knihy je dost nákladná, je to řekněme několik člověkoměsíců (stovky hodin) - různí se to podle množství a kvality změn v knize (a Ubuntu). Některé věci lze zařídit "zadarmo" (čili to někdo udělá dobrovolně bez nároku za odměnu), jiné ne. Zvažoval jsem i možnost, že bychom to prostě zkusili - dát lidem k dispozici PDF a český DVD remix a požádat je o dobrovolný příspěvek na podporu téhle činnosti.

Deadly

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 280
Re:Česká kniha Ubuntu pro verzi 11.10
« Odpověď #7 kdy: 30 Září 2011, 13:54:24 »
Já si koupil dvě knihy: Ubuntu 10.04 a 10.10. Tu první jsem věnoval a druhou jsem si koupil právě kvůli lepší podpoře hardwaru (potřeboval jsem instalovat i na počítače bez připojení na net), ale hlavně jsem chtěl podpořit dobrou věc. :D
K 11.04 asi ne, ale pokud by byla k mání kniha k 11.10, určitě bych si ji koupil. :)
̶I̶n̶t̶e̶l̶ ̶C̶o̶r̶e̶2̶ ̶Q̶u̶a̶d̶ ̶C̶P̶U̶ ̶Q̶9̶4̶0̶0̶ ̶2̶.̶6̶6̶G̶H̶z̶ ̶I̶n̶t̶e̶l̶,̶ ̶4̶ ̶G̶B̶ ̶R̶A̶M̶,̶ ̶G̶e̶F̶o̶r̶c̶e̶ ̶G̶T̶X̶ ̶7̶5̶0̶ ̶T̶i̶,̶ ̶A̶S̶U̶S̶ ̶X̶o̶n̶a̶r̶ ̶D̶S̶,̶ ̶U̶b̶u̶n̶t̶u̶ ̶1̶4.̶0̶4̶ ̶6̶4̶b̶i̶t̶
Intel Core i5-4690K 3.50GHz, 16 GB RAM, GeForce GTX 1060 6GB, ASUS Xonar DGX, U̶b̶u̶n̶t̶u̶ ̶1̶8̶.̶0̶4̶ ̶6̶4̶b̶i̶t̶,̶ Ubuntu 22.04 64bit

Tomáš Břinčil

  • Občanské sdružení Ubuntu ČR
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1610
  • moje obrázky ↓
    • TomasBrincil.cz
Re:Česká kniha Ubuntu pro verzi 11.10
« Odpověď #8 kdy: 30 Září 2011, 15:21:17 »
Když bude přispívajících dost, tak je reálné skoro všechno :). Příprava té knihy je dost nákladná, je to řekněme několik člověkoměsíců (stovky hodin) - různí se to podle množství a kvality změn v knize (a Ubuntu). Některé věci lze zařídit "zadarmo" (čili to někdo udělá dobrovolně bez nároku za odměnu), jiné ne. Zvažoval jsem i možnost, že bychom to prostě zkusili - dát lidem k dispozici PDF a český DVD remix a požádat je o dobrovolný příspěvek na podporu téhle činnosti.

Tohle by fungovalo v celosvětovém měřítku. Pokud kniha bude v angličtině a bude dobře propagovaná, věřím, že se bude prodávat/odměňovat dobře.

U nás bych se toho bál, přijde mi, že knihu paradoxně kupují lidé, kteří jí tolik nepotřebují a lidé, kterým by se hodila o ní neví. Sám jsem jich několik daroval a co si pamatuju minimálně tři jsem platil. Pokud by byla možnost odměnit autory a mít možnost si stáhnout elektronickou podobu, určitě bych to ocenil. S platbou problém nemám. Něco ve smyslum Humble Bundle her. Ohledně plateb bych byl rozhodně pesimista. Jsme národ šetřílků a stahovačů.
Ruku na srdce: "Co mi do nějakého ubuntu je, je to zadarmo a kromě času tomu věnovat ještě peníze?"

Rover623

Re:Česká kniha Ubuntu pro verzi 11.10
« Odpověď #9 kdy: 30 Září 2011, 16:57:47 »
Je to fakt, v případě SW jsme národ šetřílků a především zlodějů.

