Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Studnice nápadů  (Přečteno 80586 krát)

pepéé

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 466
Re: Studnice nápadů
« Odpověď #50 kdy: 05 Května 2009, 11:07:55 »
No otázka je podle mě i to, jak moc to sponzorování ubuntu pomůže. Asi málokdo si nainstaluje ubuntu kvuli tomu, že to viděl v ZOO ale určité prestiži by to přilepšit mohlo.
Ubuntu a linux všeobecně je výborný systém, největší problém je ale v podpoře. Lidi kteří uživají windows, maji zaběhlý softvare který používají a nehodlají a mnohdy nemohou se ho vzdát. Každý potřebuje na počítači vykonávat nějakou práci a toho softwaru na to je podle mě málo.
třeba zmínovaný ArchyCad, ProfiCad, Autocad, GuitarPro, ICQ, a mnoho dalších. pro běžné užíváni ubuntu stačí ale pro specializovanou práci je to už složitější. A windows programy nejdou vůbec a nebo složitě přes emulátor. Také hry hrají velkou roli. A myslím, že než se zlepší podpora na tehle straně tak bude stale drtivě vevodit "neřízený chaos Windows."
Fire's in my soul, steel is on my side

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Studnice nápadů
« Odpověď #51 kdy: 05 Května 2009, 14:48:21 »
Každý potřebuje na počítači vykonávat nějakou práci a toho softwaru na to je podle mě málo.
třeba zmínovaný ArchyCad, ProfiCad, Autocad, GuitarPro, ICQ, a mnoho dalších.

Myslíte, že počet uživatelů, kteří používají alespoň jeden z uvedeného (ArchyCad, ProfiCad, Autocad, GuitarPro,) překročí 1%? Myslím, že rozhodně ne. Počítám všechny uživatele... včetně žen, starců a dětí...

Nebýt her, tak by na 99% procentech strojů mohl klidně dnes běžet Linux.

:-)
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re: Studnice nápadů
« Odpověď #52 kdy: 05 Května 2009, 15:02:30 »
Každý potřebuje na počítači vykonávat nějakou práci a toho softwaru na to je podle mě málo.
třeba zmínovaný ArchyCad, ProfiCad, Autocad, GuitarPro, ICQ, a mnoho dalších.

Myslíte, že počet uživatelů, kteří používají alespoň jeden z uvedeného (ArchyCad, ProfiCad, Autocad, GuitarPro,) překročí 1%? Myslím, že rozhodně ne. Počítám všechny uživatele... včetně žen, starců a dětí...

Nebýt her, tak by na 99% procentech strojů mohl klidně dnes běžet Linux.

:-)

Nechci se tu hádat, více méně už používám jenom linux, ale jak jsem psal výše, např. přítelkyně studuje a musí používat ArchiCad - je to studentská verze, čili neplacená. Jistě nebudete proti, když řeknu, že linux je využíván právě proto, že značná část distribucí je free a právě proto ho ve velké míře používají studenti. Čili tato vzájemná "nekompatibilita" je značně nepříjemná a rozšíření neprospívá... už jenom kvůli tomu, v jakých uživatelských kruzích je linux používán.
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Studnice nápadů
« Odpověď #53 kdy: 05 Května 2009, 15:08:42 »
např. přítelkyně studuje a musí používat ArchiCad

Souhlasím, vy s přítelkyní patříte do toho 1% řekněme "náročnějších" uživatelů OS.

Taky jste psal, že studuje, až bude pracovat, koupí jí firma počítač s MS Windows, protože jich kupuje hodně a obchodník dostane vždy provizi od dealera, dealer dostane provizi od výrobce HW i slevu od MS, a ještě výrobce HW dostane všimné od MS, že ten typ nenabízí s Linuxem... a o tom to je... Já na bráchu... Ne o kvalitě OS.

