Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Lenovo S12 - Potíže s Wifi  (Přečteno 5481 krát)

ynhoj

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Lenovo S12 - Potíže s Wifi
« kdy: 24 Června 2010, 10:45:11 »
Zdravím,

Mám Lenovo S12 na platformě VIA, Bluetooth a Wifi mi zprostředokovává Broadcomm BCM 4312. Ve Windows je na jejich zapínání hromě hardwarovýho spínače (který mají společný) nějaká softwarová utilita (kde vyberu jestli chci wifi, bluetooth nebo oboje) ,ale Ubuntu 10.04 mi po přepnutí spínače pouští jenom Bluetooth (Samozřejmě jsem nainstaloval ovladač). Myslím, že systém vidí wlan adaptér, ale když jsem dal rfkill list tak mi to ukázalo jenom bluetooth. Děkuju za rady.
« Poslední změna: 24 Června 2010, 10:47:42 od ynhoj »

Woofie

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 65
Re: Lenovo S12 - Potíže s Wifi
« Odpověď #1 kdy: 24 Června 2010, 10:51:23 »
Mam Dell, ale stávalo se mi,že když jsem wifi ve win vypnul tak jsme ji pak pod ubuntu nenahodil. Zkus vypnout win se zapnutou wifi. Je to jen takovej nástřel, ale můze to zabrat.  :)

ynhoj

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re: Lenovo S12 - Potíže s Wifi
« Odpověď #2 kdy: 24 Června 2010, 11:01:06 »
He, zdařilo se ať žije střílení od boku a děkuju :-D Škoda že mě to nenapadlo, mohl jsem si ušetřit dvě přeinstalace. Ale je to naprd, používat windows místo utility na spouštění wifi.

Woofie

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 65
Re: Lenovo S12 - Potíže s Wifi
« Odpověď #3 kdy: 24 Června 2010, 11:41:19 »
Pak už mi to fungovalo celkem normálně. Když ti teď funguje co se stane, když ji v ubuntu vypneš a restartuješ? Jde ti zpět v ubuntu nahodit?
« Poslední změna: 24 Června 2010, 11:43:44 od Woofie »

ynhoj

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re: Lenovo S12 - Potíže s Wifi
« Odpověď #4 kdy: 24 Června 2010, 12:55:54 »
Zdá se, že to bude v rámci požností fungovat v pohodě. RFkill mi pořád registruje jenom bluetooth, ale když to vypnu hardwarově tak by se to mělo stejně vypnout obojí, protože mi to vzápětí ukáže, že sem se odpojil od wifi. Akorát systém se potom jakoby snaží najít jinou sít, takže musím zakázat bezdrátové v připojeních.

Sjone

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 13
Re: Lenovo S12 - Potíže s Wifi
« Odpověď #5 kdy: 18 Září 2011, 10:05:51 »
Ahoj,

dovolil jsem si pokračovat v již existujícím topicu, protože mám velmi podobný problém na stejném ntb s wifi.

V 10.04 a 10.10 mi vše fungovalo tak, jak má. Do wifi sítě se připojoval automaticky. Aktualizoval jsem na 11.04 a od té doby jsem internet neviděl. Dualboot s W7, ve kterých mi wifi funguje v pořádku, návod výše mi nefunguje. V Ubuntu se tváří všechno v pořádku, tj ovladač tam je, síť s heslem si to pamatuje. Problém je, že se ani nepokouší připojit. Na ntb je manuální tlačítko na zapínání BT a Wifi, ale zapne mi to jen BT. Je tam i pak další klávesová zkratka přes Fn+F5, ale tam i nefunguje, protože jsem v rozložení klávesnic nenašel tenhle typ ntb (což by tedy také mohl být ten důvod). Když si rozkliknu ikonu wifi ve stavovém řádku, dám povolit bezdrátové sítě, nic se nestane a navíc tam mám stále neaktivní řádek, který říká, že jsou bezdrátové sítě zakázány. Zdá se, že je vše v pořádku, ale jako by mi něco v systému zakázalo wifi a nevím, co to je.

Děkuji za Váš čas a nápady, moc mi to pomůže.

jh

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Re:Lenovo S12 - Potíže s Wifi
« Odpověď #6 kdy: 04 Října 2011, 23:46:08 »
Ahoj,

mam Lenovo E520 a mela jsem taky problem s wifi. Pomohlo tohle

Kód: [Vybrat]
echo "blacklist acer_wmi" | sudo tee /etc/modprobe.d/blacklist-acer_wmi.conf
a restart. Tak snad to zabere i tobe :)

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Re:Lenovo S12 - Potíže s Wifi
« Odpověď #7 kdy: 05 Října 2011, 02:08:28 »
Na s10-3t mi pomohlo nahrát v biosu default nastavení (i když jsem na něm jel už předtím)
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

Liber

  • Občanské sdružení Ubuntu ČR
  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 136
  • Hledejme řešení, ne důvody proč si stěžovat :-)
Re:Lenovo S12 - Potíže s Wifi
« Odpověď #8 kdy: 05 Října 2011, 06:05:40 »
Měl jsem podobný  problém na svém Lenovo 3000 C200 - v Ubuntu 10.10 mi wifi šla a v Ubuntu 11.04 nastal problém. Pomohl mi následující postup - zakázat používání nesvobodných ovladačů (v "dodatečné ovladače") a pak v synapticu nainstalovat "firmware-b43-installer" a od té doby wifi šlape jako hodinky.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.