Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Reklama na Ubuntu v časopise Linux+  (Přečteno 39968 krát)

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Reklama na Ubuntu v časopise Linux+
« kdy: 09 Září 2007, 13:07:42 »
Za dodávání aktualit o Ubuntu nám časopis Linux+ nabídl zdarma možnost umístění reklamy v časopise.
Je zde ovšem několik problémů:
1. Žádnou "reklamu" nemáme.
2. Nemáme nikoho, kdo by ji vytvořil.
3. Musí být hotova do středy 12.9.

→ Hledáme někoho, kdo by byl v tomto šibeničním termínu schopen udělat kvalitní reklamu pro Ubuntu.

Technické požadavky:
- formát eps nebo tif
- 300dpi
- 210x297 mm  (A4) + 5mm na okraje
- barvy:CMYK

Jak by cca. měla vypadat (můj nápad, když někdo přijde s něčím lepším tím lépe):
- jednoduchost - logo Ubuntu, nějaké pěkné pozadí, pár předností Ubuntu a třeba screenshot...

Pjootr

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 71
Reklama na Ubuntu v časopise Linux+
« Odpověď #1 kdy: 09 Září 2007, 15:56:10 »
Podklad by mohl být např.


Mno jenže já to dělal v GIMPu, a tam pracuju v RGB a ne CMYK, jinak soubor je ke stažení ZDE

Citace: kkaarreell
Navrhoval bych se poohlednout po nejakem posteru jiz hotovem
Dobrej nápad, ty co jsi našel jsou skvělý.
« Poslední změna: 18 Listopadu 2007, 17:27:13 od Pjootr »
Core2Duo E8400 3,0@3,00GHz/2048+2048+1024+1024 RAM/GeForce 430/LinuxMint 12 64bit
Nepřejte si znát můj inteligentní kvo kvo kvo kvo kvocient ...

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Reklama na Ubuntu v časopise Linux+
« Odpověď #2 kdy: 09 Září 2007, 16:08:15 »
Davam navrh dalsi sem pripajajte aj odkazy na stiahnutie suborov na ktorich by mohli dalsi pokracovat.

Pjootr este by som tam dal obrazok z uvodnej stranky ubuntu.cz a www.ubuntu.cz aby ludia vedeli kde o tom viac hladat.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Reklama na Ubuntu v časopise Linux+
« Odpověď #3 kdy: 09 Září 2007, 16:17:23 »
Pjootr zatím ty návrhy vypadají moc pěkně.

K tomu co říká TIBOR - na ubuntu.cz by tam měl být určitě minimálně odkaz.

kkaarreell

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1072
Reklama na Ubuntu v časopise Linux+
« Odpověď #4 kdy: 09 Září 2007, 16:52:03 »
Navrhoval bych se poohlednout po nejakem posteru jiz hotovem (staci zadat ubuntu poster do google images) a pripadne kontaktovat jeho autora (ci rovnou nekolik najednou), zda by souhlasil s jeho pouzitim.

Napriklad na
http://doc.ubuntu.com/~marketing/spreadubuntu/DIY%20Material/Batch%201,%20Posters/
jsem objevil poster (vcetne textur) pod GPL licenci, ktery by snad nemelo byt problem pouzit a pritom je velmi povedeny (osobne bych ani nepovazoval za nezbytne jej prekladat).



Nasel jsem i jinou variantu.

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Reklama na Ubuntu v časopise Linux+
« Odpověď #5 kdy: 09 Září 2007, 17:08:34 »
kkaarreell - vážně super nápad... mě to sice napadlo, ale našel jsem jen pár věcí a ty byly nic moc... tohle 100% vyhovuje

Filip Dominec

  • [Proplesk] [Piškot]
  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1157
Reklama na Ubuntu v časopise Linux+
« Odpověď #6 kdy: 09 Září 2007, 17:11:02 »
Ano, tyto plakáty znám. Stvořil je pan Pasqualini. Jenda Vančura je prodával ve formátu A3 (myslím za dvacku). Graficky jsou výborné, ale není to trochu chubení cizím peřím? Měli bychom se Pasqualiniho přinejmenším zeptat, jestli nám to povolí použít.

