Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Přestal fungovat Widlácký oddíl  (Přečteno 1234 krát)

zafod

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Přestal fungovat Widlácký oddíl
« kdy: 29 Září 2009, 13:35:31 »
Chtěl jsem mít Linux a Widle dohromady na jednom PC. Instalace Linuxu proběhla normálně (rozdělil jsem disk na dva oddíly). V Linuxu jsem si udělal zástupce Widláckého oddílu a vše fungovalo normálně. Po restartu Widle nenaběhly a v Linuxu to začalo psát vadný oddíl. Takže teď jsou všechny data na tom disku nedostupná:'( Nevíte někdo čím to může být a co s tím? Při startu Widlí se na chvíli objeví startovací obrazovka a pak se to samo restartuje.

Pavel Kratochvíl

  • Host
Re: Přestal fungovat Widlácký oddíl
« Odpověď #1 kdy: 29 Září 2009, 14:40:39 »
Zkus spustit Windows v nouzovém režimu či jak se to jmenuje (při startu win podrž F8). Pak spustit kontrolu systémového disku (C:).

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Přestal fungovat Widlácký oddíl
« Odpověď #2 kdy: 29 Září 2009, 14:43:26 »
Byl starý OS normálně ukončen?

Starý OS=Windows
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

zafod

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Re: Přestal fungovat Widlácký oddíl
« Odpověď #3 kdy: 29 Září 2009, 14:54:00 »
Windows i celý disk před instalací fungovali. Abych to upřesnil, tak po zapnutí PC a po startovací obrazovce Widlí ještě asi na půl vteřiny problikne scandisk a až pak se to restartuje. Těch Widlí mi ani líto neni, ale proč nefunguje celý oddíl? Zvlášť když těsně po rozdělení disku ještě fungoval. Dá se to nějakým programem z Linuxu ještě opravit (aspoň se pokusit)?

Pavel Kratochvíl

  • Host
Re: Přestal fungovat Widlácký oddíl
« Odpověď #4 kdy: 29 Září 2009, 15:27:20 »
Ten nouzovej režim taky skončí restartem?

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Přestal fungovat Widlácký oddíl
« Odpověď #5 kdy: 29 Září 2009, 16:35:03 »
Když ti není starého OS líto, tak oddíl jednoduše smaž. Ušetříš si čas a nervy.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Mraky

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 386
Re: Přestal fungovat Widlácký oddíl
« Odpověď #6 kdy: 02 Října 2009, 10:34:06 »
to kompaq: jenže on tam má data,proto to chce zahránit, nejspíš nemá na widle zvláštní oddíl,jak to většinou vidím

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.