Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Beta 2  (Přečteno 51685 krát)

..::malys::..

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 442
  • wake up... hlasujte minus :)
    • CZTorrent
Re:Beta 2
« Odpověď #50 kdy: 04 Října 2011, 13:04:20 »
To ..::malys::.. > Ty máš vždycky něco extra  ;D
Taky občas musím přeinstalovat abych měl vše tak jak má být. Přeci jenom těmi aktualizacemi se to vždy nějak rozhasí... Na své pracovní počítače budu dávat až finál.
ono si nevyberes na 11.04 jsou taky porad nejake problemy   takze je vlastne jedno co pouzivas  :D  jo to mas recht vzdy neco extra   :D 



mimochodem prisel jsem na to cim to bylo .....  gnome-shell-extensions-alternative-status-menu 3.2.0-0ubuntu1~11.10~ricotz0  zajimavy ze tak malej balickej udela takovou velkou neplechu :D   taze  kdyby to nekomu taky padlo  tak staci jen odinstalovat tenhle doplnek 
Občas se nudím   ;D
http://malysss.deviantart.com

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Beta 2
« Odpověď #51 kdy: 04 Října 2011, 13:27:57 »
Nemáte někdo tušení kde je config pro Dash?
Po pár aktualizacích je takový rozházený ale účtu Host je naprosto vpořádku. Tuším že když vymažu ten soubor ve kterém je nastavení právě toho Dash tak po startu se tam vytvoří defaultní nový config.
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

..::malys::..

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 442
  • wake up... hlasujte minus :)
    • CZTorrent
Re:Beta 2
« Odpověď #52 kdy: 04 Října 2011, 19:29:53 »
tak jsem zkusil nainstalovat  dnesni    Daily Build  vetsinou davam EXT4   ale dnes jsem zkusil  dat  btrfs   slape to super    jen  me pri bootu otravuje hlaska  error: sparse file not allowed


koukal jsem na
launchpad   je to tam nahlaseny jako bug ..

setkal se stim nekdo ,da se to upravit ,na nic kloudneho jsem nenarazil ,dik ?

Občas se nudím   ;D
http://malysss.deviantart.com

Pavel Půlpán

Re:Beta 2
« Odpověď #53 kdy: 04 Října 2011, 19:33:47 »
Já se pokouším známé nainstalovat daily build Xubuntu, snad už moc změn nebude - a z live instalátor chcípnul při konfiguraci apt. Snad bude alternate úspěšnější.  :-\

..::malys::..

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 442
  • wake up... hlasujte minus :)
    • CZTorrent
Re:Beta 2
« Odpověď #54 kdy: 04 Října 2011, 20:31:20 »
Já se pokouším známé nainstalovat daily build Xubuntu, snad už moc změn nebude - a z live instalátor chcípnul při konfiguraci apt. Snad bude alternate úspěšnější.  :-\
to se mi stalo  podobne s grafikou ATI(AMD)  (u NVIDIE stejne CD  instalace v pohode) starsi build 11.10  pri instalaci UBUNTU   alternate to zachranilo :)
Občas se nudím   ;D
http://malysss.deviantart.com

Pavel Půlpán

Re:Beta 2
« Odpověď #55 kdy: 04 Října 2011, 20:33:32 »
Jj, ATI tam bohužel je... a alternate zabralo. Alespoň zatím to tak vypadá.

..::malys::..

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 442
  • wake up... hlasujte minus :)
    • CZTorrent
Re:Beta 2
« Odpověď #56 kdy: 04 Října 2011, 20:38:07 »
Nemáte někdo tušení kde je config pro Dash?
Po pár aktualizacích je takový rozházený ale účtu Host je naprosto vpořádku. Tuším že když vymažu ten soubor ve kterém je nastavení právě toho Dash tak po startu se tam vytvoří defaultní nový config.
sam jsem to nejak nezkoumal dash config bych urcite nemazal :D    kdyz pises ze host jde v poradku tak vytvor novej ucet   a starej mazni :)

jen tak zbezne jsem koukal kde by to mohlo bejt   a nic nenasel v users ve skrytejch to taky neni  prijde mi ze to unity je snad vsude a je pak desnej problem neco dohledat :D
Občas se nudím   ;D
http://malysss.deviantart.com

..::malys::..

