Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Kubuntu 7.10 a Nvidia - ovladač sám mizí ?  (Přečteno 1921 krát)

fujtajxl

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Kubuntu 7.10 a Nvidia - ovladač sám mizí ?
« kdy: 10 Ledna 2008, 19:46:19 »
Dobrý den. Mám takový problém. Po instalaci Kubuntu 7.10 na stroj s integrovanou GeForce4 MX jsem nainstaloval ovladač NVIDIA 96.43.01. Ovladač bez problému chodí včetně 3d akcelerace (až na beryl/compiz ale to není důležité). Problém je v tom, že v nepravidelných intervalech přestává ovladač fungovat, X server ohlásí že modul "nvidia" neexistuje, kdm nenajede a systém jede pouze v textovém režimu (pro uživatele kterému jsem Kubuntu nainstaloval je důkaz nepoužitelnosti Linuxu obecně :-)) a ovladač musím nainstalovat znovu. Děje se to průměrně jednou týdně, někdy ale častěji. Nevíte co by to mohlo znamenat? Používám i jiné distribuce, ale dělá to jen tenhle konkrétní systém.
« Poslední změna: 12 Ledna 2008, 23:47:28 od Anna Taliánová »

fujtajxl

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re: kubuntu 7.10 a Nvidia - ovladač sám mizí ?
« Odpověď #1 kdy: 12 Ledna 2008, 19:33:37 »
Tak dneska mi ta osoba, co jsem jí Linux nainstaloval napsala, že už toho má dost a že mimo spousty jiných věcí nefunguje to základní - tedy systém nejde spustit (tedy nejde spustit do grafickýho režimu, ale to je pro ni totéž) takže s Linuxem končí a že tam chce zpět pirátské Windows.
Takhle skončil můj pokus o přesun jednoho stroje na Linux. No nic, já u něj stejně zůstanu :-)
« Poslední změna: 12 Ledna 2008, 23:45:55 od Anna Taliánová »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.