Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Propojení telefonu s Ubuntu 7.10 - možné řešení  (Přečteno 3021 krát)

kalfar

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 372
Propojení telefonu s Ubuntu 7.10 - možné řešení
« kdy: 07 Ledna 2008, 18:35:39 »
Zdravím

Koupil jsem si novou Nokii 6120 (Symbian S60 3rd ed.) a řešil jsem problém jak ji připojit k PC kvůli přenosu souborů. Nakonec se mi to podařilo takhle:

1) Telefon jsem připojoval v režimu přenosu dat. Připojení kabelem rozpoznal jak telefon tak Ubuntu (v informacích o hardwaru je vidět jako extení disk)

2) Příkazem sudo lshw -C disk jsem zjistil pod jakým označením je v systému disk vidět.

3) sudo mkdir /media/telefon
sudo mount -t vfat /dev/sdb0 /media/telefon

A bylo hotovo, obsah paměťové karty jsem viděl v Nautilovi. Bohužel se mi nepodařilo na disk zapisovat (kvůli čemuž jsem telefon připojoval), ale přišel jsem na řešení.

4) cd liberec/
sudo cp * /media/telefon/

Tyto dva příkazy mi zkopírovali data na paměťovou kartu. Pak jen stačilo

5) sudo umount /media/telefon

A mohl jsem telefon odpojit. Sice telefon nadával že mohlo dojít ke ztracení dat, ale spíš jen nerozpoznal odpojení.

Doufám že to někomu pomůže při jeho problémech.

Dále bych se chtěl zeptat je nějak možné aby za a) se telefon připojil automaticky při připojení??
za b) aby šlo kopírovat přes nautilus běžným způsobem (tedy bez práv roota)??
Ubuntu jsem nainstaloval v úterý,ve středu jsem si přečetl tyhle stránky,čtvrtek byl dnem doinstalací programů a dnes jsmem se utvrdil,že tu Vistu jsem kupoval draze a zbytečně. >:(

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.