Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Smazal jsem soubory z kose, ale neuvolnilo se misto na disku  (Přečteno 2011 krát)

Warp10

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 112
1) V Kubuntu jsem ve file-manageru Dolphin ze slozky Kos rucne smazal vsechny soubory (cca 1 GB) - tedy nikoliv povelem Vysypat kos. Slozka kos se v Dolphinu i Konqueroru ukazuje od te doby jako prazdna, ovsem misto na disku se neuvolnilo. Nevite nekdo, co s tim? Jednalo se o zalohu pomoci systemu Sbackup. Mohl by byt problem zde?

2) Smazal jsem si slozku Kos z Panelu nastroju. Jak ho tam dostanu zpatky?

Diky
Kdyby Matrix běžel na Linuxu, tak by svět nebyl v takový prdeli ...

Pepe999

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 775
Re: Smazal jsem soubory z kose, ale neuvolnilo se misto na disku
« Odpověď #1 kdy: 04 Května 2008, 11:51:47 »
1) V Kubuntu jsem ve file-manageru Dolphin ze slozky Kos rucne smazal vsechny soubory (cca 1 GB) - tedy nikoliv povelem Vysypat kos. Slozka kos se v Dolphinu i Konqueroru ukazuje od te doby jako prazdna, ovsem misto na disku se neuvolnilo. Nevite nekdo, co s tim? Jednalo se o zalohu pomoci systemu Sbackup. Mohl by byt problem zde?

2) Smazal jsem si slozku Kos z Panelu nastroju. Jak ho tam dostanu zpatky?

Diky
Klikni na panel pravym tlacitkem a dej pridat na panel. Vyber kos, ale ma asi jinej nazev..

Warp10

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 112
Re: Smazal jsem soubory z kose, ale neuvolnilo se misto na disku
« Odpověď #2 kdy: 04 Května 2008, 12:07:18 »
Diky, funguje, tak ted uz jenom to ztracene misto na disku ...  :)
Kdyby Matrix běžel na Linuxu, tak by svět nebyl v takový prdeli ...

Pepe999

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 775
Re: Smazal jsem soubory z kose, ale neuvolnilo se misto na disku
« Odpověď #3 kdy: 04 Května 2008, 14:12:29 »
Diky, funguje, tak ted uz jenom to ztracene misto na disku ...  :)
Vis, jak se ten soubor jmenoval?? Pokud ano, staci napsat do terminalu
locate -i jmeno_souboru a najde vsechny soubory toho jmena, pote je muzes klidem vymazat, ty co potrebujes, zejo atd... :)

plastique

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 17
    • Online e-learning kurz pro WordPress
Re: Smazal jsem soubory z kose, ale neuvolnilo se misto na disku
« Odpověď #4 kdy: 05 Května 2008, 19:09:08 »
1) V Kubuntu jsem ve file-manageru Dolphin ze slozky Kos rucne smazal vsechny soubory (cca 1 GB) - tedy nikoliv povelem Vysypat kos. Slozka kos se v Dolphinu i Konqueroru ukazuje od te doby jako prazdna, ovsem misto na disku se neuvolnilo. Nevite nekdo, co s tim? Jednalo se o zalohu pomoci systemu Sbackup. Mohl by byt problem zde?

To bych hlásil jako bug, v Ubuntu je ruční smazání rovnou vysypání, takže by tam k tomu dojít nemělo.

Zkoušel jsi smazat (do koše) nějaký další soubor a pak celý koš vysypat?

Soubory odhozené do koše jsou uloženy v .local/share/Trash/, ale pozor, ne jen tak: data jsou ve files, informace o nich v info. Zjisti, jestli jsou soubory tam, ale nedoporučuji je mazat, je to až poslední řešení.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.