Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Obnova systemu (prava adresaru a souboru)...  (Přečteno 1020 krát)

xmarsi03

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Obnova systemu (prava adresaru a souboru)...
« kdy: 15 Května 2007, 13:18:46 »
Ahoj vsem!

Potreboval bych celkem nutne poradit. Mel jsem na disku Ubuntu, chtel jsem prerozdelit disk a dat tam dve distribuce. Pres LiveCd jsem zkopiroval cele ubuntu na externi disk (/ , /home(na jinem oddile) a /boot) - tady jsem asi zrobil chybu, pac sem to nechal vsechno prekopirovat pod root pravy LiveCD a soubory vznikly s pravy roota. Po nainstalovani Archlinuxu jsem na oddily nahrazl zpatky ubuntu a ajhle!

Ted se nejde prihlasit do openboxu, sudo pro meho uzivatele take nefunguje (neco s setuid)... Prihlasit se do window manageru se povede az kdyz celemu / zmenim vlastnika na uzivatel:uzivatel (u home je stale vlastnik uzivatel). Ale zase nefunguje DHCLIENT, kdyz pod rootem spustim (vlastnik / root:root) vypisuje SCIOxxx: permision denied.

Proste nevim jak mam nastavit prava jednotlivych adresaru (popripade kterych a co vsechno)...nevedel by nekdo co stim, popripade jak to opravit? Nepomohlo by treba upgradovani na vyssi vezi???

Predem moc dik za tipy...

LS

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3849
    • http://linux.euweb.cz
Obnova systemu (prava adresaru a souboru)...
« Odpověď #1 kdy: 15 Května 2007, 13:25:15 »
Bohuzel zadny zazracny nastroj, ktery by nastavil prava k desitkam tisic souboru v systemu, neexistuje (AFAIK).

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.