Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Distribuce pro NETBOOK  (Přečteno 12191 krát)

majakmp3

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 451
Distribuce pro NETBOOK
« kdy: 16 Prosince 2011, 13:23:20 »
Dobrý den.
   Jsem vlastníkem netbooku Gateway LT2104u - Parametrově stejný notebook vyrábí koncern i pod názvem Acer. (Specifikace třeba zde:http://reviews.cnet.com/laptops/gateway-lt2104u/4507-3121_7-34117596.html)
  Uzrál čas, abych něco udělal s Utuntu 10.04 LTS, které začalo vykazovat nakumulované problémy (Nezkrotný touchpad - nelze donutit, aby se deaktivoval v případě, že člověk píše. Po uspání na HDD a probuzení se zobrazovala pouze pravá část monitoru (asi 1/4 z celkové plochy) , problémy s Comizem - přestaly fungovat efekty plochy, padáni Totemu při přehrávání většiny DivX avíček, problémy s wi-fi - při slabém signálu časté odpojování - až 10x během minuty (po restartu do Win7 starter signál asi na 60% a připojení stabilní), ... .

   Zkouším tedy několik distribucí, a rád bych se podělil o výsledky:

OpenSUSE 12.1 - KDE
KLADY:
  • bezproblémová instalace
  • korektní detekce a funkce veškerého hardware
  • graficky vydařená a sladěná distribuce včetně grafického grubu
NEGATIVA:
  • Pomalý chod systému - při psaní textu se písmena oběvují až sekundu po zmáčknutí klávesy (Firefox/Opera/LibreOffice Writer), start aplikací trvá dlouho
  • Dlouhá doba nabíhání systému (od zvolení systému v Grubu do zobrazení přihlašovacího dialogu téměř 1minuta)
  • Nutno doinstalovat kodeky pro MP3, DVD, ... .
  • Těžkopádná správa software
SHRNUTÍ:
Pěkné distro, bohužel pro můj netbook nevhodné kvůli vysokým systémovým nárokům.  :(

OpenSUSE 12.1 - LXDE

SHRNUTÍ:
Pěkné distro, rychlejší než s desktopem KDE, ale v porovnání s ostatními žádný sprinter. Stále si nemohu zvyknout na těžkopádnou správu software a aktualizací  :(


Slax
KLADY:
  • líbivé a rychlé prostředí KDE 3.5
  • malé distro s funkčním přehráváním mp3, DivX, ... a všemi důležitými aplikacemi připravenými k okamžitému použití
NEGATIVA:
  • Slabá podpora hardware (nedetekována wi-fi, VGA pouze v režimu VESA (800x600)
  • Nefunkční power management
  • Špatný odhad času běhu na baterii (Detekovaná doba 196 hodin by bylo mým zbožným přáním)
SHRNUTÍ:
Pěkné malé a rychlé distro. Bohužel kvůli špatné podoře novějšího hardware je pro mě nepoužitelné.  :(

Puppy 5.2.8
KLADY:
  • Rychlá, malá distribuce
  • korektní detekce hardware
  • Celkem pěkné desktopové prostředí
  • Všechny základní kodeky k použití ihned po instalaci
NEGATIVA:
  • Špatná implementace Češtiny
  • Nekorektní odhad doby běhu na baterii (zobrazuje pouze % nabití a to očividně špatně)
  • Subjektivní pocit NEPLNOHODNOTNÉHO OS - jste omezeni vlastním balíčkovacím systémem
SHRNUTÍ:
Pěkné malé a rychlé distro s nedokonalou podporou Češtiny, subjektivně pocit neplnohodnotného OS  :(

Puppy 5.3.1
SHRNUTÍ:
Totéž co předchozí verze s tím rozdílem, že se mi použitý desktop (Openbox) a jeho témátko zdá příliš jednoduché a škaredé.
Tato verze je postavena na Slackware-13.37,  :(

Salix -XFCE - 13.1.2
KLADY:
  • Poměrně rychlá distribuce
  • Korektní detekce hardware
  • Pěkné desktopové prostředí
NEGATIVA:
  • Nutno doinstalovat proprietální kodeky
  • FXCE má být odlehčené prostředí - subjektivně mi připadá, že je pomalejší než GNOME 2x
SHRNUTÍ:
Pěkné distro s líbivým desktopem, bohužel né tak svižné, jak jsem si představoval  :(

