Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nefunkcni Gnome po prechodu na 7.10 [vyřešeno]  (Přečteno 2734 krát)

Ravecz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 105
Nefunkcni Gnome po prechodu na 7.10 [vyřešeno]
« kdy: 22 Prosince 2007, 19:47:36 »
Zdravim , pisu za kamarada je to novacek jako ja , po prechodu na ver.7.10 mu nenajede Gnome. boot se povede pak to pokracuje do az do faze kdy se na monitoru objevi cerna obrazovka s kurzorem a hodinama a na tom to zmrzne. Dal se nic nedeje.
Pred prechodem , stahl veskere aktualizace pote probehlo stazeni a instalece souboru take v poradku, ale po restartu uz to nejde.

Muzu poprosit o radu hlaven nejak podrobne. planuju taky prechod a rad bych se tohoto problemu vyvaroval. 
« Poslední změna: 01 Března 2008, 21:21:31 od Martin 'Želva' Malý »

fladia

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re: Nefunkcni Gnome po prechodu na 7.10
« Odpověď #1 kdy: 13 Ledna 2008, 12:53:14 »
Ahoj,to se me taky stalo a nevim co s tim. Provedl jsem aktualizaci na 7.10(mam KDE i GNOME) a zatimco KDE me v poradku nabehne,tak pri nalogovani do GNOME me to zustane stat na prazdne graficke obrazovce - jako by to nepreplo do GNOME a neco nenacetlo z nejakeho konfiguraku. Nevedel by nekdo co by s tim slo udelat?

Paia

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 45
Re: Nefunkcni Gnome po prechodu na 7.10
« Odpověď #2 kdy: 29 Února 2008, 21:50:09 »
Ano, ano, jsem v tom taky. Začal jsem s přechodem z 7.04 na 7.10 (přechod z 6.10 na 7.04 mi v pohodě proběhl 23.2.). Možná se s přechodem něco stalo, vůbec mě to na konci nevyzvalo k restartu, byly už změněné ikony na ploše, ale správce aktualizací byl ukončen. Počítač nic nedělal, využití cpu 0%. Tak jsem zvolil restart.
No a skončil jsem v root@ubuntu: a taky s nějakým errorem na GDM.
Jsem stále linuxlama, možná trochu pokročilejší, začal jsem hledat tady. Nejprve jsem spustil "sudo fsck", bylo hodně chyb, tak jsem je nechal opravit. Po rebootu už mi to běží v textmodu, mohu se přihlašovat a spustit mc. Ale nejde síť. Co je mi taky divný, že mám prázdný adresář /mnt, a že mc vůbec nenašel menu.lst.
Prohlídnul jsem si výpis chyb Xserveru, a našel tam, že error je při pokusu načíst ovladače k nvidia (měl jsem už na 6.10 nesvobodné ovladače k GeForce 2 MX400), tak jsem v xorg.conf změnil "nvidia" na "vesa". Už se dostanu do stavu, že mám šedou plochu s černým kurzorem myši. Měl jsem dřív zapnutý autologin. Když provedu Ctrl-Alt-Backspace, tak po chvilce se mi ukáže přihlašovací obrazovka, zadám jméno a heslo a skončím zase na šedé s šipkou. A víc ani ň.
Asi ta aktualizace dost nechutně poškodila strukturu dat na disku.
Bojím se udělat dpkg-reconfigure xserver-org, protože jsem v minulosti měl hodně problémů nastavit monitor, spouštělo se příliš vysoké rozlišení na příliš malé frekvenci a nešlo s tím nic dělat, jedině ručním zásahem do xorg.conf. Ale někde na flashce bych měl mít tu část konfiguráku s monitorem schovanou, tak tu rekonfiguraci X zkusím udělat...

fester-182

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 426
Re: Nefunkcni Gnome po prechodu na 7.10
« Odpověď #3 kdy: 29 Února 2008, 21:57:58 »
skuste  nainstalovat znovu gnome.  :-\
Ked ta tlaci topanka, tak ju nevyzuvaj, skus ju rozchodit. ;)

Paia

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 45
Re: Nefunkcni Gnome po prechodu na 7.10
« Odpověď #4 kdy: 29 Února 2008, 22:12:25 »
Takže error:
po sudo apt-get install ubuntu-desktop
E: dpkg was interrupted, you must maually run 'dpkg --configure -a' to correct the problem

No a tak jsem to tedy pustil to 'sudo dpkg --configure -a', a začínají dotazy, co udělat se smazaným souborem nebo když distributor poskytl upravenou verzi. To abych radši přijal novou verzi z balíku, co?

qUAKER

  • Host
Re: Nefunkcni Gnome po prechodu na 7.10
« Odpověď #5 kdy: 29 Února 2008, 22:45:42 »
jen to odentruj

Paia

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 45
Re: Nefunkcni Gnome po prechodu na 7.10
« Odpověď #6 kdy: 29 Února 2008, 22:55:01 »
Radši jsem u všeho dal nahrazení verzí z balíku. Provádělo to ten vlastní upgrade, který měl běžet v okýnku Správce aktualizací. Trvalo to, ale už mám své klasické gnome :)
Zkonroluju už jen zdroje, jestli se vše přepsalo, napravím ovladače grafiky a zase si pohraju s definicema monitoru, abych dostal kýžené 1152x864@75Hz.
Díky za pomoc.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.