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 442
  • wake up... hlasujte minus :)
    • CZTorrent
Re:Beta 2
« Odpověď #57 kdy: 04 Října 2011, 20:41:09 »
Jj, ATI tam bohužel je... a alternate zabralo. Alespoň zatím to tak vypadá.
klasika  :D ............  uz by mohly panove z AMD trochu zapracovat   na novejch ovladacich to same panove  pro nesvobodne ovladace  linux versus ATI (AMD) v tomhle ma NVIDIA fakt navrch   
Občas se nudím   ;D
http://malysss.deviantart.com

pavolzetor_revival

  • Host
Re:Beta 2
« Odpověď #58 kdy: 04 Října 2011, 22:33:09 »
tak obcas padne compiz, ale jednoznacne unity sa zlepsilo, nebudem vrtat, ale gnome-shell je hrozne neergonomicky, aj ked dobre vyzera, notifikacie dole na obrazovke ked vsetko ostatne je hore? to je napad :D, ale budme radi, lebo bez unity ten shell vyzeral este horsie

Sešívaný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
    • Osobní stránky
Re:Beta 2
« Odpověď #59 kdy: 05 Října 2011, 01:30:30 »
tak obcas padne compiz, ale jednoznacne unity sa zlepsilo, nebudem vrtat, ale gnome-shell je hrozne neergonomicky, aj ked dobre vyzera, notifikacie dole na obrazovke ked vsetko ostatne je hore? to je napad :D, ale budme radi, lebo bez unity ten shell vyzeral este horsie

Neřekl bych, že je všechno nahoře. Naopak. Komunikátor a ikony otevřených kontaktů jsou dole, stejně tak ikony "nepřečtených" notifikací. Proto mi notifikace dole dávají mnohem větší smysl než nahoře.

..::malys::..

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 442
  • wake up... hlasujte minus :)
    • CZTorrent
Re:Beta 2
« Odpověď #60 kdy: 05 Října 2011, 02:19:58 »
tak obcas padne compiz, ale jednoznacne unity sa zlepsilo, nebudem vrtat, ale gnome-shell je hrozne neergonomicky, aj ked dobre vyzera, notifikacie dole na obrazovke ked vsetko ostatne je hore? to je napad :D, ale budme radi, lebo bez unity ten shell vyzeral este horsie
neergonomicky GNOMESHELL ? to je vtip ? to by se snad vic hodilo k UNITY
nazorne popisu treba na spusteni  aplikace ... (zamerne neuvadim jine metody  zkratky atd...)

v GNOMESHELL  pohyb mysi nahoru doleva a nasledny klik na aplikace a ihned zvoleni aplikace ... max 3-4 sekundy
V UNITY  pohyb mysi nahoru doleva kliknuti na launcher  pak nasleduje dalsi klik po tom dalsi klik  pak brouzdani koleckem mysi a konecne  nalezeni aplikace 9-10 sekund ?


Tim navazuju na  Ergonomii coz  je v podstate  optimalizace cinosti v zavislosti  na tvarech a vhodneho usporadani ...
a z toho plyne ze muj oblibenej GNOMESHELL je ERGONOMICTEJSI nez UNITY...