Jsem pro. Pak to ale nebude ani tolik reklama, jako spíš moc hezký plakát do počítačové učebny. Nebylo by lepší ještě nějakou dobu přispívat a pak je poprosit, jestli by nešlo k časopisu rovnou vylisovat ubuntí DVD?

Rád bych podotknul nepříjemnou skutečnost, že Ubuntu průměrnému čtenáři časopisu Linux+ buďto nemá co nabídnout, protože dotyčný používá třeba Gentoo, nebo naopak už slouží v počítači.

Pokud chceme reklamu na Ubuntu, možná bychom měli být konkrétnější. Tedy dělat reklamu na propagaci Ubuntu, nějakou nadcházející událost, plánovanou knížku nebo plánované Ubuntu DVD.
http://www.vrattenamstat.cz/ | Buďme tolerantní k triviálním dotazům; neznamenají "neumím to najít", ale "nejsem si jist, že to je správná cesta".

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Reklama na Ubuntu v časopise Linux+
« Odpověď #7 kdy: 09 Září 2007, 17:15:04 »
Citace: Filip Dominec
Ano, tyto plakáty znám. Stvořil je pan Pasqualini a Jenda Vančura je prodával myslím za dvacku. Graficky jsou výborné, ale není to trochu chubení cizím peřím? Měli bychom se ho v tom případě přinejmenším zeptat.
Jsou pod GPL, ale zeptat se klidně můžeme...

Citace: Filip Dominec
Jsem pro. Pak to ale nebude ani tolik reklama, jako spíš moc hezký plakát do počítačové učebny.
Takto podobně tam vypadají všechny reklamy... Ono dělat Ubuntu nějakou reklamu v Linux+ je stejně nošení dříví do lesa...

Citace: Filip Dominec
Rád bych podotknul nepříjemnou skutečnost, že Ubuntu průměrnému čtenáři časopisu Linux+ buďto
1) slouží v počítači, nebo naopak
2) nemá co nabídnout, protože dotyčný používá třeba Gentoo.
Souhlas, viz výše.

Citace: Filip Dominec
Pokud chceme reklamu na Ubuntu, možná bychom měli být konkrétnější. Tedy dělat reklamu na propagaci Ubuntu, nějakou nadcházející událost, plánovanou knížku nebo plánované Ubuntu DVD.
Co se týče knížky/DVD tak na tu už reklamu máme - je o nich docela dlouhý článek pro aktuality...

Filip Dominec

  • [Proplesk] [Piškot]
  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1157
Reklama na Ubuntu v časopise Linux+
« Odpověď #8 kdy: 09 Září 2007, 17:46:57 »
Pokud nechceme nosit sovy do lesa a dříví do Athén, nesmíme to brát vážně. Většina čtenářů bude Ubuntu znát, takže je musíme spíš pobavit. Mám několik návrhů.

== Návrh 1 ==
Rozděleno na 4 fotky, s popisky:
1) slečna pracující u počítače v kanceláři: Chcete systém, co bude skvěle fungovat v kanceláři...
2) kluk smažící gamesky: ...systém, co bude skvěle fungovat na hraní her...
3) spokojený, typický systémák u nějakého serveru: ...systém, co bude skvěle fungovat jako server...
4) Jiří X Doležali: ... nebo naopak potřebujete systém, o kterém budete moct psát, že nefunguje?
Na všechno tu máte Ubuntu!

== Návrh 2 == (Mám hotový)
Tučňák povážlivě se naklánějící do půllitru. Ubuntu - operační systém, který se vám přizpůsobí.

