Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Reklama na Ubuntu v časopise Linux+  (Přečteno 39969 krát)

kkaarreell

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1072
Reklama na Ubuntu v časopise Linux+
« Odpověď #25 kdy: 11 Září 2007, 15:01:36 »
Nechci se dotknout autoru navrhu, ale jsou to opravdu amaterske prace a je to na nich znat (nemluve o fotce gibona, souhlas s jejim pouzitim mate?). S tim si udelate akorat ostudu. Primlouval bych se za ten oficialni plakat, ktery by se pouze prelozil.

Czario

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 639
  • skill :: passive-llama
Reklama na Ubuntu v časopise Linux+
« Odpověď #26 kdy: 11 Září 2007, 15:43:58 »
Mimochodem, nezapomínejte na http://www.ubuntu.cz/ , http://wiki.ubuntu.cz/ , http://forum.ubuntu.cz/

Tedy pokud jsem správně pochopil, že reklamní prostor byl poskytnut tomuto serveru za poskytnutou výpomoc..

Pjootr

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 71
Reklama na Ubuntu v časopise Linux+
« Odpověď #27 kdy: 12 Září 2007, 08:06:58 »
Citace: kkaarreell
Nechci se dotknout autoru navrhu, ale jsou to opravdu amaterske prace a je to na nich znat (nemluve o fotce gibona, souhlas s jejim pouzitim mate?). S tim si udelate akorat ostudu. Primlouval bych se za ten oficialni plakat, ktery by se pouze prelozil.
Souhlas amaterske prace to jsou zcela urcite, ale diky nim se tato diskuze alespon trosku rozpohybovala. Jinak se taky primlouvam za ten plakat "Highway to Freedom ...". Jestli teda uz neni pozde.
Core2Duo E8400 3,0@3,00GHz/2048+2048+1024+1024 RAM/GeForce 430/LinuxMint 12 64bit
Nepřejte si znát můj inteligentní kvo kvo kvo kvo kvocient ...

3m9d

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 768
Reklama na Ubuntu v časopise Linux+
« Odpověď #28 kdy: 12 Září 2007, 11:09:02 »
Citace: kkaarreell
Nechci se dotknout autoru navrhu, ...
Sám taky naprosto souhlasím s amatérskostí návrhů, ale připomněl bych, že šlo o návrhy, jako takové vhodné k dopracování. Poslední, co by mě zajímalo - jak je přeložena-přebásněna dálnice ke svobodě nyní otevřená pro každého? (Pokud se teda překládalo....)
* Ve Windows jde všechno - do někdy, v Linuxu jde všechno od někdy. * Omlouvám se jestli vám proti vaší vůli vykám... Jsem tak zvyklý. * Kdo nemůže žít bez opravování překlepů, ať to dělá na wiki! :)

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Reklama na Ubuntu v časopise Linux+
« Odpověď #29 kdy: 12 Září 2007, 12:45:54 »
Na pokraji smrti hladem, na pokraji smrti mrazem, na pokraji smrti vysílením, ale stálo to za to! :)

Tady to je.

Skeletonix

  • Host
Reklama na Ubuntu v časopise Linux+
« Odpověď #30 kdy: 12 Září 2007, 13:06:06 »
Zdravím,

  zde je má verze tak vybírejte vybírejte !

Verze 1:



Verze 2:



Verze 3:




---
nemám prostor na webu, tak jsem nemohl zveřejnit obrovské eps

Martin Böhm

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 77
    • osobni stranky
Reklama na Ubuntu v časopise Linux+
« Odpověď #31 kdy: 12 Září 2007, 13:17:32 »
Skeletonixova verze je rozhodně lepší, co se layoutu týče. Text by se možná dal trochu vylepšit, ale nálepkou "good enough" bych ho jistojistě označil.

Skeletonix

  • Host
Reklama na Ubuntu v časopise Linux+
« Odpověď #32 kdy: 12 Září 2007, 14:16:07 »
vylepšit by se dalo ledacos ... ale není čas. Omlouvám se !

kkaarreell

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1072
Reklama na Ubuntu v časopise Linux+
« Odpověď #33 kdy: 12 Září 2007, 14:22:40 »
Ja bych preferoval ten posledni (protoze pismo dole je lepe citelne a plakat ma vice detailu), ale to pismo nahore tam nesedi, neslo by podobne tomu originalnimu? Btw, neni malwere, ale malware. Hlavne ne zadnou zelenou!!! Drzte se barev v originalu.

