Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Prehrievanie ntb HP 6735s 10.10 64-bit  (Přečteno 2652 krát)

Ankore

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Prehrievanie ntb HP 6735s 10.10 64-bit
« kdy: 05 Února 2011, 23:18:33 »
Zdravim,
Po velmi dlhej dobe som sa odhodlal/prinutil prejst na dual boot a linux-ubuntu. Po stiahnuti ovladačov som rozchodil aj wifi a doinstaloval aj atinu (momentalne este radsej nevyskušana vzhladom na dany problem)

Mam ntb HP 6735s s QL-60 procesorom. Verzia 10.10 64-bit. To, že dany model je vyhrevné teleso som plne oboznamený, avšak keď porovnam teplotu pri necinnosti v XP ( prejde aj pod 60 stupńov) a ubuntu (80+ pricom ventilator sa už nezastavy ani nespomalí ).

Ked som prezrel forum spomenute su len nižšie (staršie verzie ubuntu). Chcel by som poprosit pokial ma niekto skusenost s touto verziou na danom ntb (cpu) a pozna sposob ako umožnit regulaciu/zniženie teploty.  Respektivne ak by bol sposob, alebo mal niekto skusenosti s normalnymi teplotami na 32 bit verzii by som prešiel na tu.

Za rady vopred Dík.


Trochu som sa s tym hral, stiahol som cpufreqd, pokial som nechal bezat iba spravcu aktualizacii sa teplota zvysila s pociatocnych 70-71 na Vecsinou max do 76-78, jakmile ale som pridal modzilu poslocil cez 80 a tahal aj na 85 kde ju brzdil len ventilator ktory si to vykuril na plne. Pokial som nevypol aktualizacie teplota sa vobec nemala k tomu aby klesla pod 80 po vypnuti sa dostala na okolo 78. Ventilator sa sniži pod winom az ked klesne pod 70 stupnov.

Vyzera to tak ze sa neriadi teplota podla zatazenia ale zatazenie od teploty :(
« Poslední změna: 06 Února 2011, 11:30:39 od Ankore »

honzee

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 185
Re: Prehrievanie ntb HP 6735s 10.10 64-bit
« Odpověď #1 kdy: 08 Února 2011, 10:15:44 »
Uf, i v tech windows je to dost vysoko... Pokud jsi trochu zrucny a dlouho si necistil ventilator a zebra chladice, doporucuju to provest. A vymenit teplovodivou pastu mezi procesorem a chladicem. Ja tuhle proceduru dopravam svemu HP nx7300 cca kazdy rok;) U HP se vetsinou dovnitr dostanes odsroubovanim par sroubku zespoda a naslednym odendanim klavesnice (neznam ale presne tvuj model).

Jinak procesy si kontroloval, zadny nevytezuje CPU nejak vyrazne hodne? Podle tech hodnot co pises bych si ale myslel, ze procesem to nebude.

Mam zkusenost, ze XP jsou preci jen mene narocne nez Ubuntu (pokud jsou ovsem ta XP "cista"). Preci jen Ubuntu je denne aktualizovany a stale vyvijeny system. Ubuntu mas navic 64bit, tudiz bych se nedivil, kdyby se ta teplota zvedla ze 70 na 80 naprosto prirozene.
Mezi má oblíbená prvočísla patří 11° a 13°

Dandim

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 401
Re: Prehrievanie ntb HP 6735s 10.10 64-bit
« Odpověď #2 kdy: 08 Února 2011, 10:35:52 »
OS: Fedora 25

honzee

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 185
Re: Prehrievanie ntb HP 6735s 10.10 64-bit
« Odpověď #3 kdy: 08 Února 2011, 11:19:27 »
Ano, tam je to pekne. Jen bych doplnil ze pouzee vysati neni dostatecne uspokojive:)

- Vysaj vsechen prach
- Odmontuj vetracek, vycisti lopatky (napriklad tycinkami do usi:)), profoukni kompresorem nebo alespn ustama
- Odmontuj chladici teleso, profoukni zebra a opet zkus odstranit vrstvu stareho prachu, pokud se na nem nejaka bude drzet
- Mezi chladicim telesem a procesorem je teplovodiva pasta. Dukladne vsechnu odstran, nanes novou (nemusis s ni moc setrit, chce to rozvnomerne rozetrit po cele stycne plose, klidne i silnejsi vrstvu )
- Teleso posad co mozna nejpresneji na prvni pokus na procesor, pritlac aby si to poradne sedlo. Snaz se s tim uz nehybat a pripevni teleso sroubky
- Pridelej vetracek
Mezi má oblíbená prvočísla patří 11° a 13°

Dandim

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 401
Re: Prehrievanie ntb HP 6735s 10.10 64-bit
« Odpověď #4 kdy: 08 Února 2011, 11:29:40 »
Žebra myji na férovku pod vodou. Nejlepší. Samozřejmě poté důkladně vysušit např. fenem. I na větráček používám vodu (ale opatrně jen na lopatky a v malém množství).
OS: Fedora 25

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.