Linux MINT 12
KLADY:
  • korektní detekce a funkce veškerého hardware
  • GNOME 3 v přestrojení za GNOME 2.x
NEGATIVA:
  • Při instalaci byla detekována webkamera a nabídnuta možnost použít takto vytvořené fotografie v přihlašovací nabídce - okno instalace však bylo od tohoto momentu vyšší, než výška displaye a bylo problematické zmáčknout správné tlačítko pro pokračování instalace (tlačítka byla mimo obrazovku)
  • Vzhled ala GNOME 2.x je zajištěn pomocí Rozšíření Shellu - některé rozšíření nejsou ještě 100% funkční, např. přepínač ploch nezobrazuje ŽÁDNÉ náhledy
  • Nedoladěnost Gnome 3, pokud např. v Nautilu připojím NTFS disk, vyjede ze spodku Gnome 3 info, oznamující, že mohu toto zařízení buď otevřít v Nautilu a nebo odpojit. Notifikace zůstává viditelná do té doby, pokud na ni nekliknu.
  • Malé možnosti nastavení power managementu
SHRNUTÍ:
Pěkné distro, zatím se mi však jeví jako nedodělek - nedodělek s velkým potenciálem .  :(

Porteus v1.0 - 32bit
KLADY:
  • Poměrně rychlá distribuce
  • Korektní detekce hardware, včetně wi-fi
  • Pěkné desktopové prostředí KDE 3.5
NEGATIVA:
  • Nefunkční power management - nejde uspat
  • Čeština se dá doinstalovat pomocí nástroje  Language-Selection-Tool, ČJ jsem vybral ze seznamu, Systém se připojil k Internetu, ale nic dalšího se nestalo
  • Distribuce není určena k instalaci na HDD, standartně startuje z CD/DVD/Flashky, ...
SHRNUTÍ:
Pěkné distro s líbivým desktopem, standartně neobsahuje Libbre/Open Office. Nepodařilo se mi nainstalovat Češtinu a není určeno k instalaci na HDD. PS: je pokračovatelem Slaxu, který se momentálně nachází ve stádiu klinické smrti  :(

Porteus v1.1 rc2 - i486 - 32bit
KLADY:
  • Poměrně rychlá distribuce
  • Korektní detekce hardware, včetně wi-fi
  • Pěkné desktopové prostředí KDE 3.5 a LXDE
NEGATIVA:
  • Nefunkční power management - nejde uspat
  • Distribuce není určena k instalaci na HDD, standartně startuje z CD/DVD/Flashky, ...
SHRNUTÍ:
Pěkné distro s líbivými desktopy, standartně neobsahuje Libbre/Open Office, ale obsahuje proprietalni kodeky pro přehrávání DivX, MP3, ... . Stejně jako stabilní verze 1.0 není určeno pro instalaci na HDD.   :(

Debian 6.0.3 (Squeeze) - 32bit
KLADY:
  • Rychlá distribuce
  • Korektní detekce hardware
  • Rychlé Gnome 2, po instalaci použito pouze 90 MB RAM
NEGATIVA:
  • Při instalaci nešlo použít ext4 - použit ext3
  • Grub detekoval pouze Debian a Debian recovery
  • Při bootu i vypínání se nezobrazuje splash - obrázek
  • Při připojování disků je vždy vyžadováno heslo
  • Po instalaci nefungoval zvuk, vše se tváří ok, ale při přehrávání čehokoli je slyšet pouze ticho
SHRNUTÍ:
Pěkné distro, byl jsem překvapen, jak málo paměti spotřebovává a také mě vyvedla z míry skutečnost, že vypadá jako jednovaječné dvojče Ubuntu 10.04. Zatím je mým žhavým kandidátem pro používání na netbooku.   :-)

Mageia 1 -KDE4
KLADY:
  • Korektní detekce hardware
  • V porovnání s OpenSUSE podstatně živější odezva KDE4
  • Pocitově vyvážená distribuce - esteticky moc pěkně vyvedená
NEGATIVA:
  • Po dokončení čisté základní instalace zbaštilo 260 MB RAM - "žádné" běžící aplikace
  • V porovnání s Gnome přeci jenom o poznání pomalejší
SHRNUTÍ:
Pěkné distro, byl jsem překvapen, o kolik živěji se KDE4 na stejném stroji může chovat (v porovnání s OpenSUSE 12.1). Na výkonějším stroji bych si možná nechal říci, pro netbook to ale ještě není to pravé ořechové  :-(


