Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Petr Tomeš zabanován z důvodu opakovaného porušování CoC  (Přečteno 52563 krát)

Jenda

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 671
    • http://launchpad.net/people/jenda
Administrátoři fóra se rozhodli, že Petru Tomešovi bude zakázán přístup
do českého fóra Ubuntu.

Důvodem pro tento závažný krok je jeho způsob komunikace, který je z
hlediska pravidel komunity a obecné mezilidské slušnosti nepřijatelný.
Uživatel může nadále své konkrétní připomínky zasílat příslušným osobám
soukromě.
Navštivte nás na IRC: #ubuntu-cz @ irc.freenode.net
K mání trika a samolepky Ubuntu - případní zájemci nechť se mi ozvou.

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Petr Tomeš zabanován z důvodu opakovaného porušování CoC
« Odpověď #1 kdy: 18 Července 2007, 23:39:41 »
Hmmm, je to rozhodnutí administrátorů a nepřísluší mi jej jakkoliv komentovat... Jen to, že jsem si na Petra Tomeše a jeho někdy svérázný způsob komunikace (pravda, někdy nadřazený) zvykl.
Ale budu věřit, že jeho připomínky (i co se týče pravopisu) byly vzaty v úvahu a finální verze stanov sdružení bude zcela bezchybná. Chtěl bych se stát platným členem sdružení, tak doufám, že po prázdninách bude co nejdříve zakládací schůze.
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

filo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 454
Petr Tomeš zabanován z důvodu opakovaného porušování CoC
« Odpověď #2 kdy: 18 Července 2007, 23:47:50 »
Citace: Jenda
Důvodem pro tento závažný krok je jeho způsob komunikace, který je z
hlediska pravidel komunity a obecné mezilidské slušnosti nepřijatelný.
Už zase ? Přiznám se, že to tady už moc detailně nesleduji, byly by nějaké linky, kde je to tak markantní, že to vedlo až k banu ?
S Petrem Tomešem se sice v některých věcech neshoduji a občas se mi nelíbí ani tón, jakým své příspěvky píše, ale že by to bylo až na ban ?
MSI KT3 Ultra, Athl XP 2000+, GF4MX440, SBLive Value, LG 4167B - Prosím NEVYKAT

Nicky726

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 36
Petr Tomeš zabanován z důvodu opakovaného porušování CoC
« Odpověď #3 kdy: 18 Července 2007, 23:56:35 »
Nezbývá mi než vyjádřit nesouhlas s takovýmto krokem. Ačkoliv nemohu souhlasit s některými výrazy, které Petr Tomeš použil ve včerejší diskuzi, přijde mi od aministrátorů tento krok jako špatné řešení problému, který je jako ostatně všechny podobné problémy na OBOU STRANÁCH.
Mrzí mě, že taháte osobní rozpory na fórum...

A btw. pravidla českého pravopisu skutečně hovoří v oblasti mnohoslovných názvů jasně ;-) tedy první písmenko velké, ostatní malá...

Nicky726

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 36
Petr Tomeš zabanován z důvodu opakovaného porušování CoC
« Odpověď #4 kdy: 19 Července 2007, 00:28:01 »
Citace: Petr_Tomeš
...
Canonical bude postaven před jednoduché počty a logické rozhodnutí: Vyřadit člověka (mně), jenž přispěl překlady více, než všichni ostatní překladatelé dohromady, věnoval nejvyšší možnou péči kvalitě a nedopustil tříměsíční nicnedělání na překladech a poslechnout ty neschopné, kteří se tu zašťitují slušností a zároveň se mi ani nezmohou uvést většinu podstatných zásluh na webu Ubuntu.cz s odůvodněním, že se to nevejde na řádek, možná právě proto, aby nebylo vidět, jak moc neschopní jsou, což je pokrytecké. A nebo nikoliv.

Pak přijdou na řadu jiné postupy.
Nevidím důvod, proč by na stránkách Ubuntu.cz neměla být věnována odpovídající pozornost zásluhám Petra Tomeše. Takovéto jednání, je podle mě křivda. A umlčet toho člověka zákazem přístupu na fórum, jehož prvotním účelem je diskuze, mi přijde jako ubohý akt zavánějící vyřizováním osobních účtů a nezměrným pokrytectvím.

