Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Iterpid - chyba přihlašování  (Přečteno 681 krát)

turonj00

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Iterpid - chyba přihlašování
« kdy: 21 Listopadu 2010, 12:59:42 »
Mám Linux Iterpid. Půl roku běžel bez problémů, jednoho dne přestal fungovat login v KDE: po vyplnění přihlašovacích údajů se znovu objeví přihlašovací obrazovka. Přihlášení přes terminál funguje.
Možná byl problém v přeplněném harddisku, uvolnil jsem tedy 2GB, ale login přes KDE stále nic. Nemám heslo roota  :-\, tak se mi jeví nejrozumnější přeinstalovat. Mám instalačky 7.10 a 8.10, ale systém se odmítá nainstalovat: žádná chybová hláška, v průběhu instalace se najednou zasekne. Kde by mohla být příčina problémů, jak počítač zase rozchodit?

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Iterpid - chyba přihlašování
« Odpověď #1 kdy: 21 Listopadu 2010, 13:08:48 »
Hlavne si stiahni novšie vydanie.Tieto dve už nie sú podporované.Aktuálne si môžeš stiahnuť buď to 10.04 čo je LTS-dlhodobo podporovaná verzia->3roky alebo 10.10->najnovšie akúrát s podporou 18 mesiacov...odporúčam zálohovať dáta a preinštalovať 10.04 (kvôli podpore) alebo inú distrbúciu ale pokial ubuntu vyhovuje tak tu 10.04 poprípade 10.10 (pár dobrých noviniek).
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

turonj00

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re: Iterpid - chyba přihlašování
« Odpověď #2 kdy: 21 Listopadu 2010, 13:53:30 »
Problém ale je, že jakékoliv liveCD Ubuntu ani nenaběhne (naběhne úvodní obrazovka instalovat Ubuntu, pak jakákoliv volba krom terminálu končí zaseknutím). BIOS hlásí, že je vše v pořádku. Může být problém i jinde než v hardwaru?

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Iterpid - chyba přihlašování
« Odpověď #3 kdy: 21 Listopadu 2010, 19:09:54 »
Tam keď ti nabehne ta fialová obrazovka s takými znakmi dole (klávesnica či také dačo) tak sa dostaneš do menu a potom zmačkneš F6 a tam je navýber nomodeset.To treba zaškrtnúť a potom skúsiť nabootovať(livecd)
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.