Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Psaní znaků [vyřešeno]  (Přečteno 1308 krát)

Nemo7

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 160
Psaní znaků [vyřešeno]
« kdy: 17 Listopadu 2008, 12:12:12 »
Dobrý den,
mám menší problém s psaním některých znaků. Ve VirtualBoxu mi nejde napsat některá písmena s diakritikou, pokud zatrhnu v nastavení "Automaticky odchytávat klávesnici". Nedokážu napsat háček + písmeno (například ň), nebo čárku + písmeno(například ó). Písmena s diakritikou, které se dají napsat jedním stiskem fungují normálně(ě,š,č,ř,ž,ý,á,í,é). Pokud vypnu "Automaticky odchytávat klávesnici", tak se dá psát všechno normálně. Tuto volbu rušit ale nechci, pak se nedá ve Win přepínat pomocí alt+tab, přepíná se program v Ubuntu. Mám Ubuntu HH, ve FF jsem tento problém neměl. Vyzkoušel jsem Virtual Box z repozitářů i novější ze stránek a stále stejné. Nemá někdo zkušenost s touto chybou ? Nikde jsem ji nedohledal.
Dále ve Wine mi v některých dialozích nejde použít klávesa "Delete", píše čárku. Toto se ovšem nezměnilo, ve FF i v HH je to stále stejně. Zatím mi takto fungovalo každé Wine, stable 1.0 i development.
Klávesnici mám celkem běžnou drátovou Logitech. Budu moc vděčný za každý nápad, co vyzkoušet nastavit nebo změnit.


« Poslední změna: 13 Ledna 2009, 18:51:05 od Martin 'Želva' Malý »

ares952

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 124
    • http://www.lumidan.eu
Re: Psaní znaků
« Odpověď #1 kdy: 19 Listopadu 2008, 20:45:31 »
problem znamenko + pismeno se tu resil, bohuzel co jsem zjistil tak zadne jine reseni nez vypnuti odchytavani neni

Nemo7

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 160
Re: Psaní znaků
« Odpověď #2 kdy: 11 Ledna 2009, 14:44:48 »
V poslední verzi VirtualBoxu (2.1.0)  mi už psaní všech českých znaků funguje.  :)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.