Pavelp

  • Host
Petr Tomeš zabanován z důvodu opakovaného porušování CoC
« Odpověď #5 kdy: 19 Července 2007, 07:21:51 »
1. Situace se ~ po půl roce opakuje, periodicky.
2. Opět je jako záminka napadení (flame) použita svám způsobem malichernost - nedocenění jakýchsi zásluh, drobné gramatické chyby v nějakých textech.
3. Jakýkoliv rozumný a klidný argument oponenta je střelhbitě obrácen  v další stupňovaný útok.
4. Agresivita (slovní) se neustále stupňuje.
5. Normální diskuse není možná.
......
I když nejsem vzdělán v příslušném oboru, je mi stav jasný.

Mimochodem, i když pro to nemám racionální zdůvodnění, připadne mi, že PT o správné češtině dokáže mluvit.

DuckD

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 878
  • Open Srdcař
    • www.duckd.cz
Petr Tomeš zabanován z důvodu opakovaného porušování CoC
« Odpověď #6 kdy: 19 Července 2007, 07:28:34 »
Já sem taky pro odbanování Petra Tomeše, když bude mít blbý kecy, tak se jeho příspěvek prostě smaže. Co je za problém. Třeba by mohl psát speciálně do nějaké detenční sekce na foru, speciálně pro Petra.
Legalizovat ! Ať už je to cokoliv.
8) Lidé žijí v souborech. ===>> LINUXTERO <<=== Pravidelná dávka tvého linuxtera!

Neo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 344
Petr Tomeš zabanován z důvodu opakovaného porušování CoC
« Odpověď #7 kdy: 19 Července 2007, 08:09:34 »
Citace: Pavelp
1. Situace se ~ po půl roce opakuje, periodicky.
2. Opět je jako záminka napadení (flame) použita svám způsobem malichernost - nedocenění jakýchsi zásluh, drobné gramatické chyby v nějakých textech.
3. Jakýkoliv rozumný a klidný argument oponenta je střelhbitě obrácen  v další stupňovaný útok.
4. Agresivita (slovní) se neustále stupňuje.
5. Normální diskuse není možná.
......
I když nejsem vzdělán v příslušném oboru, je mi stav jasný.

Mimochodem, i když pro to nemám racionální zdůvodnění, připadne mi, že PT o správné češtině dokáže mluvit.
Předpokládám, že toto jsou argumenty pro Petrovo zabanování.
Ubuntu 17.04.

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Petr Tomeš zabanován z důvodu opakovaného porušování CoC
« Odpověď #8 kdy: 19 Července 2007, 08:10:28 »
Vazeni pani Administratori, musim vyjadrit ostry nesouhlas s udelenim tak prisneho trestu pro Petra Tomese. Je pravdou, ze jeho velice extremisticky zpusob komunikace prolinajici se s povysenosti a egocentrismem vede casto ke sporum a rozeprim. Presto si myslim, ze jeho prace JE prinosem pro CZ kominutu ubuntu. Kdo kdy jednal s Petrem, vi, ze to neni jednoduche, ale vyrizovani osobnich sporu timto zpusobem mi neprijde spravne a ano, chapu to jako vyrizovani osobnich sporu. Pokud by Petr ohrozoval diskuzni forum napr. spamovymi zpravami, pochopil bych, nicmene zalozil jedine vlakno, ve kterem otevrene kritizoval stavajici situaci (zamerne pomijim napadani lidi a jejich urazeni, protoze to je prave vec v rovine osobni a mela by byt resena jindy a jinde a rozhodne za ucasti Petra). Umlcet Petra rovna se umlcet nepohodlnou osobu, coz se prece pani Administratori takovymhle zpusobem nedela. Alespon ne v civilizovanych zemich.
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Petr Tomeš zabanován z důvodu opakovaného porušování CoC
« Odpověď #9 kdy: 19 Července 2007, 08:17:24 »
Chlapi neblaznite. Vsat ten chalan je taky zapaleny do tohto vsetkeho. No a ze je prchky a obcas nieco vystreli od boku....mozno je az taky zapaleny, ze si proste niekedy "nevidi do huby", ale vyhodit ho???!!!  Na to aby sme si pripadne nezhody vysvetlili je tu predsa dost miesta, kazdy moze z dotycnym komunikovat i sukromne. Ja myslim, ze sa vsetko vyriesi a vy stiahnete svoje MYLNE A UNAHLENE rozhodnutie. Nie som v Ubuntu este velmi dlho, ale myslim ze ten chalan pre tuto vec urobil strasne vela prace a ja si ho pre to vazim. Co sa tyka jeho zposobu komunikacie, tak on urcite nad tym uz sam premysla a medzi nami...- vy ste vsetci taki dokonali? Osobne mam rad ludi, ktori sa neboja povedat svoj nazor a stat si za nim - i ked je ta  realita niekedy ina a clovek sa predsa stale vyvija. Toto vase rozhodnutie ho urcite boli a NEZASLUZI SI HO. Prosim, zvazte svoje rozhodnutie a uvedomte si tak ako on, ze mylit sa je ludske a priznat svoj omyl, podat ruku...patri medzi najuslachtilejsie vlastnosti cloveka.
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Petr Tomeš zabanován z důvodu opakovaného porušování CoC
« Odpověď #10 kdy: 19 Července 2007, 08:21:58 »
ps: bol som za neho taky nervozny, ze som sa ani poriadne netriafal do klaves!!!
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

