Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Anketa

Mám Ubuntu 10.10 nainstalované pomocí Wubi (z Windows XP) a rád bych XP odstranil z PC.

Ubuntu jsem si slušně vyzkoušel a vyladil – nepřijdu o veškerá nastavení?
1 (50%)
Mám Ubuntu 10.10 nainstalované pomocí Wubi (z Windows XP) a rád bych XP odstranil z PC.
1 (50%)

Celkem hlasů: 1

Autor Téma: odinstalování XP  (Přečteno 1171 krát)

zdar

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
odinstalování XP
« kdy: 01 Ledna 2011, 20:48:48 »
Mám Ubuntu 10.10 nainstalované pomocí Wubi (z Windows XP) a rád bych XP odstranil z PC.
Ubuntu jsem si slušně vyzkoušel a vyladil – nepřijdu o veškerá nastavení?
ASUS A8S, Ubuntu 12.04

Jan Skořepa

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1253
    • JaSovy stránky
Re: odinstalování XP
« Odpověď #1 kdy: 01 Ledna 2011, 21:20:48 »
Pokud si je nezazálohujete, tak přijdete.
MB ASUS P5KPL/EPU - CPU Pentium(R) Dual-Core E5300 2600 MHz - RAM 4 GB DDR2 - GK GIGABYTE GeForce 8400 GS - OS Debian Stable (64bit)

Kamil Hanus

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 221
    • kamilhanus.cz
Re: odinstalování XP
« Odpověď #2 kdy: 01 Ledna 2011, 22:26:21 »
Přesně tak, stačí zálohovat pouze "HOME" adresář, případně uložit seznam nainstalovaných programů. Poté udělat reinstal a obnovit HOME - všechna nastavení se obnoví.
Only wimps use tape backup: _real_ men just upload their important stuff on ftp, and let the rest of the world mirror it ;)

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: odinstalování XP
« Odpověď #3 kdy: 01 Ledna 2011, 22:28:43 »
No tak ankete som nepochopil (hlasoval som pre obi dve  ;D).Takže následovne.LiveCD vložíš do mechaniky a nabootuješ.Tam si pripojíš tu paríciu a v nej je zložka host a ďalej sa preklikáš k home a potom v home(meno užívatela) celý priečinok prekopíruješ na USB napríklad.Začneš inštalovať.Nainštaluješ a potom iba prekopíruješ naspäť.Toť všo.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.