== Návrh 3 == (Trochu náročnější, nicméně možný)
Metro plné lidí, co jsou poznamenáni Ubuntu. Tzn: manažer s ubukolečky na kravatě, holku s logy a tučňáky na tričku (styl Disney)
kluk s logem na školní brašně, pankáč s žlutooranžovočerveným čírem a potetovaný tučňáky, blondýna typ růžovka s ubuntími náušnicemi,
maminka s Ubuntu kočárkem, dítě má plyšovýho tučňáka, důchodce s brýlemi a holí v ubuntích barvách. Vespod malý nápis: "Ubuntu není jenom móda. www.ubuntu.cz"

== Návrh 3 == (Velké možnosti pro rozvíjení a vymýšlení nových blbostí.)
Stolní hra Ubuntu, typu člověče nezlob se, kde se budou políčka jmenovat jako "Máš špatnou grafickou kartu, jdi oklikou přes Kompilace ovladačů". Nebo "Nemáš splněné závislosti, skoč 4 políčka dozadu a pětkrát zakřič sudo aptitude install a něco nesrozumitelného k tomu".
http://www.vrattenamstat.cz/ | Buďme tolerantní k triviálním dotazům; neznamenají "neumím to najít", ale "nejsem si jist, že to je správná cesta".

kkaarreell

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1072
Reklama na Ubuntu v časopise Linux+
« Odpověď #9 kdy: 09 Září 2007, 17:58:38 »
Citace: Filip Dominec
Ano, tyto plakáty znám. Stvořil je pan Pasqualini. Jenda Vančura je prodával ve formátu A3 (myslím za dvacku). Graficky jsou výborné, ale není to trochu chubení cizím peřím? Měli bychom se Pasqualiniho přinejmenším zeptat, jestli nám to povolí použít.
Zeptat se autora (ikdyz to nejspise neni nutne) bych povazoval prinejmensim za slusnost. Vsak jsem to take zminil. Nicmene bych to nevidel jako chlubeni cizim perim, Ubuntu (nejspis) nikdo z vas neprogramuje a presto jej propagujete. Pan Pasqualini tento plakat stvoril presne za tim ucelem, s jakym by se pouzil, takze na jeho pouziti nic divneho nevidim.

Pokud jde o prinos (informacni hodnotu), tak podle mne ma prave smysl hezky vypadajici plakat (nechci se ostatnich dotknout, ale takhle rychle tezko nekdo neco slusne vypadajiciho stvori a z reklamy vyzarujici amaterismus, byt by byla vtipna, je snad to nejhorsi). Jelikoz jakekoliv informace jsou temer zbytecne (ctenati linux+ o ubuntu jiste vedi), smysl v plakatu prave vidim moznost Ubuntu pripomenout, coz muze par lidi dovest k tomu, ze Ubuntu znova zkusi, aspon ze zvedavosti. Ale nalakat je musi hezky plakat, ne nevabne vypadajici text.

PS: Ja osobne si system nenainstaluji jen proto, ze se nad nim zasmeji. Nad chybovymi hlaskami MS Windows jsem se smal/plakal dlouhe minuty, presto zbavit se jich bylo vyzvobozeni.

Filip Dominec

  • [Proplesk] [Piškot]
  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1157
Reklama na Ubuntu v časopise Linux+
« Odpověď #10 kdy: 09 Září 2007, 18:33:25 »
Zde posílám dva obrázky na námět svého 3. návrhu. Je to jen návrh, nedával jsem si s formátováním žádnou práci. (Mám těch fotek hromadu různých, i s elektrickou kytarou a můžu pořídit další, třeba s osciloskopem, u popelnic apod.)
http://www.vrattenamstat.cz/ | Buďme tolerantní k triviálním dotazům; neznamenají "neumím to najít", ale "nejsem si jist, že to je správná cesta".

Jiří :Kačer: Voseček

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
  • občasný návštěvník
    • Můj weblog
Reklama na Ubuntu v časopise Linux+
« Odpověď #11 kdy: 09 Září 2007, 23:13:07 »
No k tématu toho moc neřeknu, ale dost mě pobavilo to Člověče nezlob se, nechcete to někdo třeba i jen tak zrealizovat? :))
Všechno co k životu skutečně potřebujeme, můžeme vcelku levně koupit, jen zbytečnosti jsou drahé. Hrajte frisbee - www.frisbee.cz

Filip Dominec

  • [Proplesk] [Piškot]
  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1157
Reklama na Ubuntu v časopise Linux+
« Odpověď #12 kdy: 10 Září 2007, 08:27:14 »
Mně se tento plyšový tučňák líbí víc než snad všichni kreslení tuxové dohromady. A opakuji, že ta fotka má špatné barvy, špatnou kompozici, je prostě odfláknutá. Doufám, že se váš soud neopírá o tyto detaily. Ale budiž.

