Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Samba - Interafaces - Logon scripty - naber table overflow  (Přečteno 1360 krát)

hama4tux

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 94
Samba - Interafaces - Logon scripty - naber table overflow
« kdy: 23 Června 2010, 12:28:50 »
Ahoj,

Mám změnil jem konfiguraci na serveru samba 3.0.4 a to konkrétně

interfaces = eth0, eth2, lo
bind interafaces only = yes

v tu chvíli po otočení - mi začali blbnout logon scripty pro přihlášení uživatelů. Logon script je psaný ve VBS

Logon script si vytáhne z domény uživatele a jeho objekty vybere skupiny a podle skupin přiřadí jednotlivé SUBi které se začnou uživateli načítat.
Je zde celkem asi 15 SUBů které se spouští různým skupinám.

Problém je v tom, že po téhle uprávě mi logon script zapne všechny SUBi bez ohledu na skupinu uživatele.

Vrátil jsem nastavení sambi a udělal jsem restart, v tu chvíli se nešlo připojit na sítové disky, tak tedy ještě jeden restart a vše naběhlo tak jak by mělo.

Přidal jsem do konfigu ještě jeden interface, protože jsem si myslel, že to komunikuje po virtuálním interfacu eth2:1

Bohužel ta samá situace.

SMBD a NMBD se ted tedy spouští na všech interface.

Nesetkal jste se někdo s tímto problémem? proč najednou přestane vytahovat z domény udaje o skupině?

Co se logů týče, tak  v nich nic není. bude asi někde v sambě, ale nemám tušení kde začít hledat.

Aji mě docela zaráží ty dva restarty aby se šlo připojit k sítovím diskům.

Druhý problém je Naber table overflow,

byl jsem nucen rozšířit tabulku až na 2048 záznamů, asi nějaký bordel na síti.... jen nemůžu najít z jakého PC pochází.


Díky za rady a typi.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.