Většina lidí byla ke koupi Windows doslova "přinucena" ať už za pomoci WGA nebo při nákupu nového PC.

S knížkou k Ubuntu bych to viděl asi takhle, ono je třeba si uvědomit, že těch co si koupí takovou knížku jen tak na "blint" je minimum, většina lidí si takovou knihu koupí po té co má s tím systémem nějakou zkušenost. Většina "lamek" prostě potřebuje nějaký návod jak s tím pracovat. Takže zájem uživatelů je asi u těch co systém vyzkouší a rozhodnou se v něm pracovat.

Problém je ale asi v tom, že cílová skupina lidí co by měli o takovou knihu primárně zájem ani neví, že něco takového existuje. Dostanou totiž obvykle systém už od někoho nainstalovaný, pak záleží už jen na tom jestli jim někdo takovou knihu doporučí a nakonec na samotném uživateli jestli je ochoten do ní investovat.

Reálně bych to viděl spíš k vydávání knihy pokud v systému dojde k nějaké změně v GUI nebo předinstalovaném SW, pak mi řetězec 10.04, 10.10 a 11.10 celkem dává smysl.

Ovšem co vím, lidé jsou líní číst a málokdo takovou příručku opravdu čte, spíš se v ní hledá, když něco nevím. Asi jako návod k mobilu, takže by vydávání formou placeného PDF souboru bylo asi lepší formou. Případně poskytnout možnost k překladu do jiných jazyků, to by jistě dopomohlo k většímu rozšíření.

Tomáš Břinčil

  • Občanské sdružení Ubuntu ČR
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1610
  • moje obrázky ↓
    • TomasBrincil.cz
Re:Česká kniha Ubuntu pro verzi 11.10
« Odpověď #10 kdy: 30 Září 2011, 17:21:06 »
Nebo prostě box verzi, kde bude systém, samolepky, kniha, příručky, sleva na nákup do lidlu a jiné blbosti za rozumnou cenu (<=1kCZK)

fajkie

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 18
    • Technické výpočty - Technical calculations
Re:Česká kniha Ubuntu pro verzi 11.10
« Odpověď #11 kdy: 30 Září 2011, 21:22:12 »
Osobně souhlasím s již uvedenými názory, že by stačilo vydávat příručku pro LTS verzi a po vydání další půlroční verze nabídnout pouze okomentovaný přehled novinek. Určitě by stálo za to prodávat knihu v elektronické formě, podobně jako je prodáván časopis Computer, pokud si někdo knihu koupí, mohl by v tom být zahrnut i nárok na aktualizované verze na dobu 2 let, tedy do dalšího vydání LTS verze.
A nyní je ten veliký otazník, nakolik UNITY osloví uživatele, kolik ubunťáků přejde k MINT, případně k čistému GNOME a KDE v jiné distribuci. Osobně mne UNITY absolutně neoslovuje a zůstávám u UBUNTU jen proto, že zatím lze používat nastavení Classic. Takže verzi 11.10 nainstaluji, ověřím si, že to pro mne není to pravé, vrátím se pak zpět k 11.04 a buď počkám na nový MINT, nebo budu uvažovat o přechodu na KDE, LXDE a pod., třeba KUBUNTU, MANDRIVA, MAGEIA apod. Zde je kam jít, naštěstí!
Možná toto je pravý důvod, proč se CPress zdráhá knihu vydat, není si třeba jist světlou budoucností UNITY, podobně jako moje maličkost.
Jak to celé uzavřít, verzí 11.10 vstupuje CANONICAL do velkého rizika, buď dokáže oslovit jiný a větší segment uživatelů, kteří mu nahradí část stávajících, nebo ne, to by chtělo tu křišťálovou kouli, kterou nevlastním!?
Fajkie