Guest

  • Host
Petr Tomeš zabanován z důvodu opakovaného porušování CoC
« Odpověď #11 kdy: 19 Července 2007, 08:23:28 »
Moc mě zajímají podrobnější důvody zabanování. V tom oficiálním oznámení není nic, krom toho, že jste to udělali.

Chábu bany pro lidi typu Hulán, JXD, Astor a podobní, ale co udělal P. Tomeš tak hrozného? Ano, kritizoval administrátory. Tak na něj administrátoři nereagujte, napišto něco ve stylu, že diskuze nevede k cíli. Ban je hrozně přísný trest. Také jsem pro odbanování . Ne že bych sympatizoval s PT, ale z principu možnosti svobodně vyjadřovat svoje názory.

Pavelp

  • Host
Petr Tomeš zabanován z důvodu opakovaného porušování CoC
« Odpověď #12 kdy: 19 Července 2007, 08:27:54 »
Citace: duckd
Já sem taky pro odbanování Petra Tomeše, když bude mít blbý kecy, tak se jeho příspěvek prostě smaže. Co je za problém. Třeba by mohl psát speciálně do nějaké detenční sekce na foru, speciálně pro Petra.
Legalizovat ! Ať už je to cokoliv.
Tohle_neni_forum_pro _blby_kecy. Je vseobecene brano jako jedno z nejlepsich v CZ linux oblasti. Jak z duvodu ucinnosti rad, tak s ohledem na vstricnost diskutujicich. Bylo by skoda tuto vyhodu ztratit. Jde o urcite zasady elementarni slusnosti, ktere se _musi_ dodrzovat, aby se z nas nestaly zvirata. Legalizovat vsechno proste nejde.

XomboX

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 454
Petr Tomeš zabanován z důvodu opakovaného porušování CoC
« Odpověď #13 kdy: 19 Července 2007, 08:38:10 »
Take se mi nelibi zpusob, jakym byl Petr Tomes zabanovan. Je alespon slusnosti uvest kompletni vypis prispevku, ktere byly duvoden pro jeho ban, rovnez tak i vypis zasluh. Komunita by mela drzet pospolu!

Ano, Petr Tomes si zaslouzi durazne napomenuti! Mel by se nad sebou zamyslet a sve chovani zmirnit, a to nejenom zde na foru.

Jsem pro odbanovani Petra, alespon do te doby, nez date do kupy padne a usvedcujici argumenty pro ban.
Asus A6JC-Q003, Ubuntu
Jabber: xombox@jabbim.cz
Ubuntu User number is #12210  Monday, applications choke Tuesday, Wednesday, RAID set's broke Thursday, let out the magic smoke but on Friday, I patch bugs Monday, my xorg conf is toast Tuesday, Wednesday, CPU roasts Thursday, it won't even POST but on Friday, I patch bugs

Tomáš "Piškot" Petera

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 839
    • http://www.spolnet.cz
Petr Tomeš zabanován z důvodu opakovaného porušování CoC
« Odpověď #14 kdy: 19 Července 2007, 08:39:51 »
Citace: Pavelp
Citace: duckd
Já sem taky pro odbanování Petra Tomeše, když bude mít blbý kecy, tak se jeho příspěvek prostě smaže. Co je za problém. Třeba by mohl psát speciálně do nějaké detenční sekce na foru, speciálně pro Petra.
Legalizovat ! Ať už je to cokoliv.
Tohle_neni_forum_pro _blby_kecy. Je vseobecene brano jako jedno z nejlepsich v CZ linux oblasti. Jak z duvodu ucinnosti rad, tak s ohledem na vstricnost diskutujicich. Bylo by skoda tuto vyhodu ztratit. Jde o urcite zasady elementarni slusnosti, ktere se _musi_ dodrzovat, aby se z nas nestaly zvirata. Legalizovat vsechno proste nejde.
Jsme tak dobrý, jasně pohlaďme se po břiše ...