A to nemluvim o ulehceni prace pri spusteni nekolika aplikaci  ,coz je v UNITY  doslova neorganizovanej pohreb :D

a notifikace, komunikatory atd... dole je rozhodne prirozenejsi nez nahore v pravo :)
« Poslední změna: 05 Října 2011, 02:23:27 od ..::malys::.. »
Občas se nudím   ;D
http://malysss.deviantart.com

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re:Beta 2
« Odpověď #61 kdy: 05 Října 2011, 07:29:21 »
Pravda, s tímhle souhlasím do puntíku! Přepínám sem tam mezi GS vs. Unity a svižná práce s plochama v GS se třeba nedá srovnávat. GS je uživatelsky přívětivější a ta ergonomie je na mnohem vyšší úrovni než v Unity!
Je zajímavé sledovat, že i Windows 8 jde podobnou cestou jako Gnome 3 a Gnome Shell, asi se soudruzi z Redmontu inspirovali ;) - teda, co jsem zatím viděl.
« Poslední změna: 05 Října 2011, 08:41:02 od Marp »
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

aloisam

  • Host
Re:Beta 2
« Odpověď #62 kdy: 05 Října 2011, 08:46:43 »
ihned zvoleni aplikace

nějak jsi vynechal (narozdíl od popisu unity) kolečko myši, ledaže máš nainstalovaných 5 a půl aplikací. ;) V dashi je imho úplně zbytečná ta hloupá hlavní nabídka. Kdyby se otevřely rovnou aplikace, je na tom podobně jako GS a díky nejčastěji používaným aplikacím, možná ještě líp. I když nevím, GS teď nesleduju, třeba už to tam je. Protože jak říká pavol, vývojáři GS se inspirovali unity. Vzpomeň si na původní GS. ;)

svižná práce s plochama v GS se třeba nedá srovnávat.

prostě co člověk to názor. Mě vůbec nezajímá že mám spuštěno víc ploch než právě používám, ale zajímá mě to, aby se aplikace xy spustila na ploše xy..


no, a tímto se dostáváme od bety k vylévání srdéčka. Poslední dobou tady skoro nic jinýho nedělám. :D

Sogun

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Re:Beta 2
« Odpověď #63 kdy: 05 Října 2011, 08:49:40 »
Ahoj lidi,

nevite nekdo

1) Jak vypnout zatmavovani obrazovky po 2 sekundach necinnosti? Jenom se rozmyslim, co napsat a uz mi to nic nenapise protoze si mysli ze ho probiram ze setrice:/

2) Mensi vec jiz v 11.04 mi firefox obcas nevykreslil par radku, coz se opravilo odskrolovanim nize, a taky nejde grafika pri spusteni... (Nvidia 5700, pokud si pamatuju dobre, ovladace proprietarni)

diky;)

edit:
1) v nastaveni obrazovky se totiz nikdy = hned dal jsem to na 1 hodinu a uz to jde:-D
« Poslední změna: 05 Října 2011, 09:06:23 od Sogun »

..::malys::..

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 442
  • wake up... hlasujte minus :)
    • CZTorrent
Re:Beta 2
« Odpověď #64 kdy: 05 Října 2011, 12:23:14 »
Ahoj lidi,

nevite nekdo

1) Jak vypnout zatmavovani obrazovky po 2 sekundach necinnosti? Jenom se rozmyslim, co napsat a uz mi to nic nenapise protoze si mysli ze ho probiram ze setrice:/

2) Mensi vec jiz v 11.04 mi firefox obcas nevykreslil par radku, coz se opravilo odskrolovanim nize, a taky nejde grafika pri spusteni... (Nvidia 5700, pokud si pamatuju dobre, ovladace proprietarni)

diky;)

edit:
1) v nastaveni obrazovky se totiz nikdy = hned dal jsem to na 1 hodinu a uz to jde:-D
edit 2 : stahni si a nainstaluj  posledni nesvobodne ovladace NVIDIA  a pak jeste  nejnovejsi FLASH  jinak FF mi prijde pomalejsi  a obcas nevykresli stranku kde je vicero obrazku na slabsich strojich  proto pouzivam chromium  :)

Kód: [Vybrat]
sudo apt-add-repository ppa:ubuntu-x-swat/x-updates
sudo apt-get update
sudo apt-get install nvidia-current
Občas se nudím   ;D
http://malysss.deviantart.com

..::malys::..

