Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Defcon, simulátor jaderné války. Jak ho naistalovat a spustit?  (Přečteno 1925 krát)

albed

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
Zdravím.
Stáhnul jsem si .tar.gz balík hry Defcon. Rozbalil do složky. Co mám udělat dál? Jde o shareware verzi. Spustit nejde. Má někdo s touto hrou na Ubuntu zkušenosti?
Albed.

Kedrigern

Re: Defcon, simulátor jaderné války. Jak ho naistalovat a spustit?
« Odpověď #1 kdy: 19 Října 2009, 13:12:41 »
1) Pokud se na něco ptáš, dej všechny dostupné informace, zde například chybí odkaz: http://www.introversion.co.uk/defcon

2) Stáhl jsem demo a rozbalil archív. V složce s Defconem jsou dvě možnosti
a) Klikni na soubor defcon o velikosti 1.2KB, zobrazí se ti nabídka (spustit v terminálu, spustit...) a dej spustit - mně se to normálně spustilo.
b) Pokud to nepůjde, tak si otevři terminál a jdi do složky, kde to máš rozbalené (příkaz cd mění složku) a v té složce dej ./defcon a hra se spustí, anebo alespoň vypíše nějaké chybové hlášky - ty sem kdyžtak prosím zkopíruj.

PS: Zkoušel jsem na architektuře x86, ale myslím, že normálně chodí i na x86_64.

albed

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
Re: Defcon, simulátor jaderné války. Jak ho naistalovat a spustit?
« Odpověď #2 kdy: 20 Října 2009, 09:36:29 »
Normálně spustit nejde. Zkusil přes terminál. Vyjelo mi tohle:Failed to set screen modeterminate called without an active exception.
Aborted.
Pokud tu hlášku chápu tak musím nějak nastavit obrazovku jako trvale aktivní???  :o Nerozumím.
Teď jsem si stáhnul .exe verzi a nainstaloval jsem si ji do svých prehistorických Win98 co mám na HDD jako druhý operační systém. Tam jede bez problémů. No co se dá dělat. Když si budu chtít zahrát. Tak restartuji do Windows.

Kedrigern

Re: Defcon, simulátor jaderné války. Jak ho naistalovat a spustit?
« Odpověď #3 kdy: 20 Října 2009, 10:35:32 »
Jaké máš rozlišení? Třeba 1680x1050 se nemá rádo skoro s ničím :(.

albed

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
Re: Defcon, simulátor jaderné války. Jak ho naistalovat a spustit?
« Odpověď #4 kdy: 20 Října 2009, 11:48:07 »
Standartní 1280*1024 zkoušel jsem i 800*600 taky negativní. Problém bude někde jinde.

albed

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
Re: Defcon, simulátor jaderné války. Jak ho naistalovat a spustit?
« Odpověď #5 kdy: 24 Října 2009, 11:12:49 »
Albed.
Vyřešeno, jen jsem musel povolit nesvobodné ovládače grafické karty, zkrátka 3D akceleraci. Hra jede.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.