Sabayon Linux 7 x86_Awesome
KLADY:
  • blesková instalace
NEGATIVA:
  • Okenní manažer awesome = hardcore sen milovníků terminálu
  • Opravdu minimalistická koncepce, kdo neviděl, neuvěří
  • Audio, akcelerace, menu, nabídkové lišty? ZAPOMEŇTE!
SHRNUTÍ:
Tohle vidím poprné, a na rovinu musím uznat, že se nejedná o moji krevní skupinu. Děkuji, rozhodně NE. :-(

Sabayon Linux 7 x86_E17
KLADY:
  • blesková instalace
  • korektní detekce hardware
  • Minimalisický, přesto líbivý desktop manager Enightenment 0.16.999.62886
NEGATIVA:
  • Okenní manažer dvakrát během 10ti minut spadnul - poprvé při nastavení lokalizace prostředí na CS -konflikt s ostatními jazykovými proměnými LC_ALL, v druhém případě pád aplikace a hláška proces Sabayon Packages se neočekávaně ukončil - nebyla zaznamenána žádná chybová zpráva,   
  • Odhadem 30% prostředí není lokalizováno.
  • Špatný odhad doby běhu na baterii, % vybíjení jsou v pořádku, ale čas do konce stále 1:24 (už 2 hodiny)
SHRNUTÍ:
Oku lahodící minimalistický systém - ne příliš stabilní. Tudy cesta také nevede :-(

Arch - archlinux-2011.08.19-core-i686
KLADY:
  • malá velikost ISO souboru - 371 MB
NEGATIVA:
  • Instalace se nezdařila, po necelé minutě akce skončila v runlevel 3 s nápovědou, abych pro instalaci napsal run /arch/setup - bash: run: command not found a tím to skončilo
SHRNUTÍ:
Pro jistotu jsem ISO obraz stáhnul ještě odjinud, ale vše bylo korunováno stejným výsledkem:-(

Xubuntu 11.10 - Máme vítěze
KLADY:
  • Korektní detekce hardware
  • Příjemný vzhled
  • Optimální kompromis mezi množstvím nastavitelných elementů a funkčností
  • Relativně svizný
NEGATIVA:
  • Zatím jsem nic neobjevil.
SHRNUTÍ:
Nechci být přehnaným optimistou, ale vypadá to, že jsem našel favorita pro svůj netbook :-))

PS: ještě jsem otestoval LUBUNTU - možná, že reaguje o chlup rychleji, než Xubuntu, ale prostředí mi příjde přílis strohé, nedodělané a s nedokončenou lokalizací. Jako poslední jsem vyzkoušel Sabayon KDE4 - subjektivně mi tato distribuce přišla rychlejší než KDE4 v podání OpenSUSE, ale pomalejší než u Mageii - pořád je to tedy nenasytný cvalík, který se dle mého soudu na netbook s Atomem N450 a 2GB RAM nehodí.

PS2: Pokud nedojde k nečekaným komplikacím, přejdu na Xubuntu i na Stolním PC. Zde zatím používám UBUNTU 11.10 v Nouzovém režimu (Unity jsem odinstaloval a G3 mi také příliš nesedlo).

POCHLUBTE SE PROSÍM, JAKÉ DISTRO PROVOZUJETE NA SVÉM NETBOOKU, DÍKY.
« Poslední změna: 19 Prosince 2011, 00:25:11 od majakmp3 »

crowack

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 280
  • Poor willage boy
Re:Distribuce pro NETBOOK
« Odpověď #1 kdy: 16 Prosince 2011, 22:36:56 »
Jak na tom chodí debian? Squeeze kdyz se sikovne nainstaloval tak mel po spusteni v RAM cca 80MB (i s gnome2 - cca 750 baliku v systemu :D )
OpenSUSE13.1 KDE ... Join the dark side, we have kookies :)

Odra

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 461
  • Docendo discimus.
Re:Distribuce pro NETBOOK
« Odpověď #2 kdy: 17 Prosince 2011, 09:53:42 »
Nejlepší volbou by asi bylo si postavit distro na míru, jak už naznačil crowack, ať už budeš instalovat Debiana nebo archlinux, nainstaluj si jen to, co potřebuješ.
Pokud se ti s tím nechce pachtit, doporučil bych ještě vyzkoušet distro Porteus http://distrowatch.com/table.php?distribution=porteus
Nabízí jak KDE3/4, tak velice rychlé LXDE, které má větší přednosti pro instalaci na netbook.