Jsem ochotný udělat to člověče nezlob se, musíte se ale dohodnout, abych to nakonec nedělal zbytečně. A napište mi sem prosím nápady, co by měla dělat jednotlivá políčka. (Myslím, že trocha sebekritiky neuškodí.)
http://www.vrattenamstat.cz/ | Buďme tolerantní k triviálním dotazům; neznamenají "neumím to najít", ale "nejsem si jist, že to je správná cesta".

3m9d

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 768
Reklama na Ubuntu v časopise Linux+
« Odpověď #13 kdy: 11 Září 2007, 00:43:17 »
Co něco na způsob "Gutsy Gibbon" "Již brzy (ve vašem PC)" + logo ubuntu, jako pozadí fotka gibona... Napadlo mě to teď při usínání, ještě dám dohromady RC1 a usnu...
edit: Nějak takhle (odkaz je na obrázek tif - firefox stahuje)
* Ve Windows jde všechno - do někdy, v Linuxu jde všechno od někdy. * Omlouvám se jestli vám proti vaší vůli vykám... Jsem tak zvyklý. * Kdo nemůže žít bez opravování překlepů, ať to dělá na wiki! :)

Filip Dominec

  • [Proplesk] [Piškot]
  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1157
Reklama na Ubuntu v časopise Linux+
« Odpověď #14 kdy: 11 Září 2007, 08:19:03 »
Gibon je skvělý nápad. Ač si nejsem jistý, jestli je dostatečně gutsy (ať to znamená cokoli), má mou plnou podporu.

Opět si nejsem jist licencí obrázku, možná bude lepší zapátrat tu: http://commons.wikimedia.org/wiki/Hylobates_lar. Co třeba tenhle: http://commons.wikimedia.org/wiki/Image:White-handed_Gibbon.jpg?

(Firefox .tif stahuje, Konqueror zobrazuje ;)
http://www.vrattenamstat.cz/ | Buďme tolerantní k triviálním dotazům; neznamenají "neumím to najít", ale "nejsem si jist, že to je správná cesta".

Vico.B

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 263
Reklama na Ubuntu v časopise Linux+
« Odpověď #15 kdy: 11 Září 2007, 08:35:53 »
Gutsy -- kurážný, vyzývavý, dráždivý...

Dost dobře si nedovedu představit (bojím se toho) jak takový opičák vypadá :D
Ještě nejsem tak starý abych si nechal vykat...

Toshiba Satellite M100-165, T2300, 2x2048, ATI X1400 powered by Ubuntu 8.04 Hardy Heron

3m9d

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 768
Reklama na Ubuntu v časopise Linux+
« Odpověď #16 kdy: 11 Září 2007, 09:38:54 »
Citace: Filip Dominec
Gibon je skvělý nápad. Ač si nejsem jistý, jestli je dostatečně gutsy (ať to znamená cokoli), má mou plnou podporu.

Opět si nejsem jist licencí obrázku, možná bude lepší zapátrat tu: http://commons.wikimedia.org/wiki/Hylobates_lar. Co třeba tenhle: http://commons.wikimedia.org/wiki/Image … ibbon.jpg?
Přesně odtamtudtenhle obrázek je...
Jinak kurážnou opici si taky představuju těžko... A slogan... Jaký? Spíš bych doplnil krátký výčet (nových) vlastností a případně něco na způsob "premiéra 18.10.2007"
* Ve Windows jde všechno - do někdy, v Linuxu jde všechno od někdy. * Omlouvám se jestli vám proti vaší vůli vykám... Jsem tak zvyklý. * Kdo nemůže žít bez opravování překlepů, ať to dělá na wiki! :)

Czario

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 639
  • skill :: passive-llama
Reklama na Ubuntu v časopise Linux+
« Odpověď #17 kdy: 11 Září 2007, 10:23:04 »
3m9d: jj souhlas, to by bylo dobré.. Dobrý nápad. Buď ten plakát nebo toto...