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 442
  • wake up... hlasujte minus :)
    • CZTorrent
Re:Beta 2
« Odpověď #65 kdy: 05 Října 2011, 12:39:41 »
ihned zvoleni aplikace

nějak jsi vynechal (narozdíl od popisu unity) kolečko myši, ledaže máš nainstalovaných 5 a půl aplikací. ;) V dashi je imho úplně zbytečná ta hloupá hlavní nabídka. Kdyby se otevřely rovnou aplikace, je na tom podobně jako GS a díky nejčastěji používaným aplikacím, možná ještě líp. I když nevím, GS teď nesleduju, třeba už to tam je. Protože jak říká pavol, vývojáři GS se inspirovali unity. Vzpomeň si na původní GS. ;)


no, a tímto se dostáváme od bety k vylévání srdéčka. Poslední dobou tady skoro nic jinýho nedělám. :D
jo mas recht  v default theme je to reseny spatne je tam moc velke rozliseni ikon  na to jsem uplne zapomel    ja si delam vlastni temata   a tam uz to mam opraveny na mensi rozliseni takze  se mi zobrazej vsechny ikony aplikaci v PC bez toho aby pouzil scroll nebo minimalne  takze se mi najednou zobrazi cca 80 ikon bez scrollu :D
« Poslední změna: 05 Října 2011, 12:43:54 od ..::malys::.. »
Občas se nudím   ;D
http://malysss.deviantart.com

Sogun

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Re:Beta 2
« Odpověď #66 kdy: 05 Října 2011, 13:57:29 »
malys:

zkusil jsem to podle tebe, ale dozvedel jsem se ze ovladace jsou aktualni - tim padem zadne zlepseni:(

..::malys::..

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 442
  • wake up... hlasujte minus :)
    • CZTorrent
Re:Beta 2
« Odpověď #67 kdy: 05 Října 2011, 14:20:33 »
malys:

zkusil jsem to podle tebe, ale dozvedel jsem se ze ovladace jsou aktualni - tim padem zadne zlepseni:(
  jeste trivialni otazka ve spravci ovladacu ti to pise ze pouzivas ty nejnovejsi ? v nvidia x serverr settings   ti to pise jakou verzi ovladace ?
« Poslední změna: 05 Října 2011, 14:23:39 od ..::malys::.. »
Občas se nudím   ;D
http://malysss.deviantart.com

Sešívaný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
    • Osobní stránky
Re:Beta 2
« Odpověď #68 kdy: 05 Října 2011, 19:13:43 »
prostě co člověk to názor. Mě vůbec nezajímá že mám spuštěno víc ploch než právě používám, ale zajímá mě to, aby se aplikace xy spustila na ploše xy..
Tak to tě potom bude zajímat rozšíření Auto Move Windows.

macu

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1214
Re:Beta 2
« Odpověď #69 kdy: 05 Října 2011, 20:09:56 »
co mě osobně chybí v dashi v GS jsou poslední otevřené dokumenty :-(
PC: Intel i5-6600K, 16 GB DDR4 RAM, Intel 530HD, ASUS Z170 Pro Gaming, , 2TB Toshiba HDD Sata III DT01ACA200, Ubuntu 23.10 64bit, Gnome Shell 3.45
Ntb: Toshiba L850-U12 - Intel i3 , 8 GB DDR3 RAM, Ubuntu 22.10 64bit, Gnome Shell 3.43

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Beta 2
« Odpověď #70 kdy: 05 Října 2011, 20:15:40 »
co mě osobně chybí v dashi v GS jsou poslední otevřené dokumenty :-(
GS nepoužívám ale na ty nedávné dokumenty už jsem si také docela zvykl.  :) Příjemná věc.
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

..::malys::..