PS: Co se výdrže na baterii týče, vše by se mělo zlepšit s příchodem jádra 3.2.
Audi, vide, tace.
ddg.gg , DNSCrypt

František Zatloukal

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1799
    • frantisek.zatloukalu.eu
Re:Distribuce pro NETBOOK
« Odpověď #3 kdy: 17 Prosince 2011, 10:35:22 »
K tomu minut - stejný problém jsem měl s ubuntu (velikost okna).
>Držet levé alt a táhnout nahoru (jakoby pryč z displeje).
First they ignore you, then they laugh at you,
then they fight you, then you win.
Powered by Fedora 22 | Ubuntu 15.10

pivik

  • Host
Re:Distribuce pro NETBOOK
« Odpověď #4 kdy: 17 Prosince 2011, 10:40:05 »
Mám netbook Asus Eee PC X101H, na kterém jsem zkoušel MeeGo, které tam bylo nainstalované, Xubuntu, Lubuntu, Debian 6.0.3 a Debian Wheezy.

MeeGo nepoužitelné
Xubuntu / Lubuntu - u obou problémy s uspáváním
Debian Squeeze 6.0.3 - byl by super, ale nefungoval mikrofon
Debian Wheezy - zatím spokojenost, vše funkční včetně Gnome-shellu.

MP1

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re:Distribuce pro NETBOOK
« Odpověď #5 kdy: 20 Prosince 2011, 20:39:57 »
Mám Acer Aspire One D257.
Som linux začiatočník.

Začal som skúšať rôzne distribúcie. Celkom podarený sa mi zdal Zorin OS.
Keďže som začiatočník, zvolil som aj kvôli podpore Ubuntu. Unity ma oslovilo hneď,
ale zdalo sa mi pomalé. Tak som tam dal Gnome shell. Celkom to šlo.

Teraz skúšam Mint 12 a tiež všetko funguje. Ale dal som ho preto, lebo sa mi páči Gnome 3.
Som celkom spokojný, akurát ubuntu bolo viac lokalizované. Zatiaľ ostávam na Minte,
alebo inej distribúcii s Gnome 3.

K tej chybe pri inštalácii Mint 12. Tiež som nevedel stlačiť. Potom som cez advanced settings zmenil vo Fonts voľbu Text scaling factor na 0,8 a okno sa zmestilo na obrazovku.

EBOLAzv

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 69
Re:Distribuce pro NETBOOK
« Odpověď #6 kdy: 21 Prosince 2011, 09:56:17 »
Ja mam takisto ako otas.pe asus Eee PC X101H a docital som sa na nete ze nan je distribuca eeebuntu ktory je upraveny na netbooky no nepodarilo sa mi to vyskusat koli "blbemu" biosu tak teraz tam mam  ubuntu 11.10 s nadstavbou KDE plasma desktop a slape  ako ma.. no ak by sa mi chcelo a nemal by som uz plnefunkcny system tak by som to eeebuntu aj skusil..
je bud distribucia eeebuntu 3.0 alebo EB 4.0 beta

ak ma niekto "cisty" netbook nech vyskusa a da sem svoje postrehy:
http://www.eeebuntu.org/

Ravensun

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 405
  • LL - jako Linux lama :o)
    • Linux a MSI M655 notebook
Re:Distribuce pro NETBOOK
« Odpověď #7 kdy: 21 Prosince 2011, 10:45:32 »
Zaráží mě, že jste u těch jiných distribucí než xxxBUNTU zkoušel právě KDE4. Například ten Sabayon jste zkusil s KDE4, ale nezkusil jste třeba už například LXDE nebo Xfce verzi. Možná, že kdyby jste ji zkusil, tak by se Sabayon dělil s Ubuntu o stupně vítězů :)
Každopádně já nic proti Ubuntu nemám, naopak, jen jsem byl zvědavý jak by šlapal Sabayon s Gnome nebo Xfce na tom vašem stroji v porovnání s ostatními verzemi, které jste uvedl. :)
Sabayon Gnome-Shell,  MSI M655 AMD Turion64 2GHz, 2x512DDR, ATI X1600 256MB DDR3, PATA, webcam sn9c201, cardreader oz711mp1, bluetooth, wifi ralink rt2500, 
Ubuntu 12.04  64bit, Desktop Intel Pentium D 3,4GHz 800MHz FSB, 2x2GB RAM DDR2, MSI N560GTX-Ti Hawk,
http://maps.google.com/maps?f=q&hl=cs&geocode=&q=http:%2F%2Fufaak.wz.cz%2Fubuntu%2Fubuntu.php&ie=UTF8&z=5  -  Mapa ubunťáků

