Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Prosím doporučte SW pro skener  (Přečteno 1707 krát)

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2446
  • Díky všem za rady a tipy.
Prosím doporučte SW pro skener
« kdy: 10 Ledna 2008, 16:38:02 »
Hledám software pro skenování textů.
Měl by umět naskenovat text do PNG, nebo PDF jako černobílou perokresbu, ale nastavit předtím automaticky jas (práh, hranici mezi černou a bílou) tak, aby bylo zobrazení textu kvalitní. Zkrátky, aby naskenoval i černý text na modrém, či tmavošedém pozadí, bílý text na šedém apod. Umí to HP SW dodaný ke skeneru HP, ale ten mi nechodí pod wine. gscan2 a XSane mám.
Také uvítám, když někdo poradí, jak HP Precision Scan provozovat se skenerem HP 2200c pod wine.
Díky moc.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Tomáš Pikálek

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1859
    • Tomáš Pikálek
Re: Prosím doporučte SW pro skener
« Odpověď #1 kdy: 10 Ledna 2008, 16:40:43 »
Co se vám nelíbí na XSane? Dle mého názoru je daleko lepší než všechny programy pro Windows, co jsem vyzkoušel...
Pak ještě Kooka (co umí, to nevím, jen jsem to zahlídl v Kubuntu).

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2446
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Prosím doporučte SW pro skener
« Odpověď #2 kdy: 10 Ledna 2008, 16:54:38 »
Co se vám nelíbí na XSane? Dle mého názoru je daleko lepší než všechny programy pro Windows, co jsem vyzkoušel...
Pak ještě Kooka (co umí, to nevím, jen jsem to zahlídl v Kubuntu).
XSane se mi líbí moc, ale bohužel neumí nastavit automaticky práh pro černobílé skenování, resp. neumí to ani šoupákem na histogramu... Automatiku bych oželel, kdyby šel šoupák jednoduše šoupnout mezi ty dva hrby na histogramu (představující tmavošedou a světlešedou na dokumentu)...
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.