Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Jaký použít výchozí ovladač videa?  (Přečteno 3281 krát)

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Jaký použít výchozí ovladač videa?
« kdy: 05 Ledna 2008, 20:09:34 »
Nejde mi přehrát (kvalitně) DVD. Některé přehrávače nabízejí videoovalač X11, který hraje (nic moc) nejlépe... Například xine nabízí tyto ovladače:

auto
aadxr3
xv
xdirectfb
opengl
syncfb
xsmh
xxmc
none
sdl
fb
xvmc

Jsem laik, nevím který zvolit, subjektivně hrajou všechny buď blbě (zrnitě a přepálené barvy a kontrast), nebo vůbec...

NB Compaq Presario
grafika: Mobile 945GM/GMS, 943/940GML Express Integrated Graphics Controller
Mobile 945GM/GMS/GME, 943/940GML Express Integrated Graphics Controller

Kde nastavit výchozí ovladač pro všechny přehrávače? Nejlepší zkušenosti mám s X11... Docela rád bych docílil stavu, kdy bude možno pustit DVD bez experimentování s deseti přehrávači z nichž každý nabízí různý počet ovladačů... :-) díky
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

ant

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
Re: Jaký použít výchozí ovladač videa?
« Odpověď #1 kdy: 10 Ledna 2008, 08:09:42 »
Pro přehrávání DVD používám přehrávač MPlayer s Xine dobré zkušenosti nemám, ale to může být jen můj subjektivní dojem. Pokud máte v provozu 3D akceleraci a používáte 3D efekty prostředí doporučuji používat openGL nebo XV. Další pěkný přehrávač DVD (komerční) je LinDVD ekvivalent PowerDVD, který plně podporuje menu DVD.

Citace
Docela rád bych docílil stavu, kdy bude možno pustit DVD bez experimentování s deseti přehrávači z nichž každý nabízí různý počet ovladačů

Obávám se, že experimentovat budete muset, protože jinak nelze najít přesně to co vám vyhovuje  ;).
Gigabyte DS3 Intel C2D 2,4 GHz_2 GB RAM_Gigabyte NV8600 GTS_Ubuntu8.04LTS
IBM/Lenovo R61 C2D 2.1 GHz_2GB RAM_NVS 140_ArchLinux i686
 $man woman $No entry found

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Jaký použít výchozí ovladač videa?
« Odpověď #2 kdy: 10 Ledna 2008, 08:15:24 »
Obávám se, že experimentovat budete muset, protože jinak nelze najít přesně to co vám vyhovuje  ;).
Díky za tipy, zkusím.
Vím přesně, co mi vyhovuje: aby se systém choval jako stolní DVD přehrávač, to znamená, že tam vrazím DVD a zobrazí se fullscreen menu, po spuštění se film zobrazí v nejvyšším možném rozlišení v 32bit barvách ve výborné kvalitě (postprocesing)...
Kouknu se po té komerční aplikaci...
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Jaký použít výchozí ovladač videa?
« Odpověď #3 kdy: 10 Ledna 2008, 08:17:59 »
Uz si to skusal s VLC? alebo Real? Ja som si na vsetko supol VLC a ten okamzity fullscreen sa tam da lahko nastavit.
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

Pavel Půlpán

Re: Jaký použít výchozí ovladač videa?
« Odpověď #4 kdy: 10 Ledna 2008, 09:14:26 »
Používám xv na grafice od nVidia a xsmh na integrovane grafice od Intelu.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Jaký použít výchozí ovladač videa?
« Odpověď #5 kdy: 10 Ledna 2008, 09:18:22 »
Uz si to skusal s VLC? alebo Real? Ja som si na vsetko supol VLC a ten okamzity fullscreen sa tam da lahko nastavit.
Díky, VLC mi přehraje nejvíc DVD, ale kvalita je nižší, než, když to přehraju v jiném OS (klidně též ve VLC), takže, když se chceme koukat na celovečerní film a ne experimentovat s ovladači (většinou), musím spustit "záložní" OS... škoda...
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

henrichg

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 401
Re: Jaký použít výchozí ovladač videa?
« Odpověď #6 kdy: 10 Ledna 2008, 09:34:12 »
Skusali ste Ogle? Je to Gtk aplikacia, vie aj menu a je v repozitaroch. Mne zatial sluzi k uplnej spokojnosti.
Ubuntu 11.04 + Gnome Shell z Gnome 3 PPA ;-)

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Jaký použít výchozí ovladač videa?
« Odpověď #7 kdy: 10 Ledna 2008, 09:38:44 »
Skusali ste Ogle? Je to Gtk aplikacia, vie aj menu a je v repozitaroch. Mne zatial sluzi k uplnej spokojnosti.
Zkoušel, obraz je jako u všech přehrávačů: nejlepší při nastavení na X11, ale nedosahuje kvality PowerDVD na jiném OS. Subjektivně je jako MPEG-1 (240*320, v 256 barvách)
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Roman "Schmaker" Šmakal

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1205
Re: Jaký použít výchozí ovladač videa?
« Odpověď #8 kdy: 10 Ledna 2008, 10:02:27 »
To se mi nějak nezdá... Pošlete screenshoty z "jiného OS" a z Linuxu, možná se dovíme víc...

Jinak co se týče 32bitové hloubky barev - ve filmech se těžko využije alfa kanál, takže stačí 24bit :)
Linux Gaming Clan leader
Konference na linuxclan@chat.linjab.net

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Jaký použít výchozí ovladač videa?
« Odpověď #9 kdy: 10 Ledna 2008, 10:14:27 »
Tiez sa mi to zda divne. Mame doma aj pocitac s XP (pri posteli) a pustame si DVD, DivX rozne - aj z Ubuntu aj z XP - A kvalita je uplne rovnaka....Videl by som to na nespravny ovladac grafickej karty v Ubuntu.
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Jaký použít výchozí ovladač videa?
« Odpověď #10 kdy: 10 Ledna 2008, 10:39:37 »
Pošlete screenshoty z "jiného OS" a z Linuxu, možná se dovíme víc...
Neumím...
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Jaký použít výchozí ovladač videa?
« Odpověď #11 kdy: 10 Ledna 2008, 10:40:27 »
Videl by som to na nespravny ovladac grafickej karty v Ubuntu.
Já taky... ale co s tím?
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Jaký použít výchozí ovladač videa?
« Odpověď #12 kdy: 10 Ledna 2008, 11:01:50 »
Pokial si nainstaloval nesvobodne ovladace, tak ich zkus zakazat - a ked sa to bez nich zlepsi tak ich odober. Vela krat je ovladac ponuknuty po instalacii lepsi nez nesvobodny. Problem vsak asi potom bude s 3D. No...zkus ich zakazat a uvidis - vzdy to mozes vratit...
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Jaký použít výchozí ovladač videa?
« Odpověď #13 kdy: 10 Ledna 2008, 11:07:26 »
Pokial si nainstaloval nesvobodne ovladace, tak ich zkus zakazat - a ked sa to bez nich zlepsi tak ich odober. Vela krat je ovladac ponuknuty po instalacii lepsi nez nesvobodny. Problem vsak asi potom bude s 3D. No...zkus ich zakazat a uvidis - vzdy to mozes vratit...
Když si nabootuju z CD Movix, nebo GeeXbox, tak to hraje hezky...
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.