Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Anketa

Velikost se mi zdá

Dostačující
4 (50%)
Nedostačující
3 (37.5%)
Nevím/Neumím se rozhodnout
1 (12.5%)

Celkem hlasů: 8

Autor Téma: Velikost písma v patičce na Ubuntu.cz a na Wiki  (Přečteno 6893 krát)

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Velikost písma v patičce na Ubuntu.cz a na Wiki
« kdy: 08 Března 2012, 20:45:25 »
Před nedávnem jsem na základě této diskuse zvětšoval písmo na Wiki a na Ubuntu.cz

Nakonec jsme se ale nepohodli, co se velikosti písma v patičce týče. Jedná se o text "Logo Ubuntu, Ubuntu a Canonical jsou registrované obchodní známky firmy Canonical Ltd.", který je aktuálně zobrazován fontem velikosti 10. Podle mě je velikost dostačující (obzvláště pro tak nevýznamnou informaci), co myslíte vy?

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re:Velikost písma v patičce na Ubuntu.cz a na Wiki
« Odpověď #1 kdy: 08 Března 2012, 20:57:08 »
Osobně bych to nechal, ale třeba nás přebije většina.
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

ToMáš Marný

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 17
Re:Velikost písma v patičce na Ubuntu.cz a na Wiki
« Odpověď #2 kdy: 09 Března 2012, 00:03:58 »
To ani nemuselo být.  ;D

Nakonec jsme se ale nepohodli, co se velikosti písma v patičce týče. Jedná se o text "Logo Ubuntu, Ubuntu a Canonical jsou registrované obchodní známky firmy Canonical Ltd.", který je aktuálně zobrazován fontem velikosti 10. Podle mě je velikost dostačující (obzvláště pro tak nevýznamnou informaci), co myslíte vy?

Tak zrovna citovaný text mi vadí ze všeho nejmíň. :) To mi víc vadí "naposledy editoval" (kdo a kdy), což je pro wikera podstatnější informace, nebo i to "Licence | Autoři" (pod jakou licencí je tvořený obsah a kdo jsou správci wiki). :)

Tak jak je otázka položená, bych byl taky pro hlas "Dostačující". Ale jinak bych byl pro 11 px. Což se ti, nevím proč, zdá jako OBROVSKÉ zvětšení. :) Jinak jsem ti už v odkazované diskuzi poděkoval a dál mě to netrápí...  ;)

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re:Velikost písma v patičce na Ubuntu.cz a na Wiki
« Odpověď #3 kdy: 09 Března 2012, 07:20:53 »
Já se taky snažím zjistit, jestli jsem nějaký totální bystrozraký exot, protože mně se prostě i těch pův. 10px všude četlo dobře :)

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re:Velikost písma v patičce na Ubuntu.cz a na Wiki
« Odpověď #4 kdy: 09 Března 2012, 07:40:33 »
Já osobně bych to nechal tak, jak to je.

Co se týče velikosti normálního písma, tak na notebooku většinou OK, ale u stolního PC mám monitor dál, tam to bylo opravdu malé. Stávající stav je myslím dobrý.

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.