Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: $HOME  (Přečteno 11288 krát)

franni

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 61
Re: $HOME
« Odpověď #25 kdy: 25 Srpna 2008, 23:01:38 »
franni@franni-desktop:~$ ls -la $HOME/.dmrc
-rw-r--r-- 1 franni franni 28 2008-08-24 17:32 /home/franni/.dmrc
franni@franni-desktop:~$


premet

  • Host
Re: $HOME
« Odpověď #26 kdy: 26 Srpna 2008, 16:35:15 »
NTZ : Já jsem měl stejný problém, když sem si hrál s diskem a měl jsem špatné UUID v /etc/fstab nebo podobný problém, proto jsem chtěl aby připojil ten disk z LiveCD a uznávám, že to byl můj omyl připojit to do /dev/disk (nemám asi svůj týden  ;D) , ale s tím výpisem z dev/disk/etc/fstab by byla správná cesta takže sem nemyslel jen /etc/fstab.

Nastavená práva podle NTZ máš dobře, akorát já u sebe mám u tohoto souboru jiná práva  :). Zkus to takhle
Kód: [Vybrat]
chmod 600 $HOME/.dmr
PS: Legraci jsem si nedělal jen jsem mluvil z vlastní zkušenosti a s počítačem by se mu nic nestalo jen přeháníš  ;D.
« Poslední změna: 26 Srpna 2008, 16:44:45 od Premet »

premet

  • Host
Re: $HOME
« Odpověď #27 kdy: 26 Srpna 2008, 17:21:16 »
Takže sem jako na svoji obhajobu provedl pokus a napsal špatné UUID v /etc/fstab u svého /home oddílu. Dostal sem se do GDM, kde se mi ukázala stejná tabulka s jakou má problém Franni.

"Soubor .dmrc nemá správná oprávnění nebo je ignorován .... bla .... bla .... správné oprávnění má být 644 .. bla.. bla." 
Jenže já je mám jinak jak je možné, že mi to takhle funguje  :).

nettezzaumana

  • Host
Re: $HOME
« Odpověď #28 kdy: 26 Srpna 2008, 17:27:49 »
ps. nemusis se obhajovat .. staci pouze nepripojovat disky do /dev/* a zbytecne nebootovat z cd ;)

zdravi ntz

franni

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 61
Re: $HOME
« Odpověď #29 kdy: 26 Srpna 2008, 21:25:24 »
cus,napsalo mi to:franni@franni-desktop:~$ chmod 600 $HOME/.dmr
chmod: cannot access „/home/franni/.dmr“: No such file or directory
franni@franni-desktop:~$
tak uz nevim jak na to,delam to snad dobre podle vas,jinak diky,jeste nejaky pokus?

karel kudrna

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 869
  • skill :: googllama
Re: $HOME
« Odpověď #30 kdy: 26 Srpna 2008, 22:29:41 »
hm...ještě že máme NTZ, působí na mě uklidňujícím dojmem...taky se mi zdálo podivný vytvářet přípojný bod v /dev, skoro bych radši použil /mnt...to jsem zvědav, jak se to tu vyvine.
prostý user
...selským rozumem...

nettezzaumana

  • Host
Re: $HOME
« Odpověď #31 kdy: 26 Srpna 2008, 22:33:26 »
hm...ještě že máme NTZ, působí na mě uklidňujícím dojmem...taky se mi zdálo podivný vytvářet přípojný bod v /dev, skoro bych radši použil /mnt...to jsem zvědav, jak se to tu vyvine.
:P .. ue

MacHala

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1104
  • Big Bro iz watching joo!
    • ZlejT
Re: $HOME
« Odpověď #32 kdy: 27 Srpna 2008, 01:11:59 »
cus,napsalo mi to:franni@franni-desktop:~$ chmod 600 $HOME/.dmr
chmod: cannot access „/home/franni/.dmr“: No such file or directory
franni@franni-desktop:~$
tak uz nevim jak na to,delam to snad dobre podle vas,jinak diky,jeste nejaky pokus?
dobre to nedelas  ;D , Premet ti spatne poradil melo tam byt '.dmrc (nicmene z jabber konference, si pamatuju, ze ti to nepomuze, protoze tyhle prava jsi tam mel puvodne)

zkus spis 'chmod 700 $HOME' (na jabber konferenci psals
Kód: [Vybrat]
franni@franni-desktop:~$ ls -ld ~
drwxrwxrwx 56 franni franni 4096 2008-08-25 20:23 /home/franni
-coz podle strejdy googla neni spravne  ;) )
Prislusnik ligy, za kreativni pouzivani interpunkcnich znamenek, carek, predevsim.
=======================================
Tweetuju jako http://twitter.com/zl8

Petr R.

