Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: USB flash disk - Cílové umístění je pouze pro čtení.  (Přečteno 6462 krát)

the slash

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 25
Ahoj,

jsem nováček, a tak jsem si dnes s následujícím problémem neporadil. Mám USB disk, který využívám výhradně na Windows Vista. Ale dnes jsem si něco potřeboval napsat v OpenOffice v Ubuntu 10.10 a uložit si to na svojí flashku. Flashka se připojila, chtěl jsem zde vytvořit novou složku, ale to už se mi nepovedlo. Chybová hláška zněla:
Citace
Chyba při kopírování do ,,STORE N GO".
Cílové umístění je pouze pro čtení.

Prosím o radu, jak to dělat, abych vždy mohl na flashku v ubuntu zapisovat/číst (a abych to pak otevřel i ve Windows)?

Děkuju!

Rover623

Re:USB flash disk - Cílové umístění je pouze pro čtení.
« Odpověď #1 kdy: 15 Prosince 2012, 13:53:07 »
Zadat
Kód: [Vybrat]
sudo mkdir /etc/media/nick místo "nick" je nutné zadat to jak se jmenuje váš uživatelský účet v /home

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6018
Re:USB flash disk - Cílové umístění je pouze pro čtení.
« Odpověď #2 kdy: 16 Prosince 2012, 11:12:01 »
Nemá to být v
Kód: [Vybrat]
/media/nick?

Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6018
Re:USB flash disk - Cílové umístění je pouze pro čtení.
« Odpověď #3 kdy: 16 Prosince 2012, 11:13:45 »
Opravdu nevím, co s těma flashkama máte. Já mám 2 velmi různorodé a těmito neduhy netrpím.
Neodpojujete je natvrdo předčasně?
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

Rover623

Re:USB flash disk - Cílové umístění je pouze pro čtení.
« Odpověď #4 kdy: 16 Prosince 2012, 17:57:05 »
Jo, má to být
Kód: [Vybrat]
sudo mkdir /media/nick nějak mi to nedošlo

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:USB flash disk - Cílové umístění je pouze pro čtení.
« Odpověď #5 kdy: 16 Prosince 2012, 18:02:23 »
Compaqův problém jsem dal do samostatného vlákna.

"Skorofurt" R-only flashky bývají vadné hardwarově, takže bud na reklamaci nebo pro novou... už mi pár takových přišlo do ruky.

Odpojení na tvrdo by na RW flag nemělo mít vliv - systém nemá důvod tam něco zapisovat.

Jo, má to být
Kód: [Vybrat]
sudo mkdir /media/nick nějak mi to nedošlo
A já už googlil co to je za nový trik  :D
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6018
Re:USB flash disk - Cílové umístění je pouze pro čtení.
« Odpověď #6 kdy: 17 Prosince 2012, 11:13:39 »
Já též jsem byl šokován, co za základní věci zas nevím :D
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

Rover623

Re:USB flash disk - Cílové umístění je pouze pro čtení.
« Odpověď #7 kdy: 17 Prosince 2012, 14:13:31 »
Takhle to dopadá když si člověk hraje 2 měsíce s konfigurákama v /etc, pak už dává do /etc úplně všechno. Nedávno jsem tam našel adresář s filmama o kterém jsem si myslel, že jsem ho omylem smazal

Mraky

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 386
Re:USB flash disk - Cílové umístění je pouze pro čtení.
« Odpověď #8 kdy: 18 Srpna 2017, 20:31:39 »
odpovídám sice na starší téma ale možná to pomůže, ted mám stejný problém, částečně jsem to vyřešil tak, že jsem naformátoval místo na f32 na ext4, ale pak je možno vkládat data pouze pod root, po zapojení do jiného kompu by nikdo neměl šanci s daty hnout, tedy pokud se neprovede formát.-)

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:USB flash disk - Cílové umístění je pouze pro čtení.
« Odpověď #9 kdy: 18 Srpna 2017, 20:41:49 »
odpovídám sice na starší téma ale možná to pomůže, ted mám stejný problém, částečně jsem to vyřešil tak, že jsem naformátoval místo na f32 na ext4, ale pak je možno vkládat data pouze pod root, po zapojení do jiného kompu by nikdo neměl šanci s daty hnout, tedy pokud se neprovede formát.-)
A co tedy pokud se provede převzetí vlastnictví??

Mraky

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 386
Re:USB flash disk - Cílové umístění je pouze pro čtení.
« Odpověď #10 kdy: 23 Srpna 2017, 18:05:35 »
odpovídám sice na starší téma ale možná to pomůže, ted mám stejný problém, částečně jsem to vyřešil tak, že jsem naformátoval místo na f32 na ext4, ale pak je možno vkládat data pouze pod root, po zapojení do jiného kompu by nikdo neměl šanci s daty hnout, tedy pokud se neprovede formát.-)
A co tedy pokud se provede převzetí vlastnictví??

pak by to asi zase nefungovalo, ale záhy co jsem poslal svoje řádky, sem zkušebně zkusil jiný souborový manažer, ve kterém ty flešky neblbly, a po restartu kompu bylo zase vše v pořádku, takže u mě to vlastně nebylo o fleškách, ale o manažeru ( Nemo, linuxmint ), kterýmu se asi po několikadenním maratonu už asi moc nechtělo makat.-))

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:USB flash disk - Cílové umístění je pouze pro čtení.
« Odpověď #11 kdy: 23 Srpna 2017, 19:00:05 »
Pokial flash naformatujes na extX tak automaticky zacne vyuzivat vlastnictvo v linuxe. Cize ak sa pripoji pod adresar patriaci root-ovi subory patria root-ovi. Ak zmenis vlastnika pripojneho bodu flash, nove subory budu patrit jemu. Ak mas fatX format tak by ho mal system pripojit s pravami prihlaseneho vlastnika.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.