majakmp3

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 451
Re:Distribuce pro NETBOOK
« Odpověď #8 kdy: 26 Prosince 2011, 21:24:39 »
Zaráží mě, že jste u těch jiných distribucí než xxxBUNTU zkoušel právě KDE4. Například ten Sabayon jste zkusil s KDE4, ale nezkusil jste třeba už například LXDE nebo Xfce verzi. MožnáDlouhé bootování systému (od výběru v Grubu do oběvení okna pro zadání hesla 1 min, což je o polovic delší než Xubuntu), že kdyby jste ji zkusil, tak by se Sabayon dělil s Ubuntu o stupně vítězů :)
Každopádně já nic proti Ubuntu nemám, naopak, jen jsem byl zvědavý jak by šlapal Sabayon s Gnome nebo Xfce na tom vašem stroji v porovnání s ostatními verzemi, které jste uvedl. :)
LXDE mě neoslovilo, někde na Netu jsem se dočetl, že LXDE činí WinXP futuristickým - vtipné, ale trefné. Nyní testuji Open SUSE 12.1 s Xfce (už asi 2.týdny).
  • Zpočátku mi správa - aktualizace, přidávání software -připadalo takové těžkopádné, ale na Yast jsem si překvapivě rychle zvyknul
  • Líbí se mi, že indikátor baterie ukazuje až o 2.hodiny větší výdrž, než u jiných distribucí. (Zatím jsem to nezkoušel měřit. Netbook používám ve škole, a na jeden den mi baterie vždy vydrží, (takže rozdíl 8-10 hodin na jedno nabití jsem zatím neměřil).
  • Vyhovuje mi relativní svoboda při instalaci distribuce - má čerstvá instalace měla okolo 2GB a obsahovala vše potřebné od LibreOffice až po RadioTray a spotřeba RAM pod 200 MB (instaloval jsem pouze základ systému s Xfce desktopem, bez dalšího balastu pro běh KDE nebo Gnome aplikací. Chod systému - rychlý, spouštění aplikací -svižné.)