Skeletonix

  • Host
Reklama na Ubuntu v časopise Linux+
« Odpověď #34 kdy: 12 Září 2007, 14:36:07 »
1. malware tam napsané je
2. další změny teď moc neudělám, od 3pm odcházím do práce, leda až se vrátím.
3. Barvy tam  přidávat nebudu

ufaak

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2296
Reklama na Ubuntu v časopise Linux+
« Odpověď #35 kdy: 12 Září 2007, 15:50:44 »
napsano tam je malwere, namisto malware ;)
notebook MSI EX720X, Ubuntu 10.10

Martin - ViPEr*CZ*

Reklama na Ubuntu v časopise Linux+
« Odpověď #36 kdy: 12 Září 2007, 16:15:37 »
Já bych dal verzi 3)
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Reklama na Ubuntu v časopise Linux+
« Odpověď #37 kdy: 12 Září 2007, 16:37:28 »
Citace: ViPEr*CZ*
Já bych dal verzi 3)
pretoze tam nastala farebna zmena! Ale stale si myslim, ze je to farebne nedotiahnute, taktiez to pismo hlavneho napisu je moc kostrbate - nevytvara pocit dokonalosti! Tu ide o OS a ta dokonalost - i v obycajnej reklame je podstatna. Nehnevajte sa, ze furt na nieco poukazujem - mam svoj pohlad na to, ako by reklamny design mal vyzerat.
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Reklama na Ubuntu v časopise Linux+
« Odpověď #38 kdy: 12 Září 2007, 16:44:23 »
Citace: hase
mam svoj pohlad na to, ako by reklamny design mal vyzerat.
Tak jste taky mohl něco udělat...

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Reklama na Ubuntu v časopise Linux+
« Odpověď #39 kdy: 12 Září 2007, 17:45:46 »
Citace: vojtech.t
Citace: hase
mam svoj pohlad na to, ako by reklamny design mal vyzerat.
Tak jste taky mohl něco udělat...
Neumim to - nikdy som grafiku nerobil a asi by to trvalo, nez by som na to dosiel...Dobre uz budem potichu - myslel som, ze aj nazorom moze clovek pomoct k vysledku.
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Reklama na Ubuntu v časopise Linux+
« Odpověď #40 kdy: 12 Září 2007, 17:50:10 »
Citace: hase
Citace: vojtech.t
Citace: hase
mam svoj pohlad na to, ako by reklamny design mal vyzerat.
Tak jste taky mohl něco udělat...
Neumim to - nikdy som grafiku nerobil
Já taky ne a pokud vím, tak skeletonix je na tom dost podobně :-).

Ondřej Surý

  • Host
Reklama na Ubuntu v časopise Linux+
« Odpověď #41 kdy: 12 Září 2007, 19:18:07 »
verze 3) od skeletonixe...

a už by se s tím dál nepáral...  o milióny nepřijdeme :-)

reaper

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 434
    • http://ronny.rammsteinfan.cz/
Reklama na Ubuntu v časopise Linux+
« Odpověď #42 kdy: 12 Září 2007, 21:47:57 »
taky jsem pro 3. :-) hlavne opravit tu chybu s malware :)
IBM/Lenovo Thinkpad R61 14", Intel Core 2 Duo T7250 - 2GHz @ 800MHz, 2GB RAM, 160GB + 300GB HDD, Intel X3100 - Ubuntu 8.04

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Reklama na Ubuntu v časopise Linux+
« Odpověď #43 kdy: 12 Září 2007, 21:49:25 »
Citace: reaper
taky jsem pro 3. :-) hlavne opravit tu chybu s malware :)
Jak Skeletonix přijde, hned ho na to upozorním...

Jan Nekvasil

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 620
Reklama na Ubuntu v časopise Linux+
« Odpověď #44 kdy: 12 Září 2007, 23:14:35 »
Nerad se do toho vkládám, už kvůli tomu, že shodou okolností jsem grafik a nijak tady nepřikládám ruku k dílu. Je to proto, že si myslím, že inzerovat Ubuntu v časopise o linuxu je jako nošení dříví do lesa.

Když už tam ale budete chtít mít počeštěnou verzi původního plakátu (který je velice povedený), použijte prosím původní font a barevnost. Opravdu, je to moc důležité. Jinak je to o ostudu.

