Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Blog Ubuntu -- Správa "projektů" české komunity Ubuntu

Novinky: Děkujeme všem návštěvníkům fóra, kteří ochotně radí ostatním. Vaše práce je velmi potřebná a vážíme si jí.

Poslední příspěvky

Stran: [1] 2 3 ... 10
1
Pomoc s hardwarem / Re:velmi pomalé kopírovanie súboru
« Poslední příspěvek od juwa2 kdy Dnes v 22:15:16 »
Zkontroluj filesystem na tom disku.
Zkontroluj ten disk (s.m.a.r.t.)
Udělej si jeho rychlý test (aplikace "Disky")
--------------
Nic netrvá věčně, jednou odejde každý disk. A dopředu ti to hlásit rozhodně nebude - takže pokud máš rád svoje data, zálohuj!
2
Pomoc s hardwarem / Re:velmi pomalé kopírovanie súboru
« Poslední příspěvek od TIBOR kdy Dnes v 22:03:24 »
Vyskusaj to v live systeme, tym zistis ci mas chybu v nainstalovanom OS. Vyskusaj disk s inym pc, zistis ci je chyba v disku. Pri kopirovani pozri ci ti to nekopiruje cez swap, mne sa to spravalo podobne odvtedy mam swap vypnuty. Ovsem mne to robilo iba pri kopirovani zo siete na USB, je jedno ake rychle usb bolo.
3
Pomoc s hardwarem / velmi pomalé kopírovanie súboru
« Poslední příspěvek od Andrej0 kdy Dnes v 21:52:52 »
Mám kubuntu 16.04 a keď chcem niečo skopírovať na externý disk 500GB cez USB3 (usb3 aj na počítači aj na disku) tak najskôr je rýchlosť  cca 60MB/s a začne klesať rýchle na 1 MB/s a postupne na 50kB/ s  a aj menej. Kedysi  mi to chodilo tak, že mi nejaký súbor (cca 800MB) prehodilo za 6 sekund a niekedy sa ku koncu kopírovania rýchlosť spomalila takže to zabralo aj  5 minut, no teraz kopírujem podobný súbor hodinu. Problém je už pri zapojení disku a jeho rozpoznávaní systémom, čo zaberie aj 10 minút a zamrzá pritom akoby celý počítač. Čím by som to mohol vyriešit prosím?   
4
Pomoc s hardwarem / Re:USB flash disk - Cílové umístění je pouze pro čtení.
« Poslední příspěvek od juwa2 kdy Dnes v 20:41:49 »
odpovídám sice na starší téma ale možná to pomůže, ted mám stejný problém, částečně jsem to vyřešil tak, že jsem naformátoval místo na f32 na ext4, ale pak je možno vkládat data pouze pod root, po zapojení do jiného kompu by nikdo neměl šanci s daty hnout, tedy pokud se neprovede formát.-)
A co tedy pokud se provede převzetí vlastnictví??
5
Pomoc s hardwarem / Re:USB flash disk - Cílové umístění je pouze pro čtení.
« Poslední příspěvek od Mraky kdy Dnes v 20:31:39 »
odpovídám sice na starší téma ale možná to pomůže, ted mám stejný problém, částečně jsem to vyřešil tak, že jsem naformátoval místo na f32 na ext4, ale pak je možno vkládat data pouze pod root, po zapojení do jiného kompu by nikdo neměl šanci s daty hnout, tedy pokud se neprovede formát.-)
6
Obecná podpora / Re:*buntu na 2Gb hdd?
« Poslední příspěvek od martyj kdy Dnes v 18:06:50 »
Ano je. https://sourceforge.net/projects/budgie-remix/files/budgie-remix%20fresh%2016.10/

Doinstaluj si Firefox a prostředí podle libosti.
7
Multimedia, foto, video, zvuk / Re:Kodek pro přehrávání MTS souborů
« Poslední příspěvek od NZM23 kdy Dnes v 17:13:10 »
..... jj vím co je kontejner, ....... upravuju a stříhám videa v Kdenlive, ale právě nejprve bych si video rád prohlídnul v co nejlepší kvalitě , jestli ho má cenu schovávat na pozdější úpravy. Kdenlive s MTS pracuje bez problémů.

Děkuji zatím moc za rady večer na to kouknu.......
8
Obecná podpora / Re:Mrzne při vypnutí/restartu
« Poslední příspěvek od TIBOR kdy Dnes v 14:33:08 »
Ked sa toci kolecko tak stlac ESC, malo by ti vypisat co sa deje/vypina. Aspon ubuntu to tak ma tak snad to bude aj v xubuntu.
9
Obecná podpora / Mrzne při vypnutí/restartu
« Poslední příspěvek od jaroslav.samson kdy Dnes v 12:58:05 »
Dobrý den, mam problém s vypnutím nebo restartem Xubuntu 16.04 na PC Lenovo ideapad-100-15IBY  Není to pravidlo, ale většinou po stisku tlačítka vypnout/restartovat se vypne GUI začne se točit kolečko znázorňující že se neco děje, pak se točit přestane a nic se dál neděje. Musím vypnout PC natvrdo. Nevíte v čem bude chyba? Děkuji mnohokrát za každou nápovědu!
10
Multimedia, foto, video, zvuk / Re:Kodek pro přehrávání MTS souborů
« Poslední příspěvek od rentrod kdy Dnes v 06:53:07 »
V HandBrake lze vše nastavit a před převodem můžeš využít funkci video preview: https://www.youtube.com/watch?v=AfmVZcpp0mw
Stran: [1] 2 3 ... 10