Na druhou stranu jsem taky pro odbanování. Jeho příspěvky, ač dosti nepříjemné a arogantní se týkají tématu a aktuálního dění kolem ubuntu.
Už to funguje ... tedy než se rozhodnu to zase poladit.

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Petr Tomeš zabanován z důvodu opakovaného porušování CoC
« Odpověď #15 kdy: 19 Července 2007, 08:43:42 »
Pavle, kdyby kazdy druhy prispevek byl, jako vlakno, ktere vedlo k banu, souhlasil bych s tebou. A mas pravdu v tom, ze "tohle_neni_forum_pro _blby_kecy", Petr by mohl (a myslim i mel) prehodnotit, kde se tyto bitvy budou uskutecnovat, presto ale - sam jsi rekl, ze "se jedna o folklor, na ktery jsem si zvykl" a myslim si a stojim si za tim, ze udeleni banu na toto forum je omezenim svobody vyjadrit se k problemu.
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

Beetljuice

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 838
Petr Tomeš zabanován z důvodu opakovaného porušování CoC
« Odpověď #16 kdy: 19 Července 2007, 08:57:48 »
Citace: merlin
Pavle, kdyby kazdy druhy prispevek byl, jako vlakno, ktere vedlo k banu, souhlasil bych s tebou. A mas pravdu v tom, ze "tohle_neni_forum_pro _blby_kecy", Petr by mohl (a myslim i mel) prehodnotit, kde se tyto bitvy budou uskutecnovat, presto ale - sam jsi rekl, ze "se jedna o folklor, na ktery jsem si zvykl" a myslim si a stojim si za tim, ze udeleni banu na toto forum je omezenim svobody vyjadrit se k problemu.
S tím souhlasím ;)
A co takhle? Když admini hlasovali k zabanování, pojďme hlasovat za odbanování :) Nic proti adminům, ale jak bylo řečeno, toto fórum patří k jedněm z nejkvalitnějších v českých luzích a hájích a vlastně ho dělají hlavně jeho uživatelé, tak proč se před takovým krokem nezeptat na jejich názor?
Aj dont spíík ííngliš :)

Jenda

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 671
    • http://launchpad.net/people/jenda
Petr Tomeš zabanován z důvodu opakovaného porušování CoC
« Odpověď #17 kdy: 19 Července 2007, 09:03:03 »
Petr odbanován nebude. Administrátoři se na banu pro něj shodli bez hlasu proti.

Problém s Petrem je dlouhodobější. Nejde o osobní neshody, ale o jeho rušivý vliv na fóru. Také není ban na fóru první krok, který jsme proti němu museli učinit. Jediný důvod, proč kritisuje české vedení, je ten, že byl odstraněn z vedoucí funkce překladatelského týmu, protože ji zneužíval a nebyl vedení schopen - a prostý počet přeložených překladů neuděluje právo tým vést. Také nejsme prvním projektem, který se musel Petra zbavit.

Petr má právo se proti našemu rozhodnutí odvolat ke komunitní radě, která nás může přehlasovat. Přirozeně by administrátorský team mohl přehlasovat i LoCo team, ale ten nemá žádnou strukturu, a tím pádem je jediným držitelem jeho "moci" kontakt, tedy Ondřej,  který je ale i administrátor fóra.

Nikdo mu zásluhy neupírá a je zmíněn na stránce http://www.ubuntu.cz/kontakt .
Navštivte nás na IRC: #ubuntu-cz @ irc.freenode.net
K mání trika a samolepky Ubuntu - případní zájemci nechť se mi ozvou.

jirihuf

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 894
Petr Tomeš zabanován z důvodu opakovaného porušování CoC
« Odpověď #18 kdy: 19 Července 2007, 09:05:13 »
Pánové, prosím ne, takové řešení vede jen a jen ke křivdám. Jakkoliv nejsem přítelem ohnivých vyjádření, chápu, že někdy k nim dojít může, každý člověk je jinačí. Navíc PT je postaven do nerovné situace, kdy nemůže použít na obranu tytéž prostředky jako vy, což mně osobně asi tlačí nejvíc.
Prosím, odbanujte, dejte šanci diskuzi, nesuďte příliš rychle.
A propos, mazání nežádoucích příspěvků mi přijde ještě horší, protože dává prostor k artikulaci okamžité zášti a z tohoto důvodu takový prostředek pokládám za nejméně vhodný.
Ukažme všichni, že dokážeme nejen psát a mluvit, ale rovněž i poslouchat a dosahovat smíru...
Toto fórum mám nesmírně rád! A jakkoliv není omezováno, lidé, kteří sem chodí, se vyjadřují velice slušně a v naprosté většině případů věcně. Jsem přesvědčen, že tato situace je způsobena mimo jiné i skutečností, že admini (a chvála jim za to budiž vyslovena) se chovali vždy velice shovívavě a tolerantně, pomáhali a vůbec působili ochotně a mile.
Prosím za všechny, kteří mají z fóra stejný pocit, zachovejte nám ho v oné podobě a pokračujte v té výjimečné práci, kterou zde odvádíte. Je velkou inspirací.
Have you tried turning it off and on again?

