Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Novinky na fóru  (Přečteno 14528 krát)

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Novinky na fóru
« kdy: 09 Listopadu 2007, 18:48:15 »
Zase jsem jednou z nudy procházel stránky SMF a našel jsem několik zajímavých rozšíření a nainstaloval je.

1. Zvýrazněná témata jsou oddělena od "normálních témat" a budou se zobrazovat na všech stránkách jednotlivých kategorií. (V souvisloti s tím byly některá zvýrazněná témata upravena/přesunuta/smazána.)

2. Uvítací zpráva pro nově registrované uživatele - až nějakou vymyslím, tak každý nově registrovaný uživatel dostane soukromou zprávu (uvítání, odkazy na návody...).

3. Důvod úpravy příspěvku - když nebudou admini/moderátoři líní, tak když upraví příspěvek, tak napíší i proč.


PS: Pokud byste vy sami narazili na nějaké zajímavé rozšíření, tak mi klidně napište a pokud to nebude kravina a půjde to, tak ho nainstaluju.

smejky

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 148
Re: Novinky na fóru
« Odpověď #1 kdy: 10 Listopadu 2007, 23:17:07 »
Bylo by docela dobré, kdyby mohl autor příspěvku sám označit téma za vyřešené. Dost by to ulehčilo práci moderátorům.

Jediné, co jsem k tomuto našel je toto: http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=7
Ubuntu 8.04 Hardy Heron
AMD Athlon 64 3200+, 1024MB DDR2, nVidia GeForce 8600GS 256MB

DarkenCZ

  • Host
Re: Novinky na fóru
« Odpověď #2 kdy: 11 Listopadu 2007, 09:59:46 »
Dobrý by byl mod, který generuje url podle titulku příspěvku....

tady: http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=636

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Novinky na fóru
« Odpověď #3 kdy: 12 Listopadu 2007, 10:25:04 »
Bylo by docela dobré, kdyby mohl autor příspěvku sám označit téma za vyřešené. Dost by to ulehčilo práci moderátorům.

Jediné, co jsem k tomuto našel je toto: http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=7
Nápad je to velmi dobrý, ale spíš se pokusím najít nějakou jinou cestu - tohle rozšíření je takové podivné, hlavně si z toho popisu neumím moc předtsvit jak to vypadá a funguje...

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Novinky na fóru
« Odpověď #4 kdy: 12 Listopadu 2007, 10:27:01 »
Dobrý by byl mod, který generuje url podle titulku příspěvku....

tady: http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=636
Tohle určitě nezprovozníme. Pamatujete jaký byl na začátku SMF fóra problém s tím, že staré odkazy nefungují? Tohle by bylo ještě horší...
A navíc mi to ani nepřijde praktické - vzhledem k tomu, že se u nás používá v nadpisech diakritika (a to nejen česká ale i slovenská), tak by ten odkaz stejně nevypadal "pěkně" a název by se stejně nedal vyčíst...

DarkenCZ

  • Host
Re: Novinky na fóru
« Odpověď #5 kdy: 12 Listopadu 2007, 16:50:09 »
Tohle určitě nezprovozníme. Pamatujete jaký byl na začátku SMF fóra problém s tím, že staré odkazy nefungují? Tohle by bylo ještě horší...
Fungují i staré odkazy, s id příspěvku a přesměrovávají na textovou verzi

A navíc mi to ani nepřijde praktické - vzhledem k tomu, že se u nás používá v nadpisech diakritika (a to nejen česká ale i slovenská), tak by ten odkaz stejně nevypadal "pěkně" a název by se stejně nedal vyčíst...
Schválně jsem se mrknul do zdrojáku a diakritiku to tam ořezává a nahrazuje za normální znaky...ale netestoval jsem to.

