Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Predinstalovany Win7 a Ubuntu 11.04  (Přečteno 1409 krát)

ZgobliN

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Predinstalovany Win7 a Ubuntu 11.04
« kdy: 25 Září 2011, 22:45:56 »
Dobrý deň. Zakúpil som HP probook 4330s. Predinštalovaný OS je Win7. Vytvoril som nový oddiel kam by som chcel nainštalovať Linux Ubuntu kôli škole [predtým som to vôbec nemal v rukách, zelenáč] . Podarilo sa mi stiahnuť nejaký program wubi.exe cez ktorý som stiahol a nainštaloval "ubuntu 11.04 deskopt amd64". problém je ten v spúšťaní systémov [taká tabuľka vo systéme Win7] nemám na výber ten nainštalovaný linux. Treba dodatočne stiahnuť nejaký startup manager? Spravil som inštaláciu dobre alebo mi ešte niečo chýba. Za radu vopred ďakujem.
« Poslední změna: 25 Září 2011, 22:49:46 od ZgobliN »

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Predinstalovany Win7 a Ubuntu 11.04
« Odpověď #1 kdy: 25 Září 2011, 23:12:06 »
Dobrý deň. Zakúpil som HP probook 4330s. Predinštalovaný OS je Win7. Vytvoril som nový oddiel kam by som chcel nainštalovať Linux Ubuntu kôli škole [predtým som to vôbec nemal v rukách, zelenáč] . Podarilo sa mi stiahnuť nejaký program wubi.exe cez ktorý som stiahol a nainštaloval "ubuntu 11.04 deskopt amd64". problém je ten v spúšťaní systémov [taká tabuľka vo systéme Win7] nemám na výber ten nainštalovaný linux. Treba dodatočne stiahnuť nejaký startup manager? Spravil som inštaláciu dobre alebo mi ešte niečo chýba. Za radu vopred ďakujem.
Aká škola ak sa smiem spýtať? To je model s akým procesorom a grafikou? S najväčšou pravdepodobnosťou ti 11.04 nepôjde ale teraz v Októbri výjde 11.10, v ktorej ti to pôjde. Alebo druhá možnosť stiahnuť betu2(má ešte nejaké chyby), alebo ešte Fedora 15. WUBI je možnosť inštalácie Ubuntu ako app win. Je to doporučované max na nejaké to vyskúšanie, nakolko to má svoje obmedzenia...stiahni si .iso tvojej(zvolenej) distribúcie a vypál obraz(.iso) na disk, poprípade vytvor LiveUSB a inštaluj. Preštuduj wiki.ubuntu.cz tam všetko nájdeš.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

ZgobliN

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re: Predinstalovany Win7 a Ubuntu 11.04
« Odpověď #2 kdy: 25 Září 2011, 23:33:13 »
No začínam študovať informatiku a ten linux budem potrebovať ako ďalší operačný systém v kotorm budem pracovať.  No ten môj notebook ma Radeon HD6490 a intel i5 procák. Momentálne mám o týžden zápočet a rád by som si niektoré veci prakticky vyskúšal v terminal-i či ako sa to volá. Neviem zatiaľ či v budúcnu budem potrebovať využívať celý OS v plnej miere. Problém je ten že som si zohnal staršie Live CD kde mi pri inštalácii nejde rozpoznať mechaniku, a inštaláciu z Flashky som ešte nerobil bo som to nepotreboval takže s tým nemám skúsenosti. novú verziu ktorej .iso som vypálil na disk mi pri bootovaní ani nezobere [ samozrejme že som nenapálil samotný subor iso]

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Predinstalovany Win7 a Ubuntu 11.04
« Odpověď #3 kdy: 26 Září 2011, 16:54:10 »
No začínam študovať informatiku a ten linux budem potrebovať ako ďalší operačný systém v kotorm budem pracovať.  No ten môj notebook ma Radeon HD6490 a intel i5 procák. Momentálne mám o týžden zápočet a rád by som si niektoré veci prakticky vyskúšal v terminal-i či ako sa to volá. Neviem zatiaľ či v budúcnu budem potrebovať využívať celý OS v plnej miere. Problém je ten že som si zohnal staršie Live CD kde mi pri inštalácii nejde rozpoznať mechaniku, a inštaláciu z Flashky som ešte nerobil bo som to nepotreboval takže s tým nemám skúsenosti. novú verziu ktorej .iso som vypálil na disk mi pri bootovaní ani nezobere [ samozrejme že som nenapálil samotný subor iso]
Téda...študuješ informatiku a nevieš čo je terminál? Zápočet tak skoro? Na tomto NB ti pôjde teraz iba asi Fedora 15 a novšie distrá. Ubuntu tam pôjde až 11.10 (pár týždňov do vydania).
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.