Guest

  • Host
Petr Tomeš zabanován z důvodu opakovaného porušování CoC
« Odpověď #19 kdy: 19 Července 2007, 09:12:42 »
Nechi aby to znělo jako vyhrožování, ale zrovna jste silně otřásli moji důvěrou v toto fórum :-(

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Petr Tomeš zabanován z důvodu opakovaného porušování CoC
« Odpověď #20 kdy: 19 Července 2007, 09:24:08 »
Problém s Petrem je dlouhodobější. Nejde o osobní neshody, ale o jeho rušivý vliv na fóru. Také není ban na fóru první krok, který jsme proti němu museli učinit. Jediný důvod, proč kritisuje české vedení, je ten, že byl odstraněn z vedoucí funkce překladatelského týmu, protože ji zneužíval a nebyl vedení schopen - a prostý počet přeložených překladů neuděluje právo tým vést. Také nejsme prvním projektem, který se musel Petra zbavit.


Dobre, tak ste ho zosadili z veducej funkcie prekladatelskeho tymu, ale tu na fore snad pomaha zacinajucim Ubuntakom - a pomaha skutocne! Je prchky, niekedy povyseny, ale ze by bol sprosty??
Vase rozhodnutie (administratorov) mi pripomina: clenove predsednictva UV... se dohodli....Nam tu Peter pomahal a dobre! Alebo s tym vasim rozhodnutim uz fakt nikto nic nezmoze???
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

Nicky726

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 36
Petr Tomeš zabanován z důvodu opakovaného porušování CoC
« Odpověď #21 kdy: 19 Července 2007, 09:25:03 »
Citace: Beetljuice
...
S tím souhlasím ;)
A co takhle? Když admini hlasovali k zabanování, pojďme hlasovat za odbanování :) Nic proti adminům, ale jak bylo řečeno, toto fórum patří k jedněm z nejkvalitnějších v českých luzích a hájích a vlastně ho dělají hlavně jeho uživatelé, tak proč se před takovým krokem nezeptat na jejich názor?
+1

Guest

  • Host
Petr Tomeš zabanován z důvodu opakovaného porušování CoC
« Odpověď #22 kdy: 19 Července 2007, 09:29:12 »
Citace: Beetljuice
...
S tím souhlasím ;)
A co takhle? Když admini hlasovali k zabanování, pojďme hlasovat za odbanování :) Nic proti adminům, ale jak bylo řečeno, toto fórum patří k jedněm z nejkvalitnějších v českých luzích a hájích a vlastně ho dělají hlavně jeho uživatelé, tak proč se před takovým krokem nezeptat na jejich názor?
Jsem pro svobodné fórum (banování nepohodlných lidí mi svobodu vůbec nepřipomíná)

+1

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Petr Tomeš zabanován z důvodu opakovaného porušování CoC
« Odpověď #23 kdy: 19 Července 2007, 09:31:00 »
+1
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

Nicky726

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 36
Petr Tomeš zabanován z důvodu opakovaného porušování CoC
« Odpověď #24 kdy: 19 Července 2007, 09:34:09 »
Citace: Pavelp
1. Situace se ~ po půl roce opakuje, periodicky.
2. Opět je jako záminka napadení (flame) použita svám způsobem malichernost - nedocenění jakýchsi zásluh, drobné gramatické chyby v nějakých textech.
3. Jakýkoliv rozumný a klidný argument oponenta je střelhbitě obrácen  v další stupňovaný útok.
4. Agresivita (slovní) se neustále stupňuje.
5. Normální diskuse není možná.
......
I když nejsem vzdělán v příslušném oboru, je mi stav jasný.

Mimochodem, i když pro to nemám racionální zdůvodnění, připadne mi, že PT o správné češtině dokáže mluvit.
Toto je záznam chatu Petra Tomeše a Jendy Vančury
http://docs.google.com/View?docid=ah7w3wm3k984_24gkq4rc

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.