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 442
  • wake up... hlasujte minus :)
    • CZTorrent
Re:Beta 2
« Odpověď #71 kdy: 05 Října 2011, 21:41:44 »
co mě osobně chybí v dashi v GS jsou poslední otevřené dokumenty :-(
tak si vytvor spoustec :) me to teda nechybi:D
Občas se nudím   ;D
http://malysss.deviantart.com

pavolzetor_revival

  • Host
Re:Beta 2
« Odpověď #72 kdy: 05 Října 2011, 22:50:17 »
to: Sešívaný
Aha, myslis tu neprehladnu oblast upozorneni dole (lebo aj hore su nejake ikony dolna neni zobrazena pokym tam nenajdes mysou)? integracia komunikatora je cool vec, ale neprakticka hrozne (nejednotna, neprehladna), ak neco rozumne riesis a ne len taky chat z FB priatelmi, notifikacie nie su click-through takze pre mna su rusive, ale kolko ludi tolko chuti

to: Malysnekolika
ano, skus v nom nieco programovat alebo pracovat, totalne mrha priestorom obrazovky (GIMP a unity je utrpenie, ale to nepouzivam), vobec nesleduje trend (vo vecsine programov nepouzivam vobec tu ponuku hore z 90 % casu)

prepinanie okien je totalne neprehladne ak mas ja neviem ich 10 (mam 1680x1050), identifikacia podla ikony je podla mna trendy urcite viac ako podla nahladu (aj ergonomickejsia pre mna)

spustenie aplikacie? natukam a stlacim enter, prepinanie pomocou win+cislo

viem co je ergonomia, neboj, teda precital som si davnejsie uz tu definiciu

proste unity je zamerane na obsah a jeho prezentaciu, to sa mi lubi, a ja mam vecsinu casu oci hore, ty mas akoze monitor vyssie ako hlavu?

Gnome Shell tam sa mi lubi ta CSS skinovatelnost, ale inspiracia unity je obrovska, a ignoracia canonicalu este vecsia, takze tak, proste canonical sa snazi neco zlepsit a GNOME to zamietne a ti hovorim, gnome shell ma velky problem, lebo ubuntu je majoritne, a unity defualt, uz teraz mas vecsinu app hlavne pre ubuntu, az potom robia pre fedoru atd.

Gnome Shell mozno ak mas jedno okno alebo zopar a maximalizovane, ale inac nie, proste behanie do rohu, neni jednoduchsie nabehnut na hranu? (urcite je to vecsia plocha)

tlacidla su vlavo, co mi prijde dooost ergonomicke, lebo vlavo spravujes vlastne okna

Canonical uz potrebuje len moderny GUI toolkit, najlepsie by bol postaveny na html a bola by to pecka

Moja predstava:
Client server architektura APP
Client pisany v javascript + (html + css toolkit), GIR, a DBUS komunikacia z Serverom (lahko prenositelne do cloudu), proste par ludom unity nevyhovuje, lebo napr. gimp a unity je fakt hruza, ale inkscape sa da v pohode pouzivat

..::malys::..

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 442
  • wake up... hlasujte minus :)
    • CZTorrent
Re:Beta 2
« Odpověď #73 kdy: 06 Října 2011, 00:40:43 »
.....
co clovek to jinej nazor,nema smysl polemizovat  ja jsem zastance GS  ty zase UNITY  zlata cesta bude nekde uprostred  .... to je jako by se dohadoval uzivatel ATI versus NVIDIA  ,INTEL versus AMD , trenky versus slipy   atd.. :)
Občas se nudím   ;D
http://malysss.deviantart.com

Sešívaný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
    • Osobní stránky
Re:Beta 2
« Odpověď #74 kdy: 06 Října 2011, 00:55:12 »
to: Sešívaný
Aha, myslis tu neprehladnu oblast upozorneni dole (lebo aj hore su nejake ikony dolna neni zobrazena pokym tam nenajdes mysou)? integracia komunikatora je cool vec, ale neprakticka hrozne (nejednotna, neprehladna), ak neco rozumne riesis a ne len taky chat z FB priatelmi, notifikacie nie su click-through takze pre mna su rusive, ale kolko ludi tolko chuti
No vidíš, co tobě přijde nepřehledné a nepraktické, to všem lidem, kterým jsem GS ukazoval, přišlo jako boží věc. Já to považuji za geniální. Dělám v nějaké aplikaci, někdo mi napíše. Buď tu notifikaci nechám zmizet nebo rychle odepíšu, aniž bych musel přepínat mezi okny. Když nechci být notifikacemi rušený, jednoduše je vypnu.