   Negativa:
  • Nutno manuálně přidat kodeky pro přehrávání mp3, DVD, ... .
  • Dlouhé bootování systému (od výběru v Grubu do zobrazení okna pro zadání hesla 1 min, což je o polovic delší než v Xubuntu)
[li]Nemohu rozchodit Docky [/li][/list]
Kód: [Vybrat]
:~> docky
[Info  21:05:16.564] Docky version: 2.1.3 Release
[Info  21:05:16.587] Kernel version: 3.1.0.1
[Info  21:05:16.590] CLR version: 2.0.50727.1433
[Info  21:05:17.424] [ThemeService] Setting theme: Classic
[Warn  21:05:17.489] [DesktopItemService] Could not find remap file '/home/majakmp3/.local/share/docky/remaps.ini'!
[Info  21:05:18.442] [DockServices] Dock services initialized.
[Info  21:05:19.294] [PluginManager] Loaded "Trash".
[Info  21:05:19.780] [HelperService] Helper added: /usr/share/dockmanager/scripts/hamster_control.py
Docky se sice rozjede, ale pokud chci cokoli změnit, appz spadne.
Kód: [Vybrat]
Exception in Gtk# callback delegate
  Note: Applications can use GLib.ExceptionManager.UnhandledException to handle the exception.
System.TypeInitializationException: An exception was thrown by the type initializer for Docky.ConfigurationWindow ---> System.DllNotFoundException: libgnome-desktop-2.so.17
  at (wrapper managed-to-native) Gnome.DesktopItem:gnome_desktop_item_new_from_file (intptr,int,intptr&)
  at Gnome.DesktopItem.NewFromFile (System.String file, DesktopItemLoadFlags flags) [0x00000] in <filename unknown>:0
  at Docky.ConfigurationWindow.get_AutoStart () [0x00000] in <filename unknown>:0
  at Docky.ConfigurationWindow..ctor () [0x00000] in <filename unknown>:0
  at Docky.ConfigurationWindow..cctor () [0x00000] in <filename unknown>:0
  --- End of inner exception stack trace ---
  at Docky.Items.DockyItem.<OnGetMenuItems>m__7A (System.Object o, System.EventArgs a) [0x00000] in <filename unknown>:0
  at Docky.Menus.MenuItem.SendClick () [0x00000] in <filename unknown>:0
  at Docky.Menus.MenuItemWidget.OnButtonReleaseEvent (Gdk.EventButton evnt) [0x00000] in <filename unknown>:0
  at Gtk.Widget.buttonreleaseevent_cb (IntPtr widget, IntPtr evnt) [0x00000] in <filename unknown>:0
   at GLib.ExceptionManager.RaiseUnhandledException(System.Exception e, Boolean is_terminal)
   at Gtk.Widget.buttonreleaseevent_cb(IntPtr widget, IntPtr evnt)
   at Gtk.Application.gtk_main()
   at Gtk.Application.Run()
   at Docky.Docky.Main(System.String[] args)
Cairo.Context: called from finalization thread, programmer is missing a call to Dispose
Cairo.Context: called from finalization thread, programmer is missing a call to Dispose
Cairo.Context: called from finalization thread, programmer is missing a call to Dispose
Cairo.Context: called from finalization thread, programmer is missing a call to Dispose
Cairo.Context: called from finalization thread, programmer is missing a call to Dispose
Cairo.Context: called from finalization thread, programmer is missing a call to Dispose
Cairo.Context: called from finalization thread, programmer is missing a call to Dispose
Cairo.Context: called from finalization thread, programmer is missing a call to Dispose
Cairo.Context: called from finalization thread, programmer is missing a call to Dispose
Cairo.Context: called from finalization thread, programmer is missing a call to Dispose
Cairo.Context: called from finalization thread, programmer is missing a call to Dispose

Unhandled Exception: System.TypeInitializationException: An exception was thrown by the type initializer for Docky.ConfigurationWindow ---> System.DllNotFoundException: libgnome-desktop-2.so.17
  at (wrapper managed-to-native) Gnome.DesktopItem:gnome_desktop_item_new_from_file (intptr,int,intptr&)
  at Gnome.DesktopItem.NewFromFile (System.String file, DesktopItemLoadFlags flags) [0x00000] in <filename unknown>:0
  at Docky.ConfigurationWindow.get_AutoStart () [0x00000] in <filename unknown>:0
  at Docky.ConfigurationWindow..ctor () [0x00000] in <filename unknown>:0
  at Docky.ConfigurationWindow..cctor () [0x00000] in <filename unknown>:0
  --- End of inner exception stack trace ---
  at Docky.Items.DockyItem.<OnGetMenuItems>m__7A (System.Object o, System.EventArgs a) [0x00000] in <filename unknown>:0
  at Docky.Menus.MenuItem.SendClick () [0x00000] in <filename unknown>:0
  at Docky.Menus.MenuItemWidget.OnButtonReleaseEvent (Gdk.EventButton evnt) [0x00000] in <filename unknown>:0
  at Gtk.Widget.buttonreleaseevent_cb (IntPtr widget, IntPtr evnt) [0x00000] in <filename unknown>:0
[ERROR] FATAL UNHANDLED EXCEPTION: System.TypeInitializationException: An exception was thrown by the type initializer for Docky.ConfigurationWindow ---> System.DllNotFoundException: libgnome-desktop-2.so.17
  at (wrapper managed-to-native) Gnome.DesktopItem:gnome_desktop_item_new_from_file (intptr,int,intptr&)
  at Gnome.DesktopItem.NewFromFile (System.String file, DesktopItemLoadFlags flags) [0x00000] in <filename unknown>:0
  at Docky.ConfigurationWindow.get_AutoStart () [0x00000] in <filename unknown>:0
  at Docky.ConfigurationWindow..ctor () [0x00000] in <filename unknown>:0
  at Docky.ConfigurationWindow..cctor () [0x00000] in <filename unknown>:0
  --- End of inner exception stack trace ---
  at Docky.Items.DockyItem.<OnGetMenuItems>m__7A (System.Object o, System.EventArgs a) [0x00000] in <filename unknown>:0
  at Docky.Menus.MenuItem.SendClick () [0x00000] in <filename unknown>:0
  at Docky.Menus.MenuItemWidget.OnButtonReleaseEvent (Gdk.EventButton evnt) [0x00000] in <filename unknown>:0
  at Gtk.Widget.buttonreleaseevent_cb (IntPtr widget, IntPtr evnt) [0x00000] in <filename unknown>:

    Zatím to vypadá, že se vrátím ke Xubuntu, kde vše fungovalo, jak mělo.

