Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: [HOWTO] StarDict skenování pomocí bočního tlačítka myši  (Přečteno 1870 krát)

c4pp4

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 309
Možná jsem špatně hledal, ale nenašel. Jestli se jedná o elegantní řešení nevím, ale u mě funguje.

Chtěl jsem dosáhnout toho, aby při prohlížení webu, kdy se zpravidla používá jen myš, se místo mačkání klávesy pro skenování slova, v mém případě F4, použilo pro skenování boční tlačítko myši, které slouží ve výchozím stavu jako klávesa posunu vpřed (např. ve webovém prohlížeči).

Ještě takovou poznámku, myš, kterou jsem nastavoval má 9 tlačítek - tzn. levé, prostřední, pravé, kolečko dolů, kolečko nahoru, kolečko vlevo, kolečko vpravo a 2x boční tlačítko.

V nastavení StarDict v části Skenování výběru jsou tři položky, které jsem nastavil takhle:
  • Only scan while the modifier key is being pressed Povolit/Zaškrtnout
  • Skrýt plovoucí okno při uvolnění modifikátorové klávesy Zakázat/Odškrtnout
  • Modifikátorová klávesa pro skenování Nastavit na F4

Jde to i naklikat, ale nejrychlejší je kopírování do Terminálu, takže následují příkazy.

Instalace potřebných utilit:
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install xbindkeys xautomation

Vytvoření a otevření prázdného konfiguračního souboru:
Kód: [Vybrat]
nano -w .xbindkeysrc
Konfigurační soubor nastavíme následovně (kde F4 znamená klávesu F4 a b:9 znamená deváté tlačítko myši):
Kód: [Vybrat]
"(xte 'keydown F4');(sleep 1);(xte 'keyup F4')"
  b:9

Restart utility s novým nastavením:
Kód: [Vybrat]
(killall xbindkeys);(xbindkeys)
Nastavení funguje i po restartu počítače.

Poznámka jak to funguje. Utilitou xbindkeys jsem pomocí konfiguračního souboru přiřadil stisknutí deváteho tlačítka na myši událost, která provede tři příkazy. První příkaz spustí utilitu xte, která generuje falešné stisknutí klávesy F4, poté následuje příkaz, který provede pomlku 1 vteřinu a nakonec se spustí opět utilita xte, která generuje falešné uvolnění klávesy F4.
IBM/Lenovo ThinkPad R61i [8932-9ZG / NF09ZCV]
Ubuntu 12.04 MATE 1.6 [plná podpora hardware]

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.