Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ubuntu 11.10 s Unity - akce před nebo po přihlášení  (Přečteno 2729 krát)

nakej_nick

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 21
Ubuntu 11.10 s Unity - akce před nebo po přihlášení
« kdy: 25 Listopadu 2011, 18:07:36 »
Viz Nezničitelný desktop http://wiki.ubuntu.cz/Nezni%C4%8Diteln%C3%BD%20desktop , ale na 11.10 s Unity.
Jak zařídit obnovení profilu ze zálohy (cp nebo tar) po odhlášení nebo přinejhorším před (automatickým) přihlášením?
Pro jistotu poddotaz: crontab a v něm @reboot funguje až po přihlášení, že?
[Dotaz editován -> zjednodušen]
« Poslední změna: 29 Listopadu 2011, 21:29:35 od nakej_nick »
Ubuntu 12.04 14.04 i 16.04 LTS

Aeyes

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 121
  • skype : aeyesx
Re:Ubuntu 11.10 s Unity - jak na nezničitelný desktop
« Odpověď #1 kdy: 26 Listopadu 2011, 13:21:19 »
Teoreticky asi né, protože je to pro GNOME panel ,ten dneska už je jenom v gnome classic... Tohle je prostředí Unity a ten panel je mu akorát podobný nicméně už to není on...

nakej_nick

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 21
Re:Ubuntu 11.10 s Unity - akce před nebo po přihlášení
« Odpověď #2 kdy: 21 Prosince 2011, 12:50:08 »
Nakonec jsem to vyřešil v rámci možností takto, držel jsem se návodu Nezničitelný desktop a
* doinstaloval jsem v terminálu gdm pro přihlašování
* uživatel se přihlašuje bez hesla; po volbě automatické přihlašování už systém nenajel
* normálně funguje prostředí Unity i 3D
* smazání uživatelovy složky a její obnovení z archivu jsem dopsal na konec /etc/gdm/Init/Default
- při zadání těchto příkazů do /etc/gdm/PostSession/Default se asi nějak nestíhaly při vypnutí provést, po startu nebylo vždy v /home/user všechno ... nepomohla ani snaha nacpat před tyto příkazy shutdown -c (a za ně shutdown now)
* teď to funguje jak při odhlášení/přihlášení, tak i při vypnutí/zapnutí či restartu, jak jsem potřeboval a překvapivě to není ani znatelná zdržovačka (Atom D525 1.8GHz)
« Poslední změna: 22 Dubna 2013, 17:55:51 od nakej_nick »
Ubuntu 12.04 14.04 i 16.04 LTS

telleke

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Re:Ubuntu 11.10 s Unity - akce před nebo po přihlášení
« Odpověď #3 kdy: 27 Ledna 2016, 17:16:31 »
* smazání uživatelovy složky a její obnovení z archivu jsem dopsal na konec /etc/gdm/Init/Default
- při zadání těchto příkazů do /etc/gdm/PostSession/Default se asi nějak nestíhaly při vypnutí provést, po startu nebylo vždy v /home/user všechno ... nepomohla ani snaha nacpat před tyto příkazy shutdown -c (a za ně shutdown now)

Ahoj, narazil jsem na stejný problém ve verzi 14.04.3. Není v systému nějak možné pozdržet vypnutí systému než se provede rozbalení archívu se soubory do /home? Nějaká úprava konfiguráku například s 10s pauzou nebo něco podobného... Díky za pomoc

nakej_nick

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 21
Re:Ubuntu 16.04 - akce před přihlášením nebo po odhlášení
« Odpověď #4 kdy: 05 Září 2016, 11:31:38 »
Zdravím. Že s tím zase otravuju... přešel jsem na Ubuntu 16.40 a moje akce v etc/gdm/init/default přestaly fungovat :-(
V této verzi se tedy po instalaci gdm objeví složka gdm3. Zkoušel jsem smazání a rozbalení tarem zapsat do všech možných souborů default (tedy i do pre- a post-session) a prostě to nijak neúčinkuje.

Takže bych měl opakovanou prosbu: Zná snad někdo způsob, jak před přihlášením nebo po odhlášení  uživatele přepsat celou jeho složku home/uzivatel ze zálohy?
Ubuntu 12.04 14.04 i 16.04 LTS

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Ubuntu 11.10 s Unity - akce před nebo po přihlášení
« Odpověď #5 kdy: 05 Září 2016, 12:34:52 »
Výchozím display managerem Ubuntu je LightDM, koukni sem:
https://wiki.ubuntu.com/LightDM#Adding_System_Hooks

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.