Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nefunkčnost na 64-bitových procesorech Intel CORE  (Přečteno 1483 krát)

Urbanides

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Nefunkčnost na 64-bitových procesorech Intel CORE
« kdy: 07 Září 2012, 17:45:41 »
Rád bych měl dotaz ohledně kompatibility Ubuntu 64bit s procesory Intel Core (konkrétně i5)... Je možné kombinovat tuto dvojici? Při nabootování mi hodí chybovou hlasku cosi s chybějícím souborem MGR. Rád bych zdůraznil, že jsem se o instalaci pokoušel několikrát, postahoval jsem si nekolik verzí Ubuntu, pouze 64bit, 32 se mi nejspíš nevyplatí. Předem Vám děkuji za odpověd.

beer

  • Host
Re:Nefunkčnost na 64-bitových procesorech Intel CORE
« Odpověď #1 kdy: 07 Září 2012, 18:04:49 »
Chtělo by to celou hlášku, ofotit nebo napsat. Pak o jaký pc se jedná, jakou má konfiguraci.

http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1834856


Verze 64-bit je správná.

Rover623

Re:Nefunkčnost na 64-bitových procesorech Intel CORE
« Odpověď #2 kdy: 07 Září 2012, 19:49:28 »
Deska ASRock a procesor i7 a funguje mi to. Ale pozor některé i3 a i5 mají pouze jedno fyzické jádro. Sice mají 2 thready, ale mají pouze jedno fyzické jádro, to druhé je virtuální. Na těch 64bit nefunguje korektně, nemají totiž plnohodnotnou podporu instrukcí. Intel totiž nebyl stále schopen tu 64bit sadu instrukcí do levnějších modelů začlenit pořádně.

Dalším zdrojem problémů mohou být desky výrobce Gigabyte.

HenryT

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 24
Re:Nefunkčnost na 64-bitových procesorech Intel CORE
« Odpověď #3 kdy: 07 Září 2012, 22:27:50 »
Mám také odzkoušené na procesorech řady i. A vše (zatím) na na této architektuře funguje normálně. 32 bitů už tak minimálně 5 let ani nepoužívám.  ;)
Spíše bych hledal zádrhel v základní desce. Prý u některých na 64 bitu problémy být mohou.

Urbanides

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re:Nefunkčnost na 64-bitových procesorech Intel CORE
« Odpověď #4 kdy: 08 Září 2012, 21:39:41 »

Chybová hláška zní: Boot Error.

Používám 16GB flash disk, přesně podle návodu na ubuntu.cz..

Konfigurace PC je:http://www.asus.cz/Notebooks/Multimedia_Entertainment/N53Jf/#specifications
-Procesor Intel® Core™ i5  : 2.67 GHz ; with TurboBoost

-Mobile Intel® HM55 Express Chipset

-DDR3 1066 MHz SDRAM, 2 x patice SODIMM 8GB SDRAM

-NVIDIA® GeForce® GT 425M with 1GB DDR3 VRAM
....

Opravdu nevím čím by to mohl být. Mohu dodat i video z bootování, pokud je treba.



 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.