Přikláněl bych se spíš k tomu, že když už „inzerovat“ v odborném časáku, který vychází v češtině, tak tam spíš dát hezky zpracované konkrétní ukázky (či spíše důkazy) toho, co Ubuntu přineslo dobrého Debianu a komunitě s připojenou prosbou o pomoc s jeho vylepšováním (překlady, hlášení chyb). Ubuntu spíše potřebuje napravit svůj „mediální obraz“ mezi uživateli ostatních distribucí, než dávat o sobě vědět, jak je úžasné. Projděte si diskuze na linuxových portálech a uvidíte, že je to bohužel tak.

Rád se toho příště ujmu, bude-li zájem, teď to počítám docela hoří.

PS: Nechtěl jsem se dotknout nikoho, kdo pracuje na současném návrhu, jen přidat svůj pohled na věc.

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Reklama na Ubuntu v časopise Linux+
« Odpověď #45 kdy: 12 Září 2007, 23:27:14 »
Citace: dratenik
Když už tam ale budete chtít mít počeštěnou verzi původního plakátu (který je velice povedený), použijte prosím původní font a barevnost. Opravdu, je to moc důležité. Jinak je to o ostudu.
Původní fonty - ten font na hlavní nápis (ten nahoře) sice údajně je přiložen ke stažení, ale je to jiný...
Barevnost - vzhledem k tomu, že Linux+ vyžaduje CMYK barvy a formát EPS, který nepodporuje průhlednost, tak se to dost změní a my s tím nic nenaděláme...

Jan Nekvasil

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 620
Reklama na Ubuntu v časopise Linux+
« Odpověď #46 kdy: 12 Září 2007, 23:40:45 »
S CMYKem to nemá co do činění (samozřejmě po převedení do něj jasnější barvy na monitoru jakoby „pohasnou“, ale to je dáno simulací výstupu). Měl jsem na mysli spíš nedávat to písmo dole bílou, nebo vynechávat obrys kresby (jako je to u verze 1). Dost slušných a podobných fontů je k mání třeba na http://dafont.com, jen je třeba dodržet jejich licence (je tohle komerční použití, nebo ne?).

Skeletonix

  • Host
Reklama na Ubuntu v časopise Linux+
« Odpověď #47 kdy: 13 Září 2007, 00:09:09 »
*  jak bylo výše  zmíněno (a je vidět) ... grafik nejsem. Kdysi jsem experimentoval s A. photoshopem. Takovouto práci jsem dělal s Gimpem a inkspacem prvně. Navíc jsem byl relativně v časové tísni, takže výsledek je jaký je.

berte/neberte

---
za malwere se omlouvám ... překlep

Jan Nekvasil

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 620
Reklama na Ubuntu v časopise Linux+
« Odpověď #48 kdy: 13 Září 2007, 00:20:35 »
Já vím, opravdu jsem nechtěl nikoho urazit. Naopak mne snaha všech tady okolo strhla natolik, že se pokusím taky pomoci, tedy alespoň trochu. Dnes (myšleno teď) už ale ne, jsem utahanej jak kotě a zrovna končím v práci. Zítra (myšleno dnes, ale až za světla) se na to podívám a zkusím s tím něco udělat. Jinak ten slogan na plakátu myslím může v klidu zůstat v původním znění, cílová skupina anglicky určitě umí. Udělám ale i českou verzi, s odpovídajícím fontem.

Zatím dobrou noc, jdu domů nabrat síly.

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Reklama na Ubuntu v časopise Linux+
« Odpověď #49 kdy: 13 Září 2007, 00:31:37 »
Citace: dratenik
Já vím, opravdu jsem nechtěl nikoho urazit. Naopak mne snaha všech tady okolo strhla natolik, že se pokusím taky pomoci, tedy alespoň trochu. Dnes (myšleno teď) už ale ne, jsem utahanej jak kotě a zrovna končím v práci. Zítra (myšleno dnes, ale až za světla) se na to podívám a zkusím s tím něco udělat. Jinak ten slogan na plakátu myslím může v klidu zůstat v původním znění, cílová skupina anglicky určitě umí. Udělám ale i českou verzi, s odpovídajícím fontem.

Zatím dobrou noc, jdu domů nabrat síly.
Už nic dělat nemusíš... Sice by to bylo pěkné mít to "profesionálnější", ale musíme to odevzdat hned...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.