Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Instalace přes Wubi  (Přečteno 1916 krát)

Zdenda.P

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Instalace přes Wubi
« kdy: 18 Října 2009, 10:02:47 »
Chci si nainstalovat Linux ale bohužel musím přes Wubi. Mám wisty a vůbec se to nechytá. Snaží se to něco dělat a pak se to samo ukončí a konec. Um XP mi to šlo nádherně. Co s tím mám dělat? Díky za radu.

ulo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 327
    • Linux Mint Czech
Re: Instalace přes Wubi
« Odpověď #1 kdy: 18 Října 2009, 10:42:01 »
A hlásí to něco (chybu či oznámení) při ukončení instalace? Pokud ano, tak sem s tou hláškou.
PC-doma:  LinuxMint 13 KDE - AMD Athlon II X2 270, MB ASUS M5A78L LE, RAM 4 GB, ATI Radeon HD4350
PC-práce: LinuxMint 13 KDE - Intel Pentium 4, MB MSI 945G Neo, RAM 4 GB, GeForce 8400 GS
NB:  LinuxMint 15 KDE - Acer TravelMate 3002

Zdenda.P

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re: Instalace přes Wubi
« Odpověď #2 kdy: 18 Října 2009, 12:48:30 »
Právě že to nehlásí nic. Z live Cd to neudělá nic a samotné wubi se ani rozjede jen do doby, kdy se objeví úvodní obrazovka s nastavením, kde a kolik místa. Pak se to jako rozjede ale po cca 3 sec. to zmizne a nic.

Zdenda.P

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re: Instalace přes Wubi
« Odpověď #3 kdy: 18 Října 2009, 13:04:09 »
A zvláštní na tom všem je to že když zkusím nainstalovat 8.04, tak to jede bez problémů. Ještě to zkusím u 8.10 a upgradovat to, nebo co s tím.

NoWin

  • Host
Re: Instalace přes Wubi
« Odpověď #4 kdy: 18 Října 2009, 13:26:50 »
Proč nechceš/nemůžeš nainstalovat Bububuntu tradičním způsobem, tj. z nabootovanýho LiveCD?

Zdenda.P

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re: Instalace přes Wubi
« Odpověď #5 kdy: 18 Října 2009, 19:38:03 »
Jednak mi to změní přihlašovací obrazovku a to se nebude líbit mé drahé polovičce ;D, a za druhé jelikož mám visty na C a linux bych dal na jiný HDD, tak to neumím dát do lajny, aby to bootovalo  z toho C disku. Je to složité.

Fň.cz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 127
Re: Instalace přes Wubi
« Odpověď #6 kdy: 18 Října 2009, 19:50:47 »
Při bootování vám najede možnost výběru OS který chcete spustit. Jestli Win nebo Linux, to je jen jedno kliknutí navíc. Toho bych se tak nebál.
« Poslední změna: 18 Října 2009, 19:58:59 od Fň.cz »

NoWin

  • Host
Re: Instalace přes Wubi
« Odpověď #7 kdy: 18 Října 2009, 20:13:47 »
Jednak mi to změní přihlašovací obrazovku a to se nebude líbit mé drahé polovičce ;D, a za druhé jelikož mám visty na C a linux bych dal na jiný HDD, tak to neumím dát do lajny, aby to bootovalo  z toho C disku. Je to složité.
To neumíš rozdělit disk?

Zdenda.P

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re: Instalace přes Wubi
« Odpověď #8 kdy: 18 Října 2009, 20:22:57 »
To jo, to problém není, já mám jen hrůzu z té přihlašovací obrazovky ať nemám doma rozvod. ;D

arrange

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4031
  • "jdu s hlavou vztyčenou..."
Re: Instalace přes Wubi
« Odpověď #9 kdy: 18 Října 2009, 20:32:41 »
Žádný problém; aplikuj hiddenmenu  ;)
http://www.openstreetmap.org - mapy celého světa "wiki style"

NoWin

  • Host
Re: Instalace přes Wubi
« Odpověď #10 kdy: 18 Října 2009, 20:45:46 »
To jo, to problém není, já mám jen hrůzu z té přihlašovací obrazovky ať nemám doma rozvod. ;D
No neříkej, že je taková hysterka a že je natolik neschopná v případě potřeby použít tlačítka [↑], [↓] a [Enter]! ;D
I blbec se tohle dokáže naučit, tak netvrď, že ona ne!
« Poslední změna: 18 Října 2009, 20:47:44 od Roman Horník »

airlive

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2280
  • Linux User: 479151.
Re: Instalace přes Wubi
« Odpověď #11 kdy: 18 Října 2009, 20:57:30 »
Žádný problém; aplikuj hiddenmenu  ;)

Nebo i takhle:
Zkopírujte  řádek do Terminálu a stiskněte Enter.

Kód:
Kód: [Vybrat]
sudo cp /boot/grub/menu.lst /boot/grub/menu.lst_original
Kód:
Kód: [Vybrat]
gksudo gedit /boot/grub/menu.lst

Najděte tento řádek v dokumentu, který se právě otevřel:

...
default 0
...

Nahraďte nulu číslem ze seznamu při startu odpovídající položce, kterou chcete, počítaje od nuly. Například, pokud máte seznam podobný tomuto a chcete změnit spouštění na Windows XP Home pak default 3:

Ubuntu
Ubuntu Recovery
Ubuntu Kernel xxxxxxx
Windows XP Home

Nebo je to klikací přes program → startupmanager← je v Synapticu.
openSUSE Leap 15.1
Vivaldi: King of Browsers.
"Tón, kterým se hovoří v linuxových skupinách, je tvrdý, ale srdečný..."

Fň.cz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 127
Re: Instalace přes Wubi
« Odpověď #12 kdy: 18 Října 2009, 22:49:06 »
Tohle mi přišlo od tazatele v soukromé zprávě :

Kód: [Vybrat]
Díky za radu, ale já mám i jiný problém. Já jedu na vistách a ta moje na XP, tak to by v tom měla pěkný chaos. Vždyť to musí jít i jinak. Prosím Prosím
Mě by jenom zajímalo, máte-li na jednom PC oba OS, tzn. XP i Vistu. Pokud ale ano šlo by to zprovoznit stejně. Tzn. normálně nainstalovat Ubuntu, které by si upravilo sice startovací obrazovku, ale v tom snad problém není.

Případně můžete pro větší přehlednost upravit /boot/grub/menu.lst podle postu nade mnou.

Pokud máte XP i Vistu tak už asi stejně máte při startu nějakou tabulku s výběrem OS, takže by se pro Vás nic neměnilo. Pouze by Vám do toho přibilo ubuntu.

Pokud nechcete použít žádné z námi navrhovaných řešení a máte dostatek RAM tak mě napadá použít např. Virtualbox ve win. Tímto řešením se pro vaši polovičku ani Vás nic nezmění a rozvodu se taky elegantně vyhnete :)

Hezký večer

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.