:-)
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re: Studnice nápadů
« Odpověď #54 kdy: 05 Května 2009, 15:25:06 »
No abych to trochu odlehčil, nedávno mě přítelkyně docela pobavila, docela často poslouchám, co vlastně na tom fóru dělám a kolik tam strávím času. A že to je pořád Ubuntu.... ;D No a přišla s tím, že si půjčila notebook od svého otce no a světe div se, co tam na ní nevykouklo... místo Windows, které tam bylo x let, Ubuntu  ;D Takže jsem si vyslechnul, že nestačí jeden "magor", ale už jsme dva...

Jinak jak říkám, prostředí KDE se jí líbí, ale ten ArchiCad jsem prostě nerozběhal. Narozdíl od jiných se mi povedla instalace, včetně JAVY. Program se začne spouštět a nic... pod Wine je to hlášené i jako bug, cca dva roky, ale nikdo s tím nic neudělal. Bohužel :(

Jinak píšu z práce, takže tohle fórum mám opravdu do značné míry jako koníčka  ;)
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

Janik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 450
  • skill: Jů, schválně, co to udělá....
    • Jan Tománek na iDnes.cz
Re: Studnice nápadů
« Odpověď #55 kdy: 05 Května 2009, 18:06:54 »
No abych to trochu odlehčil, nedávno mě přítelkyně docela pobavila, docela často poslouchám, co vlastně na tom fóru dělám a kolik tam strávím času. A že to je pořád Ubuntu.... ;D No a přišla s tím, že si půjčila notebook od svého otce no a světe div se, co tam na ní nevykouklo... místo Windows, které tam bylo x let, Ubuntu  ;D Takže jsem si vyslechnul, že nestačí jeden "magor", ale už jsme dva...

Jinak jak říkám, prostředí KDE se jí líbí, ale ten ArchiCad jsem prostě nerozběhal. Narozdíl od jiných se mi povedla instalace, včetně JAVY. Program se začne spouštět a nic... pod Wine je to hlášené i jako bug, cca dva roky, ale nikdo s tím nic neudělal. Bohužel :(

Jinak píšu z práce, takže tohle fórum mám opravdu do značné míry jako koníčka  ;)

no jo, srdeční záležitost... nevím, jestli je to můj pocit, ale přijde mi , že tu vládne taková příjemná atmosféra. Jsem za toto forum opravdu rád. Všem moderátorům a přispěvatelům patří můj velký dík. :D
Díky za Linux. EDIT: díky za GNU/Linux, fóra a zkušenější linuxáky.

nettezzaumana

  • Host
Re: Studnice nápadů
« Odpověď #56 kdy: 06 Května 2009, 19:17:51 »

no jo, srdeční záležitost... nevím, jestli je to můj pocit, ale přijde mi , že tu vládne taková příjemná atmosféra. Jsem za toto forum opravdu rád. Všem moderátorům a přispěvatelům patří můj velký dík. :D

.. muehehe .. jj. nalada tu je sqela .. jen pockejte .. professor chaos se uz na vas chysta ..

« Poslední změna: 06 Května 2009, 19:20:02 od nettezzaumana »

Janik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 450
  • skill: Jů, schválně, co to udělá....
    • Jan Tománek na iDnes.cz
Re: Studnice nápadů
« Odpověď #57 kdy: 19 Května 2009, 23:04:16 »

no jo, srdeční záležitost... nevím, jestli je to můj pocit, ale přijde mi , že tu vládne taková příjemná atmosféra. Jsem za toto forum opravdu rád. Všem moderátorům a přispěvatelům patří můj velký dík. :D

.. muehehe .. jj. nalada tu je sqela .. jen pockejte .. professor chaos se uz na vas chysta ..



myslíš velkého Billa Bránu? :D
Díky za Linux. EDIT: díky za GNU/Linux, fóra a zkušenější linuxáky.

