Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Instalace Xubuntu  (Přečteno 2489 krát)

225678945

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Instalace Xubuntu
« kdy: 10 Září 2010, 12:02:38 »
Zdravim, konečně jsem se odhodlal a chci přejít na Xubuntu pač mám málo výkonný počítač. Mám naformátované HDD, ale problém je v tom, že když to chci nainstalovat, tak se to zasekne na 4 kroku (výber systémového souboru). Když dám další napíše mi to, že není vybrán systém, soubor a mám ho vybrat z menu, bohužel je menu prázdné a nic jiného vybrat ani posunout se dál nejde. Vyzkoušel jsem více instalaček. Nevíte co s tím? předem díky

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3411
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re: Instalace Xubuntu
« Odpověď #1 kdy: 14 Září 2010, 09:50:15 »
A naco máš naformátovaný disk? Instalátor ti ho zformátuje na souborový systém ext3/ext4 sám. Projdi si Průvodce instalací.
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

registered_usr

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Re: Instalace Xubuntu
« Odpověď #2 kdy: 14 Září 2010, 15:29:50 »
Ahoj,
ja mam jinej problem...
instaluju ubuntu z flash disku a kdyz dam instalaci tak u kroku umisteni ubuntu ve wiki ja nevim asi 5.3 mi to hlasi, ze na disku neni zadný systém a mám strach instalovat, protoze si nechci premazat 2 casti disku kde jsou data ale potrebuju na 3.cast disku k tomu urcenou, ale nic takoveho se mi neukazuje
Diky moc

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3411
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re: Instalace Xubuntu
« Odpověď #3 kdy: 14 Září 2010, 21:53:38 »
Ahoj,
ja mam jinej problem...
instaluju ubuntu z flash disku a kdyz dam instalaci tak u kroku umisteni ubuntu ve wiki ja nevim asi 5.3 mi to hlasi, ze na disku neni zadný systém a mám strach instalovat, protoze si nechci premazat 2 casti disku kde jsou data ale potrebuju na 3.cast disku k tomu urcenou, ale nic takoveho se mi neukazuje
Diky moc
Aha, takže ty máš na jednom harddisku 2 oddíly, které používáš a zbytek neobsazené místo, kam chceš nainstalovat ubuntu? Tak to píšeš swprávně, podle kroku 5.3 z wiki musíš upřesnit oddíly ručně. A pokud se nepletu, tak podle tohoto zmenšete Windows nebo jiný oddíl o velikost obou plánovaných nových oddílů (/ + swap) bys neměl nic přemazat, pokud tam skutečně máš nepoužitý volný místo, mělo by ti to jít vytvořit.
Jinak to, že instaluješ z flash disku je jakobys instaloval z cd....live jako live :)
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.