Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Zobrazení češtiny v terminálu  (Přečteno 3161 krát)

alweron

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 18
Zobrazení češtiny v terminálu
« kdy: 17 Listopadu 2010, 17:29:14 »
Dobrý den,
mám problém se zobrazením češtiny v terminálu...
Nainstaloval jsem Ubuntu server 10.10 a jako jazyk jsem zvolil češtinu...
Instalace proběhla v pořádku, systém nabootoje do terminálu tty1... Server sice komunikuje v češtině, nicméně místo českých znaků (ěščřžú) zobrazuje pouze plné čtverečky, místo ý y a při pokusu zapsat písmenko explicitně s háčkem (tedy háček+písmenko) terminál vypíše znak ^ a příslušné písmenko...
Pokud se k serveru přihlásím přes SSH odjinud, tak se čeština zobrazuje správně...
Čtverečky se tedy pouze zobrazují, čeština však funguje (vyvořím-li například ve vimu soubor se "čtverečky", po zobrazení z jiného počítače se čeština zobrazuje správně...)

Netušil by jste prosím někdo, kde může být chyba..?
Hledal jsem odpověď zde na fóru, ale nenašel nic, co by pomohlo... A googlím asi špatně - taktéž jsem odpověď nenašel...

Předem děkuji za rady..!

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

alweron

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 18
Re: Zobrazení češtiny v terminálu
« Odpověď #2 kdy: 17 Listopadu 2010, 22:51:47 »
Jej... Tak tady je doklad o tom, že naprosto neumím hledat...   o:~)
To je přesně to, co jsem potřeboval... Nicméně ještě je tu jedna vada na kráse...
Totiž - jakmile se server restartuje, či vypne/zapne, tak je nastavení opět původní a celá procedura se musí opakovat znovu...
Nevíte prosím, jak nastavení "uložit", aby se znaková sada zobrazovala správně i po restartu..?
« Poslední změna: 18 Listopadu 2010, 00:47:44 od alweron »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.