Firzen

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1287
    • Beroot
Re: Studnice nápadů
« Odpověď #58 kdy: 27 Května 2009, 23:31:04 »
Jo, je to pravda. Tohle forum je prostě nejslušnější a nejserióznější, které znám ;)  A taky jsou zde myslím většinou velmi chytří lidé, a mezi těmi se už odjakživa prostě cítím nejlépe :)
AMD Phenom II X6 1100T@3,3GHz, Gigabyte GeForce GT 430 1GiB, 8GiB RAM, 1TiB SATA3 HDD, Nokia N900
OS: Debian 6.0 Squeeze, Maemo 5
Citace
Prosintě ty jsi takový zkušený vývojář - co mám dělat, když nevím, jako něco udělat? :D

LuciusMare

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1749
Re: Studnice nápadů
« Odpověď #59 kdy: 28 Května 2009, 13:24:15 »
já mám nápad!
Budeme dávat ubuntu se slevou! ;D
Citace
<Firzen> tak teď budu Číňan
<Firzen> tak uvidíme :D
Jabber: LuciusMare (zkroucenina) jabbim (tecka) cz

Mr Shaman

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 169
Re: Studnice nápadů
« Odpověď #60 kdy: 20 Července 2009, 16:43:45 »
jak dopadl nakonec tucnak??? jako študý chudent bych nemohl pripset zadnou zavratnou castkou, ale 50 Kc rocne by me asi taky nezabilo, prevod bych mel mit zdarma a ta myslenka je za dobrou vec. jak v propagaci uz skvele fungujiciho systemu, tak za nakrmeni ptaka na obalu...


jinak jak moc nakladnej by byl tisk nejakych propagacnich plagatu? neco na styl ringu s nadpisem Ubuntu versus Windows, nejakej vtipnej obrazek zapasu mezi davidem a goliasem a pod nim nejake srovnani obou systemu ve zkratce

minimalne na skolach by se takovy plagaty mely dat vyvesit zdarma, ne? a na mistech, kde se vyvesuji plagaty, ktery vas lakaji na koncert nebo do divadla, tak tam si taky neuvedomuju, ze by se neco platilo...

qUAKER

  • Host
Re: Studnice nápadů
« Odpověď #61 kdy: 26 Července 2009, 11:52:06 »
já mám nápad!
Budeme dávat ubuntu se slevou! ;D

v LIDLu? :D

Ender Wiggin

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 645
Re: Studnice nápadů
« Odpověď #62 kdy: 26 Července 2009, 16:38:26 »
já mám nápad!
Budeme dávat ubuntu se slevou! ;D

v LIDLu? :D
Co takhle na ulici? Místo abys nutil kolemjdoucím jiný - výhodnější a přímo na míru ušitý, dokonalý, celým světem dotovaný tarif u nového operátora, nabídneš ubuntu se slevou.
Xubuntu 12.04

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6018
Re: Studnice nápadů
« Odpověď #63 kdy: 26 Července 2009, 16:51:32 »
já mám nápad!
Budeme dávat ubuntu se slevou! ;D

v LIDLu? :D
Co takhle na ulici? Místo abys nutil kolemjdoucím jiný - výhodnější a přímo na míru ušitý, dokonalý, celým světem dotovaný tarif u nového operátora, nabídneš ubuntu se slevou.

Absolutně mě nezajímá co nabízí... prostě NE a du :)
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

Janik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 450
  • skill: Jů, schválně, co to udělá....
    • Jan Tománek na iDnes.cz
Re: Studnice nápadů
« Odpověď #64 kdy: 29 Července 2009, 10:07:31 »
já mám nápad!
Budeme dávat ubuntu se slevou! ;D

v LIDLu? :D
Co takhle na ulici? Místo abys nutil kolemjdoucím jiný - výhodnější a přímo na míru ušitý, dokonalý, celým světem dotovaný tarif u nového operátora, nabídneš ubuntu se slevou.

