Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Novinky: Školení nejen k OS Ubuntu pro širokou veřejnost, více informací zde.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - GdH

Stran: [1] 2 3 ... 114
4
Tak to přes ten dconf editor funguje, díky moc. Sice bylo docela obtížné navést mamku po telefonu, ale povedlo se :-)

Tak fajn :)

5
Je vždy dobré napsat konkrétní postupy, které jsi zkoušela. Doposud mi stačilo zaškrtnout v d-conf editoru:
org > gnome > desktop > lockdown > disable-lock-screen
Jestli se něco změnilo od GNOME 3.18 nevím.

14
Zásadním problémem je to, že mícháš dvě prostředí dohromady. Když máš desktop s KDE, je nesmysl snažit se instalovat aplikaci na nastavení Unity, či jeho rozšíření, to pak může způsobit různé kolize, když ignoruješ varování. Stejně byl nesmysl, když jsi se snažil v dconfu měnit nastavení fontu ikon na ploše, kterou spravuje Nautilus, což platí v Unity a GNOME, ale rozhodně ne v KDE. Vždy musíš hledat řešení pro konkrétní desktopové prostředí. V dotazech musíš tento detail uvést, Ubuntu implikuje prostředí s Unity, když napíšeš Kubuntu, bude jasné, že je tam KDE. Dej
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install -fa zkopíruj sem, co to vypíše, "nepomohlo" moc neřekne.


15
Multimedia, foto, video, zvuk / Re:KODI a přehrávání DVD
« kdy: 20 Květen 2017, 15:43:45 »
Já v Kodi přehrávám i chráněné disky a nijak jsem to nemusel řešit, ale faktem je, že některé zprasené Macrovision Kodi nepřehraje, i když VLC ano. Mám i takové, které v PC nepřehraje nic. Ale nikdy to nevede k havárii systému, jen to prostě nehraje.

16
Návody, tipy a triky / Re:CONKY
« kdy: 18 Květen 2017, 20:57:04 »
Zdravím, dneska jsem conky odinstaloval, ale stále běží což je divné. Terminal píše, že conky je odinstalovaný, ale přitom ho normálně zapnu. Nemáte nějakou radu, prosím?

A nemáš tam náhodou vlastní kompilaci conky, která nepochází z nějakého repozitáře a tudíž o ní správce balíků neví?

Edit: jsem zapomněl, že conky je jen metabalík a závisí na jedné ze třech dalších různě konfigurovaných kompilacích. Tudíž zásadní jsou balíky:
conky-std | conky-cli | conky-all

17
Pomoc s hardwarem / Re:Wifi adaptér
« kdy: 17 Květen 2017, 20:41:55 »
Místo příkazu s git clone si stáhni z té adresy zip na flešku a ten rozbal v domovském adresáři. Jen pozor, v zipu se ten adresář jmenuje rtl8192cu-fixes-master.

19
Onehdá jsem se chtěl zeptat, co to znamená to "v localhost", ale pak jsem na to zapomněl. Každopádně gratuluji k úspěšnému řešení :)

20
Obecná podpora / Re:Problém s dlouhým vypínáním Ubuntu 16.04
« kdy: 28 Duben 2017, 19:14:53 »
Nepsal jsem, jak se to dá nastavit, protože ten syslog nespadne pokaždé, takže se dá použít ten. Nicméně, pokud chceš mít pojistku v žurnálu a není ti líto 8MB na disku (výchozí max. velikost logu), tak můžeš v souboru
Kód: [Vybrat]
/etc/systemd/journald.confpřepsat řádek
Kód: [Vybrat]
#Storage=autona
Kód: [Vybrat]
Storage=persistenta restartovat službu:
Kód: [Vybrat]
sudo systemctl restart systemd-journaldPak ale je třeba spouštět journalctl pod rootem (přes sudo), kvůli právům souboru. Každopádně to má pěkné možnosti, dá se třeba kouknout na log od určitého času, např.:
Kód: [Vybrat]
journalctl --since "2017-04-28 18:15:23"

21
Obecná podpora / Re:Problém s dlouhým vypínáním Ubuntu 16.04
« kdy: 27 Duben 2017, 20:21:35 »
Nojo, on to ve výchozím nastavení loguje jen do paměti a po restartu začne znovu. Takže zas příště.

22
Podpora pro pracovní prostředí / Re:nautilus DELETE
« kdy: 27 Duben 2017, 18:43:22 »
Jenže Del nemaže, ten přesouvá do koše, tedy do .Trash adresáře v rootu stejného oddílu, kam asi nelze zapsat. Mažeš pomocí Shift+Del. Ukaž výpis tvého aktuálního /etc/fstab, třeba něco objevíme.

23
Podpora pro pracovní prostředí / Re:nautilus DELETE
« kdy: 27 Duben 2017, 13:45:47 »
Tohle jako právní spor vypadá. Pokud nemá uživatel přístup do kořenového adresáře, kde se koš vytváří, přesun do něj fungovat nebude. Ještě se dá použít Shift+Delete pro úplné smazání. U ntfs se vše řeší při připojování, takže je možno v příkazu mount určit, jakému uživateli a skupině bude patřit a jak budou globálně nastavena přístupová práva. V zásadě by ti mohlo pomoct přidat parametr uid=id_uživatele (zjistíš příkazem id -u, výchozí uživatel má 1000), případně i gid=id_skupiny, kde zadáš skupinu uživatele, která se shoduje s uid (vypíše příkaz id -g). Je-li ten fs na nevýměnném disku a je zapsaný v /etc/fstab, tak se to připíše tam. Jak je momentálně fs připojen, zjistíš samotným příkazem mount. Více podrobností ohledně připojení ntfs třeba zde.

24
Obecná podpora / Re:Problém s dlouhým vypínáním Ubuntu 16.04
« kdy: 26 Duben 2017, 22:47:26 »
Tohle je tedy zrovna docela vtipné, neboť tyto řádky ukazují, že démona, který syslog vytváří, něco předčasně sestřelilo a než se znovu nastartoval, nevíme, co se tam dělo. Nicméně tu je ještě systemd, který si dělá vlastní žurnál, tak se zkus podívat do něj:
Kód: [Vybrat]
journalctl

25
Uvolněný, nebo vadný VGA kabel tohle umí, ale chyba může být i v monitoru, či na grafické kartě. Každopádně to vypadá na HW problém.

Stran: [1] 2 3 ... 114