Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Instalace verze 11.04  (Přečteno 1737 krát)

Banan58

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Instalace verze 11.04
« kdy: 19 Srpna 2011, 13:45:48 »
Zdravím,

Předem se omlouvám za zakládání x-tého vlákna, ale pročetl jsem asi prvních 40 stránek tohoto fóra a hledal vlákna s podobným názvem a řešení svého problému jsem nenašel. K věci...

Vezmu to od začátku, na mém notebooku (Asus X61SL) mám naistalované Win7. Rozhodl jsem se k ním přidat a vyzkoušet Ubuntu. V správci úložišť jsem vytvořil 30 GB oddíl pro instalaci. Stáhl jsem iso, zkontroloval programem winmd5sum, vypálil, vrazil do mechaniky, restartoval a dostal se nejdál do nabídky s možnostmi: vyzkoušet ubuntu, nainstalovat, zkontrolovat disk... atd.

Problém je, že ať vyberu jakoukoliv z možností, jediné co se stane je, že mechanika přestane z disku číst a objeví se jen blikající bílý kurzor příkazového řádku, dalším postupem je jen reset a spustit windows.

Nevíte v čem by mohl být problém a jeho řešení?

Díky za pomoc

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Instalace verze 11.04
« Odpověď #1 kdy: 19 Srpna 2011, 14:19:47 »
Keď sa dostaneš do toho menu tak máš možnosť zadať boot parametre. Stlač F6 a zvol nomodeset. Potom to vyskúšaš spustením "vyskúšať ubuntu".
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Banan58

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re: Instalace verze 11.04
« Odpověď #2 kdy: 19 Srpna 2011, 22:22:31 »
Díky za radu, už sem se pohnul "o obrazovku dál". Tentokrát to skončí načítáním (logo ubuntu a "čtyři tečky měnící barvu" pod ním), ale samotný systém/jeho instalace se nenačte.  Kontrola cd funguje. Budu zkoušet dál, popřípadě mrknu po fóru, protože podobnej problém už sem tu myslím zahlédl.

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Instalace verze 11.04
« Odpověď #3 kdy: 19 Srpna 2011, 22:32:06 »
Takže médium je v poriadku? 10.10 si skúšal?
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Banan58

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re: Instalace verze 11.04
« Odpověď #4 kdy: 20 Srpna 2011, 11:32:54 »
Médium je v pořádku. Po několika hodinách zkoušení a několikerém zdupání všeho sem se dostal do stavu, kdy mám jediný systém (ubuntu), ale opět naběhne jen grub a menu s výběrem "ubuntu, ubuntu (recovery), memory test a memory test (recovery)". Pokud chci zapnout systém tak opět blikající kurzor.