To už budem jak ta sekta Triumfálního centra víry... Blíží se konec světa, jen ti, kteří v Ubuntu uvěří, do nebe se dostanou :-)
Díky za Linux. EDIT: díky za GNU/Linux, fóra a zkušenější linuxáky.

mrstevo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 159
Re: Studnice nápadů
« Odpověď #65 kdy: 29 Července 2009, 17:29:58 »
Mozno, keby tu bolo cislo uctu, tak by sa tam uz nieco prihodilo.... ;)
YOU SHOULD NEVER GET MORE THAN YOU GIVE

Intel Core 2 Duo 2 GHz, 3GiB ram, 160GB SATA2, NVIDIA 8400GS 512MiB  DDR2, Saa7134 TV card Ubuntu 9.04

mrstevo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 159
Re: Studnice nápadů
« Odpověď #66 kdy: 29 Července 2009, 18:36:07 »
Čo tak hodit sem moje  číslo účtu, mesiac ho ponechať nech trošku narastie konto a potom to zmedializovat  ;D
To by aká bola reklama v Čechách a  na Slovensku... pre UBUNTU mehehe. ?
« Poslední změna: 29 Července 2009, 18:38:06 od mrstevo »
YOU SHOULD NEVER GET MORE THAN YOU GIVE

Intel Core 2 Duo 2 GHz, 3GiB ram, 160GB SATA2, NVIDIA 8400GS 512MiB  DDR2, Saa7134 TV card Ubuntu 9.04

Janik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 450
  • skill: Jů, schválně, co to udělá....
    • Jan Tománek na iDnes.cz
Re: Studnice nápadů
« Odpověď #67 kdy: 30 Července 2009, 11:33:26 »
Mozno, keby tu bolo cislo uctu, tak by sa tam uz nieco prihodilo.... ;)

to konto by nebyl špatný nápad
Díky za Linux. EDIT: díky za GNU/Linux, fóra a zkušenější linuxáky.

spynfo

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 505
    • picasa: konicky a relax
Re: Studnice nápadů
« Odpověď #68 kdy: 20 Srpna 2009, 11:55:37 »
jsem neznaly GNU licence, tedy zakladniho zakona :-)
ale, proc nemuzou byt rozsirene repozitare dostupne ihned po instalaci?
Neni to prece poruseni podminek k instalaci neceho,
co "jemnou napovedou" nakonec stejne lze provest...
Akorat tim "instalater" ztrati hromadu casu  ;D


No.2,
KDE 4.3 se mi zda pomalejsi, Openoffice otevrit uz je utrpeni typu
jdu si zatim neco uvarit,
nejake rady, co kde se da vypnout, jaka podpora se da zapnout,
aby doslo ke zrychleni...
Pripadne to primo zakombinovat do instalacni procedury.
At se to "zrychli samo".





Muj nekonecny obdiv vsem, kdo pisou v shellu :-)
Compaq Presario CQ57 AMD E-450 APU with Radeon(tm) HD Graphics × 2

Mr Shaman

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 169
Re: Studnice nápadů
« Odpověď #69 kdy: 29 Srpna 2009, 13:36:36 »
rozhodne by se melo neco udelat s diakritikou v pidginu, porad s ni ma problem pri komunikaci s nekym, kdo ma na druhe strane qip


a nebo jeste lip, presvedcit Rusaky, at zverejni zdrojak qipu...

premet

  • Host
Re: Studnice nápadů
« Odpověď #70 kdy: 29 Srpna 2009, 13:45:33 »
Nechápu jak poslední 2 příspěvky souvisí s tím jak víc zviditelnit Ubuntu  ???

Syncope

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 253
Re: Studnice nápadů
« Odpověď #71 kdy: 29 Srpna 2009, 15:49:36 »
Mr Shaman, problém s qipem je přece dávno vyřešen, nebo vám snad nefunguje qip decoder plugin? :)
Ale pravda měl by se zrušit, jakožto i skype a ostatní darmožrouti.. třeba se to jednou povede