V každém případě, čas se krátí a už by se natom mělo pracovat a dát to do finální podoby, nebo se to nestihne, případně to nebude dostatečně kvalitní. (chvilku trvá, než se vše odladí aby to bylo ok.)

3m9d

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 768
Reklama na Ubuntu v časopise Linux+
« Odpověď #18 kdy: 11 Září 2007, 10:30:15 »
A mohl by někdo pomoct s konkrétními vlastnostmi k vyzdvihnutí? (mě osobně napadá jen Compiz Fusion - "revoluční desktop", nebo jak to říká MS :D ) Vím, že někde je seznam novinek, ale česky a to podstatné..?
* Ve Windows jde všechno - do někdy, v Linuxu jde všechno od někdy. * Omlouvám se jestli vám proti vaší vůli vykám... Jsem tak zvyklý. * Kdo nemůže žít bez opravování překlepů, ať to dělá na wiki! :)

Jenda

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 671
    • http://launchpad.net/people/jenda
Reklama na Ubuntu v časopise Linux+
« Odpověď #19 kdy: 11 Září 2007, 10:54:12 »
Hannese Pasqualiniho se můžu optat až bude příště na jabberu - nicméně už jsem se s ním o tom bavil dříve: ten plakát byl vytvořen právě pro Marketing (na mou objednávku) a jeho smyslem je aby byl takto používán - není zapotřebí žádat svolení autora (je ale slušnost mu za dílo dát kredit, pokud se to výslovně nehodí - reklama v časopise je možná taková situace).
Navštivte nás na IRC: #ubuntu-cz @ irc.freenode.net
K mání trika a samolepky Ubuntu - případní zájemci nechť se mi ozvou.

Pavelp

  • Host
Reklama na Ubuntu v časopise Linux+
« Odpověď #20 kdy: 11 Září 2007, 11:45:22 »
Nemam rad vopice.

Pavel Půlpán

Reklama na Ubuntu v časopise Linux+
« Odpověď #21 kdy: 11 Září 2007, 11:51:57 »
Citace: Pavelp
Nemam rad vopice.
Alkohol je metla lidstva... :D

Ondřej Surý

  • Host
Reklama na Ubuntu v časopise Linux+
« Odpověď #22 kdy: 11 Září 2007, 12:30:35 »
Osobně bych navrhoval použít ten „oficiální“ plakát a přeložit ho.  Tedy pokud jsme schopni použít ty fonty, které tam jsou...

Nenechal bych se unést přílišnou kreativitou :-).

Czario

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 639
  • skill :: passive-llama
Reklama na Ubuntu v časopise Linux+
« Odpověď #23 kdy: 11 Září 2007, 13:00:54 »
Mno možná by nebylo špatné použít ten "oficiální" plakát a připsat k tomu nějaký novinky/výhody, v čem je ubuntu nejlepší, případně co bude nového v té opici GG co vyjde (nebo pokud bude možná reklama i příští číslo, tak to upozornění na GG nechat až tam bude GG DVD).

Ale v podstatě bude jedno co tam bude, hlavně že to tam bude :-D

3m9d

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 768
Reklama na Ubuntu v časopise Linux+
« Odpověď #24 kdy: 11 Září 2007, 14:24:50 »
Takže na nic moc jsem nepřišel - krom compiz fusion jsou to drobnosti, které snad nemá cenu propagovat takovýmhle způsobem... Koneckonců i CF je celkem drobnost - hlavní je, že to funguje :) ... Předkládám tedy: xcf první verze
A druhou verzi tif a xcf
* Ve Windows jde všechno - do někdy, v Linuxu jde všechno od někdy. * Omlouvám se jestli vám proti vaší vůli vykám... Jsem tak zvyklý. * Kdo nemůže žít bez opravování překlepů, ať to dělá na wiki! :)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.