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 154
  • ...
Re: $HOME
« Odpověď #33 kdy: 27 Srpna 2008, 09:23:50 »
Stejny problem, nakonec mi pomohlo:
Kód: [Vybrat]
chmod 744 ~
Pokud by to nešo:
Kód: [Vybrat]
chmod 744 ~/.dmrc
Nebo, kdyby to psalo neplatne opravneni (premi... denitet|nebo tak nak), tak pred to napsat "sudo" (bez uvozovek)
Tak Vám to snad taky pomůže..
Ubuntu 11.10 "Oneiric Ocelot" | Oddíly (ext 4): /, /home, /www | PC Intel | Linux user #482261

nettezzaumana

  • Host
Re: $HOME
« Odpověď #34 kdy: 27 Srpna 2008, 09:37:38 »
~/.dmrc << to je zase nejaky gnomi nesmysl ?? tohle file v systemu nemam a nepamatuju si, ze bych s nim nekdy neco delal .. cemu to teda patri?

slamozrout

Re: $HOME
« Odpověď #35 kdy: 27 Srpna 2008, 10:56:31 »
~/.dmrc << to je zase nejaky gnomi nesmysl ?? tohle file v systemu nemam a nepamatuju si, ze bych s nim nekdy neco delal .. cemu to teda patri?
No rekl bych, ze je to z gnome a slouzi k ukladani sezeni a jazyky. Aspon podle ty hlasky:
"Uživatelský soubor $HOME/.dmrc má nesprávná oprávnění a je ignorován. To brání uložení výchozího sezení a jazyka"
MSI P35 Platinum, Core 2 Duo E6850 3GHz, Patriot DDR2 2x1GB 800MHz Kit, ASUS EN8600GT 512MB DDR3, Archlinux....

nettezzaumana

  • Host
Re: $HOME
« Odpověď #36 kdy: 27 Srpna 2008, 11:06:29 »
~/.dmrc << to je zase nejaky gnomi nesmysl ?? tohle file v systemu nemam a nepamatuju si, ze bych s nim nekdy neco delal .. cemu to teda patri?
No rekl bych, ze je to z gnome a slouzi k ukladani sezeni a jazyky. Aspon podle ty hlasky:
"Uživatelský soubor $HOME/.dmrc má nesprávná oprávnění a je ignorován. To brání uložení výchozího sezení a jazyka"
<< spis to tipuju na displaymanagerrc, proto ta hlaska o vychozim sezeni (aka gnome, fluxbox apod) a jazyku, takze ze by GDM?

ufaak

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2296
notebook MSI EX720X, Ubuntu 10.10

kkaarreell

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1072
Re: $HOME
« Odpověď #38 kdy: 27 Srpna 2008, 13:48:57 »
Nezkousel jsi ten soubor proste smazat?  teda samozrejme ne hned smazat, jen ho prejmenovat. Nevypada, ze by to melo byt neco duleziteho.

premet

  • Host
Re: $HOME
« Odpověď #39 kdy: 27 Srpna 2008, 15:18:46 »
No když ti nepomůže nic s těmi právy tak můžeš vyzkoušet to co sem psal já  ;D i když mi nikdo nevěří a nedá na mě tak jsem takový problém měl taky a vyřešil si ho po svým tak jak sem psal.

franni

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 61
Re: $HOME
« Odpověď #40 kdy: 27 Srpna 2008, 15:27:26 »
cus,napsalo mi to:franni@franni-desktop:~$ chmod 600 $HOME/.dmr
chmod: cannot access „/home/franni/.dmr“: No such file or directory
franni@franni-desktop:~$
tak uz nevim jak na to,delam to snad dobre podle vas,jinak diky,jeste nejaky pokus?
dobre to nedelas  ;D , Premet ti spatne poradil melo tam byt '.dmrc (nicmene z jabber konference, si pamatuju, ze ti to nepomuze, protoze tyhle prava jsi tam mel puvodne)

zkus spis 'chmod 700 $HOME' (na jabber konferenci psals
Kód: [Vybrat]
franni@franni-desktop:~$ ls -ld ~
drwxrwxrwx 56 franni franni 4096 2008-08-25 20:23 /home/franni
-coz podle strejdy googla neni spravne  ;) )


tak konecne mi toto pomohlo,diky moc kluci vsem,diky

premet

  • Host
Re: $HOME
« Odpověď #41 kdy: 27 Srpna 2008, 15:30:13 »
Konečně aspoň se nemusíme hádat   :)  :D.

slamozrout

Re: $HOME
« Odpověď #42 kdy: 27 Srpna 2008, 20:34:11 »
~/.dmrc << to je zase nejaky gnomi nesmysl ?? tohle file v systemu nemam a nepamatuju si, ze bych s nim nekdy neco delal .. cemu to teda patri?
No rekl bych, ze je to z gnome a slouzi k ukladani sezeni a jazyky. Aspon podle ty hlasky:
"Uživatelský soubor $HOME/.dmrc má nesprávná oprávnění a je ignorován. To brání uložení výchozího sezení a jazyka"
<< spis to tipuju na displaymanagerrc, proto ta hlaska o vychozim sezeni (aka gnome, fluxbox apod) a jazyku, takze ze by GDM?
No a zas sem o neco chytrejsi ;).Dik
MSI P35 Platinum, Core 2 Duo E6850 3GHz, Patriot DDR2 2x1GB 800MHz Kit, ASUS EN8600GT 512MB DDR3, Archlinux....

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.