Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Instalátor Ubuntu pro Windows  (Přečteno 16299 krát)

FrantaB

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 190
Instalátor Ubuntu pro Windows
« Odpověď #25 kdy: 19 Ledna 2007, 15:40:10 »
Zajímavý to projekt. Ale jak tvrdíte ...klikače to může přijmout k instalaci tohoto OS, což může nést poměrně slušnou část nových uživatelů kterým se moc nechtělo provádět instalaci s nabootováním a měli strach, že tak přijdou o data. Tato instalace by měla překonat jejich strach :). Oproti tomu je zklamání pokud nepojede vše na chlup stejně jako ne Win. Tím přichází automaticky dojem toho, že to zase tak žhavý OS nebude pokud neběží vše co běželo ne Win.
Každopádně je to krůček, který dle mého názoru přiměje zase část lidí si Linux trošku osahat :)
Notebook HP ProBook 4530s, OS LINUX Ubuntu/Mint, Core i5, RAM 6GB, ATI Radeon HD 6400M

filo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 454
Instalátor Ubuntu pro Windows
« Odpověď #26 kdy: 19 Ledna 2007, 15:52:56 »
Citace: BAD-28
Oproti tomu je zklamání pokud nepoje vše na hlup stejně jako ne Win. Tím přichází automaticky dojem toho, že to zase tak žhavý OS nebude pokud neběží vše co běželo ne Win.
Přesně na to narážím. Před pár lety, když jsem zkoušel (s notnou nedůvěrou) první Live distribuce, tak to šlo stylem :
Jede v ICQ klientu čeština ? Vidím kontakty s diakritikou ? Namountuje mi to automaticky disky ? Dostanu se hned po najetí na internet ?
Jakmile něco z toho nejelo, automaticky následovalo tvrdé odsouzení distribuce jako takové a šup na jinou. Vyzkoušel jsem jich pět šest a frustrace byla obrovská. Prostě jsem nebyl ochoten investovat ani sekundu navíc na nastavování, chtěl jsem aby to fungovalo tak nějak "samo" a okamžitě. Dneska už jsem chválabohu jinde, ale myslím, že mé tehdejší chování by se dalo zařadit do vzorku "průměrný windowsák".
PS: Matně si vzpomínám, že jediné, co mi tenkrát vyhovělo byl Danix ;)
MSI KT3 Ultra, Athl XP 2000+, GF4MX440, SBLive Value, LG 4167B - Prosím NEVYKAT

Martin - ViPEr*CZ*

Instalátor Ubuntu pro Windows
« Odpověď #27 kdy: 19 Ledna 2007, 16:06:47 »
No to mě ani tak nešlo o to že po nainstalování to nefunguvalo jako ten fakt, že rozchodit to bylo šíleně náročný a mnohdy i pro lamera neproveditelný. Hodně se zlepšilo přidávání novýho softu a i správa celkem už jde. Říkám před rokem jsem ještě linux odinstaloval. Dnes už spokojeně jedu na ubuntu a jestli to půjde dál takhle odstraním i druhej systém windows.
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

Jony

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 500
Instalátor Ubuntu pro Windows
« Odpověď #28 kdy: 19 Ledna 2007, 19:01:21 »
2 lukas

... tady snad nejde o přetahovanou..., který holý systém toho umí více :-)

Když to tady na fóru čtu, tak je zřejmé, že nainstalovat a rozchodit 3D nVidii v Ubuntu, je pro BFU mnohem více problematické, než s "detonátory" ve Woknech... (přitom leckdy stačí jeden balíček z repozitářů Ubuntu, neřeším-li binárku z Webu nVidie)

U těch multimediálních formátů bych asi začátečníkům doporučil přehrávač VLC, který toho umí přehrát opravdu hodně "sam o sobě". Ostatně i ve Woknech je to ideální řešení pro BFU aby pak nemuseli řešit "navzájem pokopané" kodeky.... vzniknuvší instalací různých "MEGA/GIGA/MONSTR kodek paků" přes sebe.

... nezlob se na mě, ale vysvětlit začátečníkům závislosti knihovem pro Totem vs. totem-xine apod...... to asi není úplně ideální a srovnatelné s instalací kodekpaku pro WMP že?.... EasyUbuntu?
... myslím si, že je podstatné - u distribuce pro lidi (desktopové) aby toho jelo co nejvíce, co nejjednodušeji :-)

... jinak souhlas s Viperem... od 5.04 se jde správným směrem... ale chtělo by to sprint :-).. pokud má Ubuntu oslovit BFU...

Enigma

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 137
Instalátor Ubuntu pro Windows
« Odpověď #29 kdy: 20 Ledna 2007, 15:56:44 »
Zírám na to, že je možné instalovat Linux z prostředí Windows a jsem na větvi. Když spustím Linux z této instalace, jak je to pak z Windowsy, poběží nebo nepoběží na pozadí?
Pokud je to tak, že Windows nepoběží na pozadí a že to bude fungovat stejně dobře jako Linux nainstalovaný nativně na svůj oddíl, určitě by to nebylo špatné pro notebookaře, pro které znamená dělení disku citelnou ztrátu, a chtějí přitom plnohodnotně pracovat s Windows i Linux.