    Soyin

    • Aktivní člen
    • *
    • Příspěvků: 119
    Re:Distribuce pro NETBOOK
    « Odpověď #9 kdy: 27 Prosince 2011, 10:50:23 »
    LXDE mě neoslovilo, někde na Netu jsem se dočetl, že LXDE činí WinXP futuristickým - vtipné, ale trefné.
    :o
     
    LXDE mě neoslovilo, někde na Netu jsem se dočetl, že LXDE činí WinXP futuristickým - vtipné, ale trefné.

     
    někde na Netu jsem se dočetl, že LXDE činí WinXP futuristickým

     
    LXDE činí WinXP futuristickým.

     
    LXDE činí WinXP futuristickým.




    Ne, ne, jednoduše ne.
    Prosím ctěné moderátory, aby citovanou část i můj "příspěvek" zařadili do srdečních výlevů.
    « Poslední změna: 27 Prosince 2011, 10:53:27 od Soyin »

    Luban

    • Závislák
    • ***
    • Příspěvků: 1638
    Re:Distribuce pro NETBOOK
    « Odpověď #10 kdy: 13 Dubna 2012, 12:09:31 »
    Já jsem instaloval na jeden netbook Linux Mint 12 LXDE. je o něco málo svižnější než Lubuntu, ale bylo odladěnejší a nevyžadovalo tolik ruční práce po instalaci (moc času jsem na to neměl). Zatím snad dle reakce uživatelů (není můj) spokojenost.

    Rixx

    • Stálý člen
    • **
    • Příspěvků: 1163
    Re:Distribuce pro NETBOOK
    « Odpověď #11 kdy: 13 Dubna 2012, 14:14:50 »
    Pri tom archu...nie
    Kód: [Vybrat]
    run /arch/setup
    ale iba

    Kód: [Vybrat]
    /arch/setup
    Potom ti nenapíše, že nevie nájsť run...

    František Zatloukal

    • Závislák
    • ***
    • Příspěvků: 1799
      • frantisek.zatloukalu.eu
    Re:Distribuce pro NETBOOK
    « Odpověď #12 kdy: 13 Dubna 2012, 15:47:13 »
      Citace: majakmp3
      Instalace se nezdařila, po necelé minutě akce skončila v runlevel 3 s nápovědou, abych pro instalaci napsal run /arch/setup - bash: run: command not found a tím to skončilo [/li][/list]
      <troll>:D :D :D No tohle > ta instalace archu ete nezacala, btw, s timto skillem bych se do instalace archu ani nepoustel :D :D :D</troll>
      Opravdu musíš napsat /arch/setup a ne to run před tím ;)
      EDIT: co takhle zkusit Ubuntu 12.04 ?
      « Poslední změna: 13 Dubna 2012, 15:51:51 od fanys12 »
      First they ignore you, then they laugh at you,
      then they fight you, then you win.
      Powered by Fedora 22 | Ubuntu 15.10

      Parisée

      • Návštěvník
      • Příspěvků: 34
      Re:Distribuce pro NETBOOK
      « Odpověď #13 kdy: 17 Dubna 2012, 16:27:49 »
      Už od začátku používám na svém netbooku (Packard Bell dot s) Ubuntu 11.10. Taky jsem pokukoval po Linux Mint, ale po vyřešení několika drobných problémů mi Ubuntu sedí a nemám důvod jít jinam :) Ale kdo ví, kdy zase dostanu chuť vyzkoušet něco nového :)
      Packard Bell dot s, Intel Atom 1,66 GHz dualcore, 2 GB RAM - Ubuntu 14.04 LTS

      Tomáš Břinčil

      • Občanské sdružení Ubuntu ČR
      • Závislák
      • ***
      • Příspěvků: 1610
      • moje obrázky ↓
        • TomasBrincil.cz
      Re:Distribuce pro NETBOOK
      « Odpověď #14 kdy: 17 Dubna 2012, 18:01:59 »
      Na MBA 11" late 2010 mám Ubuntu 12.04 Beta 2 a v pohodě. Sice ještě probouzení není úplně ok, ale jinak funguje vše out-of-box včetně klávse, grafiky atd.

