Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: 10.04 - inštalácia vždy spadne  (Přečteno 2810 krát)

1daemon1

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 76
10.04 - inštalácia vždy spadne
« kdy: 30 Dubna 2010, 18:03:02 »
Zdravím,
tak dneska som sa konečne natešene pustil do inštalácie ubuntu 10.04  :) . Vložil som DVD, nabootoval, nabehlo takéto chybové hlásenie ktoré som iba odklikol  :) :

Potom som nainštaloval Ubuntu a všetko prebehlo správne. Ubuntu som spustil. Tak nejakú tu pol minútku fungovalo a potom len tak sa zobrazila takáto obrazovka na asi 10 sekúnd a  potom sa počítač reštartoval:

Myslel som že to bude kvoli swapu pretože s ním som, myslím, pri inštaláci nič nerobil a nechal som ten čo bol. Iba som dal sformátovať a nastaviť tú partíciu kde bolo predošlé Ubuntu a swap nechal tak - ten starý.

Tak teda som znova nabootoval DVD, znova to hlásenie z 1. obrázku. Počas inštalácie (niekedy na začiatku, niekedy na konci - skúšal som to viackrát) sa stane presne to čo som popisoval hore že sa stalo keď som naštartoval nainštalované Ubuntu (obr. 2).
Naposledy mi to rachlo počas inštalácie takže nenakuknem ani do Grubu (pokial ho nepreinštalujem).
Budem veľmi vďačný za každú radu.

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Re: 10.04 - inštalácia vždy spadne
« Odpověď #1 kdy: 30 Dubna 2010, 18:09:28 »
DVD je v pořádku vypálené?
MD5SUM staženého obrazu souhlasí s originálem?  http://wiki.ubuntu.cz/Kontrola%20MD5
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

macu

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1214
Re: 10.04 - inštalácia vždy spadne
« Odpověď #2 kdy: 30 Dubna 2010, 18:15:27 »
ta chyba ohledně instalátoru je bug, viz. https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/linux/+bug/567899 , nicméně z live CD/DVD by to nainstalovat jít mělo...nevím, jestli to má nějakou souvislost, kdyžtak reportuj viz můj link
PC: Intel i5-6600K, 16 GB DDR4 RAM, Intel 530HD, ASUS Z170 Pro Gaming, , 2TB Toshiba HDD Sata III DT01ACA200, Ubuntu 23.10 64bit, Gnome Shell 3.45
Ntb: Toshiba L850-U12 - Intel i3 , 8 GB DDR3 RAM, Ubuntu 22.10 64bit, Gnome Shell 3.43

Cipisk

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 50
Re: 10.04 - inštalácia vždy spadne
« Odpověď #3 kdy: 01 Května 2010, 00:03:27 »
Zdravím,
možná je to naprostá blbina, ale mi včera netbook taky klekl při (čisté) instalaci z cd - přešel do spánkového režimu a po probuzení zahlásil přesně tuhle chybu. Při druhém pokusu o install, kdy jsem jej co pár minut pošťouchl na touchpadu, zvládl celý proces hladce. Jak říkám - možná je to naprostá blbina, ale nemůže to být tím? :)
Ubuntu 14.04, Athlon64 X2 4200+, 2x PA DDR2 1024MB, ATI Radeon HD 2600Pro

1daemon1

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 76
Re: 10.04 - inštalácia vždy spadne
« Odpověď #4 kdy: 01 Května 2010, 14:45:12 »
kiklohorn: To už spraviť bohužiaľ nemôžem, pretože ISO súbor som mal na partíci ktora pri prvej inštalácií bola sformátovaná. Mám skúsiť znovu stiahnuť, otestovať, napáliť ?
macu: Takže čo mám teraz robiť ? Čakať kým bug neodstránia ? Potrebujem to Ubuntu čo najrýchlejšie, na windows nemám dostatočnú kapacitu nervov. Mám skusiť inštalovať z USB alebo nejak inak ?
Cipsik: Tým to nebude, pretože pri inštalácií mi to nepadalo len pri samotnom procese, ale aj kým som nastavoval partície a tak. Prvý krát čo prebehla inštalácia úspešne mi to isté robilo aj pri samotnom asi pol minútovom používaní  :) . V tom to nebude.

Diki za ochotu snáď to pôjde čo najskôr lebo sa už nemôžem dočkať  ;D.

1daemon1

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 76
Re: 10.04 - inštalácia vždy spadne
« Odpověď #5 kdy: 01 Května 2010, 17:04:48 »
Práve som stiahol znova ISO, skontroloval úspešne MD5 a vypálil ale všetko po starom. Idem teda skúsiť ešte to USB. Ak ma ešte niekto nejaké rady budem za ne veľmi vďačný.

1daemon1

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 76
Re: 10.04 - inštalácia vždy spadne
« Odpověď #6 kdy: 07 Srpna 2010, 16:15:06 »
V prvom rade sa ospravedlnujem za ozivovanie starej temy a za to ze mam 3 prispevky po sebe ale po dlhej dobe som sa znova pokusil stiahnut 10.04 a vypalit. md5sum je v poriadku, uz nevypisuje chybu pri spustani ale proste to spadne hocikedy pri instalacii. Cize ten isty problem co pred tym. Skusal som bootovat z USB aj CD a rovnaky problem. Teraz som nainstaloval 9.10 a ta slape v pohode prave z nej pisem. Ak by mal este niekto napad kvoli comu by to mohlo byt budem moc vdacny.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.