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Česká kniha Ubuntu pro verzi 11.10
« Odpověď #12 kdy: 30 Září 2011, 21:45:56 »
Souhlasím s názorem, že PDF verze není nic proti ničemu a kniha jako celek nemá každého půl roku smysl - vidím to takhle: Dělat knihu k LTS a každého půl roku vydávat jenom komentovaný changelog, rozdíl oproti verzi minulé.
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

ok1dtm

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 342
Re:Česká kniha Ubuntu pro verzi 11.10
« Odpověď #13 kdy: 30 Září 2011, 21:52:02 »
Já si myslím že box verzi by si moc lidí kvůli ceně nekoupilo. Dostal jsem se k Linuxu díky p. Bíbrovi. Manželka mi v knihkupectví vedle Labutě koupila někdy před hodně lety knihu s cd Mandrake. Krabice tehdy stála tuším okolo 600.-Kč a dodnes nelituji. Je pravda v té době nebylo připojení k internetu nic moc na stahování a média obsahovala jako bonus power pack. K Ubuntu jsem si také dvakrát knihu zakoupil, ale cd/dvd ani jednou nevyužil. Proto si myslím že by stačilo další knížku pouze v pdf a hlavně bez cd. Rád bych si za stažení pdf zaplatil.

bibri

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 56
    • Bibri.net
Re:Česká kniha Ubuntu pro verzi 11.10
« Odpověď #14 kdy: 01 Října 2011, 18:08:18 »
Tady to žije, to je dobře :). Zkusím se vyjádřit k jednotlivým tématům.

Platby, prodej PDF a národ "šetřílků" - nemám žádný nástroj na takovouto placenou distribuci a navíc restrikce typu "omezené PDF" opravdu dělat nechci. A jakmile dám k dispozici normální PDF, bude se šířit bez ohledu na to, kdo jej zaplatil. Tudy cesta podle mne nevede.

Kniha pro LTS + komentovaný changelog - já nevím, ale stále nechápu, komu a čím by měl komentovaný changelog posloužit. Už se to tu jednou někde řešilo a ani tenkrát jsem to nepochopil. Zkuste to chlapi rozvést - co v něm bude, komu bude určen, proč by se měl vydávat.

Možná toto je pravý důvod, proč se CPress zdráhá knihu vydat, není si třeba jist světlou budoucností UNITY, podobně jako moje maličkost.

Ehm, tak to jste redaktory v CPressu trochu přecenil :). Člověk, se kterým diskutuji je jeden z mála, kterého dané téma opravdu zajímá a nedělá to jen "pro obživu", ale ujišťuji, že taková maličkost je pod jeho rozlišovací schopnosti :). Podobné problémy mu obvykle oznamuji já a přihlížíme pak k nim při plánování dalšího vydání.

... S knížkou k Ubuntu bych to viděl asi takhle, ono je třeba si uvědomit, že těch co si koupí takovou knížku jen tak na "blint" je minimum, většina lidí si takovou knihu koupí po té co má s tím systémem nějakou zkušenost. Většina "lamek" prostě potřebuje nějaký návod jak s tím pracovat. Takže zájem uživatelů je asi u těch co systém vyzkouší a rozhodnou se v něm pracovat.

Problém je ale asi v tom, že cílová skupina lidí co by měli o takovou knihu primárně zájem ani neví, že něco takového existuje. Dostanou totiž obvykle systém už od někoho nainstalovaný, pak záleží už jen na tom jestli jim někdo takovou knihu doporučí a nakonec na samotném uživateli jestli je ochoten do ní investovat. ...

Toto je téma na delší debatu. Pravda je taková, že náklady knih byly v rozmezí 1000-1200ks a prodaly se, je zde tedy celkem velké množství lidí, kteří si ty návody koupili. Hodně z nich to prostě zkusí, protože o tom někde četli, a pak uvidí knížku v knihkupectví a vezmou si ji domů. Toto byl jeden z důvodů, proč jsem se kdysi spojil při výrobě a distribuci s CPressem - oni to dokáží dostat na trh a pokrýt lidi, kteří by to chtěli vyzkoušet. Většina z nich sem na web jen tak nepřijde. Ostatně dosvědčuje to i následující příspěvek:

... Dostal jsem se k Linuxu díky p. Bíbrovi. Manželka mi v knihkupectví vedle Labutě koupila někdy před hodně lety knihu s cd Mandrake. Krabice tehdy stála tuším okolo 600.-Kč a dodnes nelituji. ...