      mset

      • Návštěvník
      • Příspěvků: 42
      Re:Distribuce pro NETBOOK
      « Odpověď #15 kdy: 26 Srpna 2012, 22:57:32 »
      Netbook: Také jsem potřeboval něco malého na cesty. Nejprve jsem vybíral něco maximalistického, ale nakonec jsem usoudil, že potřebuji opravdu malý a co nejlehčí stroj, ne "placku" bez klávesnice a bez možností výběru systému. Vyskytla se mi možnost koupit levněji EEE PC 1011 s WIN 7. Už dlouho používám na všem Linux, dokonce jsem ho vnutil jednou i svému zaměstnavateli (i když jen jako druhý v kombinaci s win).

      Prohlédl jsem stroj a spustil pokusně z FDisku Live Mint13. Jakžtaž to fungovalo, tak jsem přistoupil k instalaci. Chvíli poté, co se instalátor zeptal, jestli může použít celý HDD, ale já si chtěl udělat jen vlastní část na HDD, přestal reagovat (GParted padá). Nové spuštění Live a nový pokus o instalaci dopadl stejně. Usoudil jsem, že tento netbook si asi s Mintem nebude rozumět a nahrál jsem na FDisk Suse LXDE. Instalace dojela do rozdělení disku a zastavila se. Nový pokus o instalaci a stejné (Suse hlásí Error alt F3/F4 - nejsem z toho moudrý). Že by na tento netbook nešla Linuxová distribuce, a ani s lehkým prostředím? Nevzdal jsem se a na FDisk natočil samotný Magic Partition.
      Program najel, ukázal mi obsah HDD. Překvapilo mě, že Windousáci rozdělili disk na menší část pro systém a data, malou část pro instalační zálohu, obrovskou část pouze pro automatické zálohování a další dva menší prázdné oddíly. Když jsem chtěl zmenšit obrovskou část určenou pro zálohy a vytvořit další oddíl, vysvětlil mi program, že nemůže udělat víc než pět primárních oddílů. A ejhle, že by takhle jednoduše windousáci bránily automatickému nainstalování Linuxu (tedy pokud nechcete smazat celý HDD). Měl jsem udělaný záložní obraz HDD, tak jsem bez obav zrušil ty dva prázdné oddíly, a i ten obrovský pro zálohy. Napadlo mě, že win pak možná nebude fungovat, protože tam bylo něco schovaného.
      Nechal jsem vytvořit oddíl s EXT a Swap, vypnul počítač a zkusil jednu z velmi lehkých distribucí - Lubuntu. Bez problémů se nainstalovala.
      Po spuštění jsem zjistil, že bez problémů funguje i ten sirotek Win nacpaný na malém kousku HDD (proč bych ho mazal, když na něj mám licenci, ale používat ho nemíním - proč, to je na další psaní) a rychle najede Lubuntu.
      Tak, jak psal první přispěvatel, Lubuntu je po instalaci trochu strohé. Jsem zvyklý na Nautila, Libreoffice, Akregator, Operu a další. Vidíte tu hrůzu! Jeden program patří pod KDE, další pod Gnome, Lubuntu má LXDE. To je splácanina! Když už testuji, zkusím, řekl jsem si a začal doinstalovávat směsici. K tomu ještě Wine (ne, nebudu pouštět Win, ale Wine!) Čekal jsem, kdy začnou problémy. Načetlo se spoustu balíků knihoven a posléze ještě aktualizace, a restartoval jsem stroj. Ze zvědavosti pouštím Win - fungují, nenašel jsem problém (jen to zálohování fungovat nebude, ale nepotřebuji je celé, tak co), a další restart a spuštění mišmaš systému.
      Závěr: mám tam všechno, co potřebuji (v něco jsem ani nedoufal), je to perfektní a rychlé. Uspávání a probouzení funguje, včetně hibernace. Wifi funguje. Spustil jsem ve Wine i program, který mi na "velkém sytému" trucoval. Abych jen nechválil: nefunguje mi PrtSc a nemohu vypnout touchpad. To snad nějak dohledám - možná mi někdo poradí tady.

       

      Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.