Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Prosba o pomoc s instalací  (Přečteno 787 krát)

Zasvěcený

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Prosba o pomoc s instalací
« kdy: 04 Ledna 2010, 15:36:29 »
Zdravím. Před nedávnem jsem se rozhodl rozšírit si obzory a vyzkoušet Linux. Prostudoval jsem nějakou literaturu, pročetl pár stránek a vybral si distribuci Kubuntu. Vše šlo hladce. Stáhl jsem si verzi 9.10. Vypálil. Nabotoval a ejhle....zobrazil se mi jen black screen s kurzorem myši. Zkoušel jsem instalaci ve virtual boxu, tam jsem systém sice nainstaloval ale po "restartu" se opět ukázala výše zmíněná černá obrazovka s kurzorem, nic víc nic mín :-(. Napadlo mně že to bude nejspíš souviset s hardwarem, což mi potvrdil pan google. Nejspíš to souvisí s grafickou kartou (HD3650) a s ovladači, které má Kubuntu což jsem se dočetl tu: http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1315199 .Bohužel moje znalost angličtiny je jen o něco lepší než znalost Linuxu. Takže jsem nejspíš někdě udělal chybu. Zkoušel jsem postup který je uveden v linku a výsledek je nulový :-( . Ergo mohl by mi někdo poradit? Nějak se vyjádřit k linku? Popsat přesněji co a jak dělat? Nebo navrhnout cokoliv jiného co by mně spasilo a vykoupilo ze spárů Microsoftu?   :'(

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re: Prosba o pomoc s instalací
« Odpověď #1 kdy: 04 Ledna 2010, 15:50:13 »
Jednu radu bych měl, už to říkal prý Lenin: Učit se, učit se a učit se. Jinak bych, pokud existují, zkusil originální Ati ovladače. Případně, pokud Ti to nepůjde jinou distribuci, ať starší verzi Kubuntu nebo třeba Debian.

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Prosba o pomoc s instalací
« Odpověď #2 kdy: 04 Ledna 2010, 15:51:27 »
Onen link souvisí s problémy v případě instalace proprietárních ovladačů, nikoliv samotné instalace a problému s default bootem.

Pokud jsi správně vypálil cd a ověřil, že je dobře vypálené, bylo dobré vyzkoušet recovery mode, tedy v grubu (zavaděči) vybrat jádro s položkou označenou jako (recovery mode) a nabootovat s ním. Budou se vypisovat záznamy bootování. Tam pak uvidíš, kde to skončí a na čem. Pak možná budeme chytřejší, nebo taky ne :D

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.