Takové odezvy mám spoustu a toto je cíl, proč ty knihy vydávám a dávám na trh (je jedno jestli to je Ubuntu nebo Mandriva). Prokazatelně totiž přináší Linuxu nové uživatele. Nyní pouze řeším, jak (a jestli) v této činnosti pokračovat.

Po celém pracovním dni na zahradě jsem stále více odhodlán nabídnout knihu i český remix zdarma a spoléhat na případné dary uživatelů. Prostě to zkusit - jednak si to mohou stáhnout noví uživatelé, jednak to může komunita nabízet těm, kterým Ubuntu instaluje/nasazuje. Na download stránce či v knize bude prostě napsané "podpořte nás, protože výroba stojí dost času a peněz". Když to nevyjde a nikdo přispívat nebude, tak budu vědět, že o nic podobného zde není zájem (ať už ze strany uživatelů nebo komunity) a celá práce je zbytečná, tudíž není důvod v ní pokračovat.
« Poslední změna: 01 Října 2011, 18:10:46 od bibri »

MKaMK

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
  • PS: Disclaimer: It is always a good idea to backup
Re:Česká kniha Ubuntu pro verzi 11.10
« Odpověď #15 kdy: 04 Října 2011, 21:31:06 »
Vážený pane Bíbre,

mé osobní zkušenosti s knihou jsou jen pozitivní. PDF nic neřeší, takových návodů si mohu v angličtině či jiném jazyce stáhnout několik. Kniha je kniha, se vším všudy a hlavně bez kabelu a kdekoliv. Internet také není vždy k dispozici.

Úroveň Vámi a spoluatorů psané knihy je opravdu velmi vysoká, a předčí v mnohém jiné anglické či španělské publikace, které jsem měl tu čest si také přečíst. Byla by proto tragédie pokud by přestala vycházet. Sám jsem si koupil vydání ke třem různým verzím a počítal jsem s tím, že budu pokračovat. Protože na netu vždy něco přehlédnu, v knize to však je a pěkně pohromadě. Navíc Váš argument týkající se hardwaru je také zásadní.

Pokud jde o prostředí Unity, já "lama" se ho nebojím. Je jiné, ale už si zvykám a chystaná podzimní verze je již výrazně uživatelsky přívětivější. Na GNU/Linux, v mém případě ubuntu, se mi libí především jedna věc: mám přirozenou potřebu a zájem dozvědět se a naučit se nové věci. A proto přistupuji i ke změnám desktopového ať unity či gnome shell prostředí pozitivně.

Lidé nyní objevují android, již si uvědomují, že existují i jiné alternativy původem z open source, např. firefox, ... Většina lidí je buď pohodlná anebo se bojí vyzkoušet něco nového, případně řešit nějaké nefunkčnosti. Přitom jsou ochotní je řešit u Windows. Sám tomu nerozumím. Ale když i moje tchyně nechce pracovat na ničem jiném než na mém notebooku, a já se nemusím vůbec bát, že se něco stane, tak mám jistotu, že jsem zvolil správně.

Ubuntu 16.04 LTS
Toshiba Satellite U400 32BIT
Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU     T8100  @ 2.10GHz

Kedrigern

Re:Česká kniha Ubuntu pro verzi 11.10
« Odpověď #16 kdy: 04 Října 2011, 21:38:37 »
Kdybych na to zapomněl, tak mi to připomeňte, až se uvidíme osobně. Velmi pravděpodobně bych mohl s vydáním knihy pomoci (nakladatelství a tiskárna).