jany

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 160
Re: Instalace verze 11.04
« Odpověď #5 kdy: 20 Srpna 2011, 11:35:45 »
sorry, nerad by som zakladal nove vlakno, lebo uz je ich tu spusta co sa tyka instalacie, ale zase nerad by som bol keby sa tu nase prispevky s bananovymi nejak bili :).
Taktiez mam problem s instalaciou spolu s windowsom (na windows sa mozem vykaslat az vtedy, ked korektne rozchodim na ubuntu moju DVB-S2 SS HD2 kartu, inak som zavisly aj na windowse (nejde len o rozchodenie DVB vysielania, ale mam aj RC a taktiez diseqc motor))
OK, takze k problemu:
Mam napalene na CD ubuntu 11.04 (otazka ci je napalene dobre, alebo zle odpada, lebo uz bol raz ubuntu z toho cd nainstalovany)
Mam jeden 500GB HDD rozdeleny na 2 particie.
-windows xp 49GB
-data 417GB
Chcem urobit nasledovne:
Z tej particie 49GB chcem ubrat asi 25GB pre linux (na zvysnych 24GB by mal ostat zachovany win xp)
Moje pokusy boli take (vsetky dopadli neuspesne :) )
1. Najprv som si vo windowse cez acronis disk director zmensil 49GB particiu na 24GB na ktorej ostal win a to co sa zvysilo (25GB) som naformatoval ext3
Vlozil som do mechaniky CD a restartoval som pc, instalacia prebiehala celkom dobre, ale po uspesnom ukonceni a restartovani som nevidel zavadzac a okamzite to bootovalo len do linuxu. Takze nasledovalo vlozenie cd win xp do mechaniky a instalacia windowsu
Najvacsi problem s instalaciou windowsu bol ten, ze ako C particia sa uz hlasi ta 417GB a nie je mozne docielit aby som mal ako c particiu, tu 24GB.  Urobil som aj to, ze pri instalacii win xp som obe particie (24 aj 25GB) odstranil a vytvoril novu 49GB, stale sa mi hlasi ako D particia. Aj som cez acronis vo windowse nasilu zmenil pismena particiam, po restarte sa uz win nezapol, alebo stale ostala ta 417GB particia ako C.
Jedine co pomoze je zrusit vsetky particie a  vytvorit ich na novo (ale na 417GB particii mam vyse 200GB dat, takze musim ich pracne kopirovat na ine HDD ( nemam externy HDD, takze disky musim vytahovat zo starsich PC a pripajat ich na sucasny PC ... fakt je to pracne))
2. dalsi pokus bol podobny, iba ze disk som si rozdeloval v sprievodcovy pri instalacii linuxu. Zadal som pre "/" 20GB a pustil som sa do instalacie, dopadlo to podobne, ze som sa nemohol dostat do win (neviem ci som si nevsimol (nastavuje sa nejak pri instalacii zavadzac ?? ))
Znova nastal problem s C particiou, to uz som zacal nadavat (inak som velky kludas :) )
3. dalsi a posledny pokus bol, instalacia vedla windowsu (nie wubi) zo zaciatku to prebiehalo dobre, ale ked som sa dostal na zadanie casoveho pasma, tak to zastavilo a asi 15 min sa nic nedialo (vtedy som uz zacal nadavat po svinsky) a restartol som PC a znova nasledovala instalacia win a samozrejme zrusenie vsetkych particii a na novo vytvaranie .....
Takze:
Ako korektne nainstalavat ubuntu s multibootom (zavadzacom) aby to normalne fungovalo
24GB windows NTFS
24GB ubuntu EXT3
1GB swap
417GB data NTFS
Mam dalsiu poziadavku:
Mam zalohovany win xp. Ak v buducnosti budem chciet robit restore, neprepise sa nic v MBR ? Myslim tym, ze by sa potom neprepisal zavadzac tym windowsackym a ja sa potom zase nedostanem do linuxu.
A este poslednu vec .... nieje nejaky problem s tym novym 11.04, nejak sa mi to nepozdava, nemal by som radsej skusit 10.10 ??
Server --> ubuntu server 14.04 LTS
Desktop --> Linux Mint 17
NTB --> Linux Mint 17

..::malys::..

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 442
  • wake up... hlasujte minus :)
    • CZTorrent
Re: Instalace verze 11.04
« Odpověď #6 kdy: 20 Srpna 2011, 11:48:44 »
Médium je v pořádku. Po několika hodinách zkoušení a několikerém zdupání všeho sem se dostal do stavu, kdy mám jediný systém (ubuntu), ale opět naběhne jen grub a menu s výběrem "ubuntu, ubuntu (recovery), memory test a memory test (recovery)". Pokud chci zapnout systém tak opět blikající kurzor.
je mozny ze si mechanika nerozumi  s tou instalackou pripadne mediem za urcitejch okolnosti - (instalace neprobehne korektne)  uz se mi to taky stalo  , jedinej rozumnej zpusob je pak instalace pres usb disk ci flesku    :)
Občas se nudím   ;D
http://malysss.deviantart.com

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re: Instalace verze 11.04
« Odpověď #7 kdy: 20 Srpna 2011, 21:32:16 »
Stáhni si gparted,dej na usb či CD a uprav disk jak potřebuješ. Windows musí být na 1 partition, asi sda1. Stáhni si iso, napal na CD nebo na USB přes unetbootin a instaluj. Měl bys mít root partition, home a swap. Pokud dodržíš podmínky, na grubu bude windows i linux. 11.04 jde jak na CD tak na usb.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.