Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Kernel 2.6.24 v 6.06 LTS  (Přečteno 2177 krát)

mdw

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 36
Kernel 2.6.24 v 6.06 LTS
« kdy: 01 Února 2008, 09:51:20 »
Podařilo se někomu úspěšně aplikovat plain vanilla kernel 2.6.24 do Ubuntu 6.06 LTS (v mém případě server edition)? Potřebuji jednu featuru, která v 2.6.15 není a bohužel upgrade na novější kernel není vůbec triviální, jak jsem zjistil.

-mdw

LS

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3849
    • http://linux.euweb.cz
Re: Kernel 2.6.24 v 6.06 LTS
« Odpověď #1 kdy: 01 Února 2008, 10:28:09 »
Je potreba si zjistit, zda od dob Ubuntu 6.06 nedoslo v jadre k nejakym zadadnim zmenam, ktere vyzaduji napriklad nahrazeni urcitych userspace programu (napriklad jako kdyz doslo k nahrazeni devfs za udev). Nesnazte se z jadra delat deb dalicek a ten pak instalovat dpkg (nebo nejakou jeho nadstavbou), proste stahnete zdrojaky jadra, potrebne vyvojarske nastroje a skompilujte image jadra, tu pak spolu s System.map nakopirujte do /boot a upravte konfiguraci GRUBu. Kdysi jsem to take z nejakeho duvodu potreboval, ale pocitejte s tim, ze cim dale jsou od sebe (casove) data vydani jadra a zbytku systemu, tim vice problemu potencialne hrozi.

mdw

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 36
Re: Kernel 2.6.24 v 6.06 LTS
« Odpověď #2 kdy: 01 Února 2008, 10:44:48 »
Je potreba si zjistit, zda od dob Ubuntu 6.06 nedoslo v jadre k nejakym zadadnim zmenam, ktere vyzaduji napriklad nahrazeni urcitych userspace programu (napriklad jako kdyz doslo k nahrazeni devfs za udev). Nesnazte se z jadra delat deb dalicek a ten pak instalovat dpkg (nebo nejakou jeho nadstavbou), proste stahnete zdrojaky jadra, potrebne vyvojarske nastroje a skompilujte image jadra, tu pak spolu s System.map nakopirujte do /boot a upravte konfiguraci GRUBu. Kdysi jsem to take z nejakeho duvodu potreboval, ale pocitejte s tim, ze cim dale jsou od sebe (casove) data vydani jadra a zbytku systemu, tim vice problemu potencialne hrozi.

Což o to, mně se po značných útrapách nakonec podařilo nový kernel nabootovat (po upgradu initramfs_tools). Nicméně je to celé nějaké špatné, protože při bootu dostanu asi tak milión hlášek typu: "uevent: unsupported action-string; will be ignored in future kernel versions." No a pak mi nenaběhne BIND, iptables nefungují (asi to chce novější verzi...) a kdoví, čeho jsem si jen nevšiml. Dělal jsem to včera večer, takže jsem se do toho moc nenořil, možná, že to ještě dneska jednou zkusím.

-mdw

mdw

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 36
Re: Kernel 2.6.24 v 6.06 LTS
« Odpověď #3 kdy: 01 Února 2008, 11:00:50 »
Iptables se musí kompilovat s cestou ke zdrojovym kodum aktualniho jadra a pak nainstalovat. Jinak nemusi fungovat.
make KERNEL_DIR=/usr/src/...
make install KERNEL_DIR=/usr/src/...

iptables mám samozřejmě z ubuntího balíčku, tak by snad umístění kernelu (mimochodem standardní /usr/src/linux) nemělo hrát roli.

-mdw

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.