Tomáš Břinčil

  • Občanské sdružení Ubuntu ČR
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1610
  • moje obrázky ↓
    • TomasBrincil.cz
Re:Česká kniha Ubuntu pro verzi 11.10
« Odpověď #17 kdy: 04 Října 2011, 23:07:25 »
Kdybych na to zapomněl, tak mi to připomeňte, až se uvidíme osobně. Velmi pravděpodobně bych mohl s vydáním knihy pomoci (nakladatelství a tiskárna).
Napište si chlapi!
Jestli máš Ondro možnost, tak by to stálo za to.
Třeba jen v malém nákladu, ale kniha bude vydána :)
« Poslední změna: 05 Října 2011, 07:56:09 od Tomáš Břinčil »

Liber

  • Občanské sdružení Ubuntu ČR
  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 136
  • Hledejme řešení, ne důvody proč si stěžovat :-)
Re:Česká kniha Ubuntu pro verzi 11.10
« Odpověď #18 kdy: 05 Října 2011, 06:27:23 »
Kdybych na to zapomněl, tak mi to připomeňte, až se uvidíme osobně. Velmi pravděpodobně bych mohl s vydáním knihy pomoci (nakladatelství a tiskárna).
Napište si chlapi!
Jestli máš Ondro možnost, tak by to stálo zato.
Třeba jen v malém nákladu, ale kniha bude vydána :)
V případě vydání knihy se mnou jako s kupcem počítejte   ;)

Rover623

Re:Česká kniha Ubuntu pro verzi 11.10
« Odpověď #19 kdy: 05 Října 2011, 08:27:43 »
Taky si koupím několik výtisků

Max cavalera

  • Host
Re:Česká kniha Ubuntu pro verzi 11.10
« Odpověď #20 kdy: 05 Října 2011, 09:47:02 »
Taky si koupím několik výtisků

Nápodobně.  ;)

novas33

Re:Česká kniha Ubuntu pro verzi 11.10
« Odpověď #21 kdy: 05 Října 2011, 20:31:45 »
Já si knihu koupím určitě taky
Ubuntu 18.04 LTS

bibri

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 56
    • Bibri.net
Re:Česká kniha Ubuntu pro verzi 11.10
« Odpověď #22 kdy: 06 Října 2011, 10:17:18 »
Pánové a dámy, díky moc za podporu.  Nechte mne, prosím, chvíli přemýšlet a kalkulovat - už jsem psal Ondřejovi - a nějak to dáme dohromady.

Jestli k tomu ještě něco máte, tak pište!

janek-m

  • Host
Re:Česká kniha Ubuntu pro verzi 11.10
« Odpověď #23 kdy: 06 Října 2011, 15:12:08 »
Zdravím,
Ubuntu som začal používať od verzie 10.04 a veľmi sa mi zapáčilo. Môj PC si s týmto systémom hneď porozumel a nevyskytli sa žiadne väčšie problémy. Musím však povedať, že kniha Ivana Bíbra Ubuntu 10.10, ktorú som si objednal cez net mi v práci s týmto systémom veľmi pomohla. Ako už uviedol MKaMK je napísaná na vysokej úrovni a aj úplnému začiatočníkovi pomôže zorientovať sa v tomto operačnom systéme. Ak sa vyskytol nejaký problém, knihu som mal vždy po ruke. Ja osobne privítam vydanie tejto novej knihy, Ubuntu má nové prostredie Unity a som si istý, že pán Bíbr ponúkne opäť niečo na vylepšenie a typy na prácu s týmto prostredím.  :D

Slunečnice77

  • Host
Re:Česká kniha Ubuntu pro verzi 11.10
« Odpověď #24 kdy: 12 Října 2011, 12:41:20 »
Zdravím,
Ubuntu som začal používať od verzie 10.04 a veľmi sa mi zapáčilo. Môj PC si s týmto systémom hneď porozumel a nevyskytli sa žiadne väčšie problémy. Musím však povedať, že kniha Ivana Bíbra Ubuntu 10.10, ktorú som si objednal cez net mi v práci s týmto systémom veľmi pomohla. Ako už uviedol MKaMK je napísaná na vysokej úrovni a aj úplnému začiatočníkovi pomôže zorientovať sa v tomto operačnom systéme. Ak sa vyskytol nejaký problém, knihu som mal vždy po ruke. Ja osobne privítam vydanie tejto novej knihy, Ubuntu má nové prostredie Unity a som si istý, že pán Bíbr ponúkne opäť niečo na vylepšenie a typy na prácu s týmto prostredím.  :D

Ano souhlasím jak Ubuntu tak Mandriva knihy mě velmi pomohli.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.