Ale nechci se hádat :) Byl to jen nápad.

pinpet

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 119
Re: Novinky na fóru
« Odpověď #6 kdy: 27 Listopadu 2007, 22:52:23 »
zdravim,

ohladom vylepsenia fora by mozno celkom vhod prisla aj nejaka alternativa k 'oznacit vsetky spravy ako precitane' s nazvom 'oznacit spravy na tejto stranke ako precitane'

bolo by mozne nieco taketo spojazdnit?
ak to uz niekto niekedy spominal tak sory :)

edit: ja len z toho dovodu, ze ked prechadzam forum raz za cas, tak tam mam kopec stran s prispevkami.
« Poslední změna: 27 Listopadu 2007, 22:55:17 od pinpet »
lenivost je najvacsi bug cloveka

Czario

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 639
  • skill :: passive-llama
Re: Novinky na fóru
« Odpověď #7 kdy: 28 Listopadu 2007, 19:48:58 »
Hmm rozšíření fora..
Co takhle umožnit zobrazit nové příspěvky jen z určitých rubrik. (třeba obecná temata mají hodně příspěvků a člověk je přitom nepotřebuje často kontrolovat)
Teď mě tak napadlo, že by bylo cool, kdyby mohly být vlákna zařazovány do kategorií: lama, začátečník, medium, pokročilí... A člověk by mohl zobrazovat jen nové příspěvky podle těchto kategorií.
Označovali by to třeba admini, nebo by to bylo podle nějakého indexu od hráčů, či přímo nastavené pisatelem. Tak by si někdo kdo nemá tolik času mohl ušetřit chvilku (nepročítáním dotazů typu jak si změnit pozadí), kterou by mohl věnovat pro něho atraktivnějšímu vláknu typu oprava kernelu, chyba v nastavení ubuntu, nahození jiného prostředí e17, kam až tak tolik lidé nepřispívají, a proto tyto temata rychle zapadnou. Zvýšil by se jejich význam a min já bych vždy kontroloval nejdříve ty náročnější vlákna a až pak ty začátečnické atd...
« Poslední změna: 30 Listopadu 2007, 10:31:13 od Anna Taliánová »

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Novinky na fóru
« Odpověď #8 kdy: 29 Listopadu 2007, 09:06:14 »
Nápady jsou to zajímavé, ale jsou to spíše zbožná přání... Pokud najdete nějaké rozšíření, které toto umožnuje, tak ho nainstaluji, ale já nic takového nikde nenašel...

Označovali by to třeba admini,...
No děkujeme - práce máme málo a času tolik, že nevíme, co s ním...

Czario

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 639
  • skill :: passive-llama
Re: Novinky na fóru
« Odpověď #9 kdy: 29 Listopadu 2007, 11:19:10 »
Vojtěch Trefný: to že by to označovali admini ještě nemusí znamenat, že by měli o mnoho práe navíc. Mohli by označovat jen vlákna pro pokročilé a kterých by bylo málo, ale zasloužily by si větší pozornost od pokročilých uživatelů.


Hmm o žádných rozšíření nevím.. ale nemělo by být těžké přidat sloupec k příspěvkům a nějak modifikovat skripty (pro člověka co ví co dělá). Ale vrtat se v tom předpokládám, nikdo nebude. Obecně jde o to, že toto forum již přesahuje určité vlastnosti tohoto systému. Je tu hromada příspěvků a pomalu se to nedá, je toho moc a dobrá vlákna utečou a zapadnou... :-/
« Poslední změna: 30 Listopadu 2007, 10:32:10 od Anna Taliánová »

Czario

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 639
  • skill :: passive-llama
Re: Novinky na fóru
« Odpověď #10 kdy: 29 Listopadu 2007, 11:27:12 »
Teď mě tak napadlo, že by se možná dal onen problém trochu zmírnit založením:
Konverzace pro pokročilé (umístěného pod konverzací pro začátečníky) kam by se přesouvaly složitější témata a lidi by jej mohli snadněji sledovat....

Konkrétně bych přímo sjednotil části: Komunita začátečníků a Podpora a zdroje a umístil je tam kde je oddíl Komunita začátečníků.
Takže by tam byla komunikace pro záčátečníky, pro pokročilé, návody a hry. (což jsou takové docela zajímavé kategorie, které by bylo fine mít nahoře hned na očích.)
« Poslední změna: 30 Listopadu 2007, 10:32:49 od Anna Taliánová »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.