pepéé

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 466
Re: Studnice nápadů
« Odpověď #72 kdy: 31 Srpna 2009, 10:59:08 »
začínám si všímat, že když někdo má problém s něčím v ubuntu nebo i v linuxu všeobecně...hodně častá odpověď na to (hlavně co se komunikatorů icq a skypu týká) je typu: "však kčemu ti to je? smaž to, stejně to jen zabírá místo" a pod. To mi nepřipadá jako dostačující pomoc.
90% známích mi odpovědělo, že nechtějí přejít na linux jen proto že mají strach, že tam nebudou fungovat jejich oblíbené programy a to i včetně mých synovců kteří jsou "pařani"
Pokud se chce linux prosadit, musí být co nejuniverzálněší pro širokou skupinu lidí. Pro uživatele windows existují miliony ruzných programů a prográmků, utilit. Možná, že opravdu 99% uživatelů jsou hráči her ale myslím, že už jen ten pocit, že "kdybych chtěl tak mužu" dělá hodně. Přejít na linux je otázka jestli mi tam bude fungovat tohle a támto....bude, ale to nikdo nevi a neví jak. Na windows když nefunguje jeden program, nahradím ho jiným. když na linuxu něco přestane jít tak lozím po internetu a hledám jak to zpravit. myslím, že je ještě celkově co vylepšovat
Fire's in my soul, steel is on my side

Janik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 450
  • skill: Jů, schválně, co to udělá....
    • Jan Tománek na iDnes.cz
Re: Studnice nápadů
« Odpověď #73 kdy: 31 Srpna 2009, 12:05:20 »
začínám si všímat, že když někdo má problém s něčím v ubuntu nebo i v linuxu všeobecně...hodně častá odpověď na to (hlavně co se komunikatorů icq a skypu týká) je typu: "však kčemu ti to je? smaž to, stejně to jen zabírá místo" a pod. To mi nepřipadá jako dostačující pomoc.
90% známích mi odpovědělo, že nechtějí přejít na linux jen proto že mají strach, že tam nebudou fungovat jejich oblíbené programy a to i včetně mých synovců kteří jsou "pařani"
Pokud se chce linux prosadit, musí být co nejuniverzálněší pro širokou skupinu lidí. Pro uživatele windows existují miliony ruzných programů a prográmků, utilit. Možná, že opravdu 99% uživatelů jsou hráči her ale myslím, že už jen ten pocit, že "kdybych chtěl tak mužu" dělá hodně. Přejít na linux je otázka jestli mi tam bude fungovat tohle a támto....bude, ale to nikdo nevi a neví jak. Na windows když nefunguje jeden program, nahradím ho jiným. když na linuxu něco přestane jít tak lozím po internetu a hledám jak to zpravit. myslím, že je ještě celkově co vylepšovat

No zrovna ICQ a Skype jsou uzavřené protokoly, jabber je mnohem lepší. Těch důvodů je více - třeba spolehlivost? A četl jste někdy licenční podmínky k ICQ? Tak se nedivte, že Linuxáci a obecně open source komunita není nadšená....

Přijde mi, že vy nechcete GNU/Linux, ale Windows free edition. Pro uživatele linuxu existuje programů x krát více než pro win. Přejít na linux je otázka, jestli jste dost nadšeí a máte chuť se učit. Mám linux již téměř rok, jen Ubuntu a nemůžu si stěžovat. Sice mi chvíli trvalo, než jsem rozchodil Flash, ale s fórem to byla hračka. a pokud někdo přechází na Linux, musí počítat, že bude muset používat nové a jiné programy, než na jáké je zvyklý. A alternativních programů na Linuxu je hromada. Vemte si jen webové prohlížeče... Myslím, že máte na sobě co vylepšovat :-) :-)
Díky za Linux. EDIT: díky za GNU/Linux, fóra a zkušenější linuxáky.

LuciusMare

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1749
Re: Studnice nápadů
« Odpověď #74 kdy: 31 Srpna 2009, 12:15:44 »
... A alternativních programů na Linuxu je hromada. Vemte si jen webové prohlížeče ...
A alternativa k Firefoxu na Linux,je...Firefox! ;D
Citace
<Firzen> tak teď budu Číňan
<Firzen> tak uvidíme :D
Jabber: LuciusMare (zkroucenina) jabbim (tecka) cz

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.