Martin - ViPEr*CZ*

Instalátor Ubuntu pro Windows
« Odpověď #30 kdy: 20 Ledna 2007, 15:59:25 »
Přečti si článek co je na něj odkaz někde výše. Windows na pozadí nepoběží. Bude to klasika kdy se ti připojí soubor s obrazem uloženým na oddíle windows a tím budeš mít disk s partion linuxu. ;)
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

Enigma

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 137
Instalátor Ubuntu pro Windows
« Odpověď #31 kdy: 20 Ledna 2007, 18:07:33 »
Hned mi to nevyplynulo ze článku, no. Ale jedna věc, není tam třeba větší využití RAMky oproti nativní instalaci? Pro mě to mít smysl asi už nebude, když už jedu klasicky, rozdělený HDD a nativně nainstalovaný Linux.

makl

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 241
Instalátor Ubuntu pro Windows
« Odpověď #32 kdy: 20 Ledna 2007, 18:08:50 »
Citace: filo
Nefuguje ? Bože co to je za krám, když si ani neumí převzít nastavení z OS, ze kterého je spuštěn ?
Pozor: Ubuntu se pod Win pouze nainstaluje, spouštět se z nich nebude
"The box said that I needed to have Windows 98 or better ... so I installed Linux." --- LinuxNewbie.org
Acer TravelMate® 4672LMi, Ubuntu 7.04 Feisty Fawn

Hobit

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 76
Instalátor Ubuntu pro Windows
« Odpověď #33 kdy: 20 Ledna 2007, 19:30:02 »
kdysi davno uz neco podobneho mela(mozna i ma) suse.

podle mne je to takove vylepsene live cd, ktere diky tomu, ze se zkopiruje na hadr, si zapamatuje sve nastaveni, instalaci dalsich programu, pripadne uzivatelovu tvorbu.

nevyhoda je, ze zabere krapet mista a mozna bootovani. u suse byla potreba disketa, tady koukam uz jsou dal, pridaj si radek do boot.ini s odkazem, takze to bootovani je vyreseno dobre.
dalsi nevyhoda na kterou si pamatuju je, ze bude filesystem v filesystemu, takze pripadnemu BFU se linuxy budou zdat line.
a pokud si nahodou bude chtit BFU preklopit linux na hadr definitivne, tak se stejne nevyhne problemum s delenim disku, bootovanim apod.

jinak, vite podle ceho maj BFU system na svem pocitaci? pokud na libovolnou otazku BFU odpovi ano (a myslim ze nejen BFU), tak ma na 99% jako primarni OS wokna:
1. hrajes hodne a rad hry?
2. pouziva tvuj osobni guru (kamarad co se ti snazi udrzet tvuj kom v provozuschopnem stavu) primarne wokna?
3. pokud jses v praci kancelarska krysa, delas na woknech?
4. pracujes v programu (napr AutoCAD), ktery jede jen ve woknech a porizovaci polozka woken a onoho programu je vuci zisku zanedbatelna, pripadne odberatel tve prace jine formaty odmita?
5. poridil sis omylem hardware, software nebo sluzbu (napr net), ktery jede jen ve woknech a chces to pouzivat?

pokud vas napadne dalsi duvod pro BFU zustat na woknech, podelte se s nazorem.

jinak ja osobne driv splnoval body 1. a 4., a v bodu 5. mam ted ve woknech mirandu a the bat!, ktere se snazim prevest do linuxu tak, abych neprisel o xletou historii. a pokud by u mne nastal opet bod 4. nevahal bych zmenit system podle potreb sve prace.
Ubuntu Dapper Drake > Debian Etch > uvidime jake bude Ubuntu Gutsy Gibbon

Derek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 33
Instalátor Ubuntu pro Windows
« Odpověď #34 kdy: 20 Ledna 2007, 21:54:51 »
Tak zrovna s mirandou jsem na tom podobne. Resim primarne spis to aby novy klient umel alespon cast toho diky cemu mam rad Mirandu, ale prenos historie by se mi urcite libil - kdyz k necemu dojdes, dej vedet :)

Ad the bat! - ja jsem pred prechodem na linux presel ve win z OE na TB a to uz nebyl problem dostat i do linuxu.
IMHO bych ti doporucil nahodit na win TB, kterej by mel umet import dat z the bat a pak se jenom preklopil z winTB na linTB.

Jinak souhlasim. Vetsina BFU bude silne ovlivnena hlavne body 1-3. Bod 4 bude spis vyjimecnejsi a bod 5 nikdo nebude schopen objektivne zhodnotit - jednak proto, ze mluvime o BFU a jednak proto, ze se na tohle vetsinou prijde az v prubehu migrace.

Jakub Lucký

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3433
    • Jakub Lucký
Instalátor Ubuntu pro Windows
« Odpověď #35 kdy: 20 Ledna 2007, 23:09:57 »
Já jen dodám jak zařídit společný profil pro TB...
http://forum.czilla.cz/viewtopic.php?t=14015
FAQ-Často kladené otázky   Návody(wiki)     
Jakub@Life:~$ Ubuntu změnilo váš život, přejete si změny uložit?(Y/N)?
Děkujeme, že nekrmíte trolly Blogísek  :wq

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.