ano, skus v nom nieco programovat alebo pracovat, totalne mrha priestorom obrazovky (GIMP a unity je utrpenie, ale to nepouzivam), vobec nesleduje trend (vo vecsine programov nepouzivam vobec tu ponuku hore z 90 % casu)
Jaký trend? Ten trend má jenom Mac, žádný jiný desktop. Teda teď ještě Unity, protože od Macu nekriticky kopíruje. Pokud bys měl přehled, věděl bys, že GNOME pracuje na mnohem lepší inovaci menu než to v Unity. Čeho Unity dosáhlo, je jenom to, že do desktopu přineslo nekonzistenci. Některé aplikace mají menu v panelu, některé v okně. Chudák obyčejný uživatel.
Co se týče mrhání místem. To je vše jenom zvoleném GTK tématu. Unity je zase šetřením místa posedlé a dělá kvůli tomu neergonomické věci. Např. jsem si myslel, že skrývající posuvníky jsou super až do doby, kdy jsem viděl jak s nimi neuvěřitelně zápasí můj taťka.
Sranda je, že vývojáři šetří každý pixel v Unity a pak přijdou s novým GUI pro USC, kde je úplně zbytečný několikacentimetrový pruh s grafikou.

prepinanie okien je totalne neprehladne ak mas ja neviem ich 10 (mam 1680x1050), identifikacia podla ikony je podla mna trendy urcite viac ako podla nahladu (aj ergonomickejsia pre mna)
Proč tedy nepřepínáš aplikace Alt+Tab? Tam máš pěkně ikonky. Stejně tak máš ikonky spuštěných aplikací v dashi nalevo.

Gnome Shell tam sa mi lubi ta CSS skinovatelnost, ale inspiracia unity je obrovska, a ignoracia canonicalu este vecsia, takze tak, proste canonical sa snazi neco zlepsit a GNOME to zamietne a ti hovorim, gnome shell ma velky problem, lebo ubuntu je majoritne, a unity defualt, uz teraz mas vecsinu app hlavne pre ubuntu, az potom robia pre fedoru atd.
1. To by mě zajímalo, čím se GS od Unity tak obrovsky inspiroval. Já bych řekl, že naštěstí téměř v ničem :-)
2. Canonical se snaží něco zlepšit? Stejně tak se snaží něco zlepšit GNOME. Canonical si všechny svoje inovace udělal za zavřenými dveřmi, potom přišel s hotovým řešením, aniž by to s někým konzultoval, a diví se, že to GNOME odmítne. Kdo by to neodmítl?
3. GNOME Shell problém nemá, je a zůstane výchozím prostředím pro GNOME 3. Ve skutečnosti na něm dělá mnohem více vývojářů než na Unity. Na Desktop Summitu v Berlíně jsem viděl statistiky a do Unity přispěla komunita jenom 4 % kódu. To nevypadá na velký zájem vývojářů z komunity. Problém má spíš Canonical. Jakákoliv důvěra mezi ním a komunitou GNOME je poničená a vývojáři GNOME momentálně na Unity vůbec neberou ohled. Canonical tak staví Unity na platformě, nad kterou nemá žádnou kontrolu. To se mu nemusí v budoucnu vyplatit.

Gnome Shell mozno ak mas jedno okno alebo zopar a maximalizovane, ale inac nie, proste behanie do rohu, neni jednoduchsie nabehnut na hranu? (urcite je to vecsia plocha)
Já nikde do rohu neběhám, na všechno mi stačí klávesa Win.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.