Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Cairo-dock - podivne chovani [vyřešeno]  (Přečteno 1898 krát)

Zelvuska

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 85
Cairo-dock - podivne chovani [vyřešeno]
« kdy: 15 Května 2008, 19:06:34 »
Zdravim!
Nedavno jsem si vsiml podivneho chovani Caira po aktualizaci na HH.
Vzhledem k tomu, ze v Gutsyho repozitarich nebylo cairo pro amd64, tak sem si zkompiloval vlastni a uspesne ho pouzival. Nicemene po prechodu se asi nejakym zpusobem zaktualizovalo a od te doby se chova nanejvys prapodivne.
Prisel jsem na to tak, ze si ho chtel aktualizovat na novejsi verzi (z repozitaru od qUAKERA), tedy jsem odinstaloval veskere stare cairo a chtel nainstalovat novou verzi od qUAKERA, ale k memu prekvapeni se nainstalovala opet ta sama verze jako sem mel predtim. Chvili sem to zkousel nejak vyresit, ale pak sem si rekl, ze si tu novou verzi zkompiluju. Jal sem se tedy znovu odinstalovavat. Synaptic hlasi, ze nemuze zadne baliky s nazvem cairo-dock nalezt a vsechno by melo byt odinstalovane, jake vsak bylo me prekvapeni, kdyz jsem zjistil, ze cairo v pohode beha aniz by bylo nainstalovane...
Dale jsem zjistil, ze puvodni cairo z originalnich Hardy repozitaru nejde nainstalovat (pise to neco o chybe a nelze zjistit verzi).
Moje otazka tedy zni: Jak je mozne, ze mi funguje program, ktery jsem prave odinstaloval? A jak se ho tedy natrvalo zbavim?
« Poslední změna: 26 Května 2008, 15:37:47 od Zelvuska »

qUAKER

  • Host
Re: Cairo-dock - podivne chovani
« Odpověď #1 kdy: 15 Května 2008, 19:18:15 »
to je moc divné.. který repozitář jsi přidal a odebral jsi starý Gutsy repozitář??

Provedl jsi po přidání repozitáře sudo apt-get update?

po sudo apt-get update nainstaluješ příkazem

sudo apt-get install cairo-dock-new cairo-dock-new-icons

repozitář je

deb http://greenie.sk/ubuntu hardy main

tam jsou i 64bit balíčky. Pokud chceš i nové nastavení, smaž v home složce složku .cairo-dock.
« Poslední změna: 15 Května 2008, 19:20:07 od qUAKER »

Zelvuska

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 85
Re: Cairo-dock - podivne chovani
« Odpověď #2 kdy: 15 Května 2008, 19:25:58 »
Ve spravci zdroju jsem mel jen oficialni Hardy zdroje (Gutsy jsem vycistil hned po upgradu) a Wine repozitar. Pridal jsem si ten zdroj co pises a instaloval presne tim prikazem jak pises (postupoval jsem podle tveho navodu v [HOWTO] sekci).
Jen pro upresneni... Nepodezrivam z toho podivneho chovani tvuj repozitar, ale spis upgrade z GG na HH. Podle meho laickeho nazoru se pri aktualizaci nainstaloval cairo z repozitaru, ale pritom uz tam jeden byl, takze se to asi nenainstalovalo korektne. Smazani nastaveni v home nepomohlo, zkousel sem to nekolikrat v ruznych kombinacich.

Zelvuska

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 85
Re: Cairo-dock - podivne chovani
« Odpověď #3 kdy: 26 Května 2008, 15:37:22 »
Tak uz jsem to (asi) vyresil.
Problem vznikl asi tak, jak jsem si myslel. Protoze v Gutsym nebyl v repozitarich dostupny balicek pro amd64, tak sem si cairo sam zkompiloval a nainstaloval. Cairo se tedy nachazelo na ceste /usr/local/bin. Po aktualizaci na Hardyho se cairo nainstalovalo (aktualizovalo) ci co a nachazelo se tedy i na ceste /usr/bin. Kdyz sem ho odinstaloval pres synaptic, tak se smazlo z te cesty /usr/bin, ale v /usr/local/bin zustalo. Prestoze sem smazal vsechny soubory, ktere se nainstalovaly (odinstalaci to nemelo), tak se nekde neco zachovalo a tedy i program byl schopen fungovani (tady tedy netusim jak...).
Reseni bylo tedy nasledujici: smaznul sem cairo z cesty /usr/local/bin a pak ho nainstaloval z repozitaru a ted uz mi chodi nova verze uplne v pohode.
Tak jen kdyby se to nekomu hodilo...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.