Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nejde LIVE help  (Přečteno 1020 krát)

Thomass

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Nejde LIVE help
« kdy: 09 Května 2007, 21:44:29 »
Prosim pomoc,
formátoval jsem disk za účelem vytvoření oddílu navíc, kvůli widlím na hry a některé programy... po tom co jsem nainstaloval winy, mi nefunguje ani jedna z LIVE distribucí (Xu, U a Ku 7.04)... U Xubuntu se to projevuje nadměrnou pomalostí a když spustim instalaci na ploše, tak se to hryzne... Ubuntu a Kubuntu mi po spuštění hlásí toto:

There was an error starting GNOME Settings Daemon.

Some things, such as themes, sounds, or background settings may not work correctly.

The last error message was:

Did not receive a reply. Possible causes include: the remote application did not send a reply, the messages bus security policy blocked the reply, the reply timeout expired, or the network connection was broken.

GNOME will still try to restart the Settings Daemon next time you log in.

A při tom to furt něco hrabe v mechanice na CD...

pls čim to muže být? dík za jakoukoli pomoc...

dumi

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1152
Nejde LIVE help
« Odpověď #1 kdy: 09 Května 2007, 23:26:41 »
to sa vám stane pri spúšťaní liveCD? zaujímavé, čo som hľadal, tak spravidla sa to stáva na už inštalovaných verziách (teda táto hláška). neviem či vám veľmi poradím, lebo jednoznačnú odpoveď som nenašiel, ale aspoň pár tipov, čo som vyčítal z diskusií:
1. skúste keď naskočí hláška dať ctrl+alt+backspace, či nepomôže
2. zmazať všetky súbory v /home/užívateľ (teda iba ak to je spôsobené nie na live verzii a pozor, zmaže to všetky osobné nastavenia)
3. vyriešiť vadné nastavenie nejakých sieťových komponentov (hľadajte na diskusii)
4. spustiť gnome-settings-daemon z terminálu (to tiež bližši na tých diskusiách)
5. pozrite tu: http://ubuntuforums.org/showthread.php?p=2314492 (en), sú tam užitočné odkazy na ďalšie diskusie.

toto (hláška) sa vám stane aj s kubuntu? veď to predsa vôbec neobsahuje gnome, to nedáva zmysel.
AMD Sempron 2500+, GF 5200FX, 1,5GB RAM, Ubuntu 8.04

Thomass

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Nejde LIVE help
« Odpověď #2 kdy: 10 Května 2007, 22:31:56 »
Na KDE mi to tu hlášku nehlásí, ukáže to na ní okno a potom se to zasekne... ale předpokládám, že asi bude obdobná, akorát GNOME se nahradí slovem KDE... jinak dík za ty tipy, zkusim to :)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.