Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: HP NC6000 zamrzá xserver  (Přečteno 3730 krát)

akiom

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 31
HP NC6000 zamrzá xserver
« kdy: 11 Ledna 2011, 22:08:44 »
zdra, zkušel jsem nandat na moje hp nc6000 nějaké distro, začal jsem mandrivou - po chvíli zamrzl obraz, zkusil jsem suse - po chvíli zamrzl obraz, tak sem zkusil backtrack4 a v pohodě, někde sem vyčetl že je to postavený na ubuntu, stahnul jsem ubuntu, naistaloval a po chvilce zamrzá obraz, vždycky pomůže jen na tvrdo vypnout notebook... rád bych na linu zůstal, ale pokud toto nevyřeším, dám tam zpátky widle, neví někdo co zkusit?

ještě podotknu, grafika je ATi, zkoušel jsem do suse nandat ovladače přímo od ati ale neúspěšně, po přečtení všemožných i nemožných for jsem dospěl k tomu, že to asi neumim :-)

děkuji za případné rady, akiom oktim

Rover623

Re: HP NC6000 zamrzá xserver
« Odpověď #1 kdy: 11 Ledna 2011, 23:30:34 »
Na Ati 9600 nebo co to tam vlastně je už funguje pouze svobodný ovladač,balík "radeon",ten asi působí ty problémy.Zvol si Systém-Správa-Správce balíků Synaptic,vyhledej balík radeon,označ a potom z volby balík zvol "vynutit verzi" a zkus použít starší verzi,pokud to bude fungovat,tak ji potom uzamkni

akiom

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 31
Re: HP NC6000 zamrzá xserver
« Odpověď #2 kdy: 12 Ledna 2011, 07:07:17 »
vyhodilo to chybu když jsem to zkoušel otevřít:

E: dpkk was interupted, you must manualy run 'sudo dpkg - configure -a' to corect the problem
E: _cache-> open() failed, please report

takže sem otevřel terminál, dal sudo dpkg - configure -a, něco to udělalo a hola, už můžu do do správce synaptic



jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: HP NC6000 zamrzá xserver
« Odpověď #3 kdy: 15 Ledna 2011, 20:56:33 »
A teraz?Funguje?
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

akiom

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 31
Re: HP NC6000 zamrzá xserver
« Odpověď #4 kdy: 14 Září 2011, 22:52:19 »
tak jsem opět zpět... na delší dobu jsem linux opustil, nyní se vrátil. Zkoušel jsem BackTrack5, dokaď to jelo z live DVD vše OK, teď jsem to naistaloval a opět stejný problem, po chvilce zamrzne celý ntb. Nějak už si nepamatuju co jsem měl za distro - to, co nezamrzalo, poradíte nějakou verzy ubuntu pro HP nC6000, 1,5GB RAM, na HDD mam vyhrazeno 80GB pro system a 4GB pro swap, grafika ATi (co sem vyčet tak s tim si linux moc nerozumí?....)

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: HP NC6000 zamrzá xserver
« Odpověď #5 kdy: 14 Září 2011, 23:14:23 »
tak jsem opět zpět... na delší dobu jsem linux opustil, nyní se vrátil. Zkoušel jsem BackTrack5, dokaď to jelo z live DVD vše OK, teď jsem to naistaloval a opět stejný problem, po chvilce zamrzne celý ntb. Nějak už si nepamatuju co jsem měl za distro - to, co nezamrzalo, poradíte nějakou verzy ubuntu pro HP nC6000, 1,5GB RAM, na HDD mam vyhrazeno 80GB pro system a 4GB pro swap, grafika ATi (co sem vyčet tak s tim si linux moc nerozumí?....)
Skús Ubuntu 11.10 Beta. Je to beta ale v celku to ide.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: HP NC6000 zamrzá xserver
« Odpověď #6 kdy: 14 Září 2011, 23:16:43 »
« Poslední změna: 14 Září 2011, 23:20:21 od jAster_BA »
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

akiom

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 31
Re: HP NC6000 zamrzá xserver
« Odpověď #7 kdy: 15 Září 2011, 22:19:52 »
zkusil sem po nočním váhání UBUNTU 10.04 LTS.... neproběhla ani instalce, takže nyní na Lubuntu, zatim vše OK tak uvidim...

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: HP NC6000 zamrzá xserver
« Odpověď #8 kdy: 16 Září 2011, 15:35:42 »
zkusil sem po nočním váhání UBUNTU 10.04 LTS.... neproběhla ani instalce, takže nyní na Lubuntu, zatim vše OK tak uvidim...
To bude asi náročnosťou. Tým myslím to, že keď dáš ubuntu tak sa začne prehrievať.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.