Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Jak k Ubuntu doinstalovat Windows 7  (Přečteno 2877 krát)

okob

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 178
    • Ferdinandov
Jak k Ubuntu doinstalovat Windows 7
« kdy: 07 Června 2012, 21:26:03 »
Jak k Ubuntu priinstalovat Windows 7. Ne vse jede pod Ubuntu.
« Poslední změna: 08 Června 2012, 15:06:32 od Filip Dominec »

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Windows 7
« Odpověď #1 kdy: 07 Června 2012, 21:31:36 »
Možností je viacej. Skús použiť Wine, resp. PlayOnLinux alebo virtualbox.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re:Windows 7
« Odpověď #2 kdy: 07 Června 2012, 21:38:38 »
Špatně, velmi velmi špatně.

Standardní cesta je obráceně -- napřed nainstalovat Windows a pak k němu přiinstalovat Ubuntu. Windows totiž nedokáže při instalaci rozpoznat "cizí" diskové oddíly, nebude je umět zmenšit a navíc se neumí nainstalovat na jiný oddíl, než první na disku (tohle už se možná v sedmičkách změnilo, ale ještě vista to neuměla), takže byste musel ručně zmenšit oddíly s Ubuntu, přesunout je na konec disku, vytvořit oddíly pro Windows... No prostě fuj. Při "opačném" postupu (napřed Win pak Ubuntu) je to záležitost jedné automatické volby v instalátoru Ubuntu.

okob

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 178
    • Ferdinandov
Re:Windows 7
« Odpověď #3 kdy: 07 Června 2012, 21:39:17 »
ok ale muzes nejak poradit??Ci nejaky ten navod??Diky jsem zacatecnik

okob

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 178
    • Ferdinandov
Re:Windows 7
« Odpověď #4 kdy: 07 Června 2012, 21:41:04 »

Ok ale mam ted problem kdyz vlozim DVD s Win 7 tak nejde nabootovat asi je nejak upravenej disk.Jak mam vratit disk abych tam dostal nejdrive Win7 a pak Ubuntu.Dik

Špatně, velmi velmi špatně.

Standardní cesta je obráceně -- napřed nainstalovat Windows a pak k němu přiinstalovat Ubuntu. Windows totiž nedokáže při instalaci rozpoznat "cizí" diskové oddíly, nebude je umět zmenšit a navíc se neumí nainstalovat na jiný oddíl, než první na disku (tohle už se možná v sedmičkách změnilo, ale ještě vista to neuměla), takže byste musel ručně zmenšit oddíly s Ubuntu, přesunout je na konec disku, vytvořit oddíly pro Windows... No prostě fuj. Při "opačném" postupu (napřed Win pak Ubuntu) je to záležitost jedné automatické volby v instalátoru Ubuntu.

Dandim

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 401
Re:Windows 7
« Odpověď #5 kdy: 07 Června 2012, 21:45:04 »
Napiš jak máš výkonný stroj. A co chceš s Windows dělat. Jaké programy používat. Zda by virtualizace nebyla fakt nejlepší cesta. U mně už jediná :-) Win jedině do virtuálu  :D
OS: Fedora 25

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re:Windows 7
« Odpověď #6 kdy: 07 Června 2012, 21:46:47 »
Upravený disk? Kde vy lidi na ty blbosti chodíte, to je fakt hrůza...

Prostě musíte počítači říct, že má bootovat z CD/DVD to je všude stejný, je jedno, jestli je na tom CD instalačka Ubuntu nebo Windows -- http://wiki.ubuntu.cz/Zaveden%C3%AD%20syst%C3%A9mu%20z%20CD#Po.2BAQ0A7Q-ta.2BAQ0_vy.2BAX4-aduje_stisknut.2BAO0_kl.2BAOE-vesy_pro_zaveden.2BAO0_syst.2BAOk-mu_z_mechaniky

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re:Windows 7
« Odpověď #7 kdy: 07 Června 2012, 21:56:54 »
Když něco nejde nabootovat, tak to nenabootuje. Když to nabootuje a zahlásí error, tak to nabootuje.

Takže co přesně jaký error zahlásí -- bios nezavede instalační DVD Windows nebo ho zavede a ono pak při instalaci nenajde disk. To je totiž dost velký rozdíl.

A ne, Ubuntu nijak disk neupravuje.

okob

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 178
    • Ferdinandov
Re:Windows 7
« Odpověď #8 kdy: 07 Června 2012, 22:00:57 »
No DVD vubec nenabehne.Hlasito vadny disk zmackni ctrl+alt+del a tak je to dokola.ale ubuntu,opensuse,active disk creator nabootuji jak prd.nevim zda to neni v disku nejak ty oddily pomotany.nevim


Když něco nejde nabootovat, tak to nenabootuje. Když to nabootuje a zahlásí error, tak to nabootuje.

Takže co přesně jaký error zahlásí -- bios nezavede instalační DVD Windows nebo ho zavede a ono pak při instalaci nenajde disk. To je totiž dost velký rozdíl.

A ne, Ubuntu nijak disk neupravuje.

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re:Windows 7
« Odpověď #9 kdy: 07 Června 2012, 22:06:04 »
Pokud nanaběhne ani to DVD, tak je velmi pravděpodobně chyba v něm. Neznám instalačku sedmiček, ale u XP i když byl disk poškozený (nebo třeba v PC vůbec nebyl), tak instalátor naběhl a teprve ten zahlásil chybu.

Teoreticky můžete zkusit pomocí LiveCD Ubuntu celý disk přeformátovat úplně do čista (všechno smazat, třeba udělat i ntfs oddíl -- vše pomocí nástroje GParted -- http://wiki.ubuntu.cz/GParted -- který je na CD přítomen), ale silně pochybuji, že to může být tím.

okob

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 178
    • Ferdinandov
Re:Windows 7
« Odpověď #10 kdy: 07 Června 2012, 22:10:02 »
ok zkusil bych to nejak emulovat traba postaci ubuntu ale ani to nebezi tak nevim.Nainstaloval jsem ho prihlasim se a cerno pak klikam na obraz a objevi se obrazek bez ikon no prazdno s obrazkem co stim??

kovalensue

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 67
Re:Windows 7
« Odpověď #11 kdy: 08 Června 2012, 12:32:22 »
no jestli ti při bootu píše něco jako že není disk a blablabla, tak bude na 92.3645% vadné to DVD...pokud máš notes tak zkus zjistit nějak jestli se na něm nenachází skrytá partišna pro obnovu win....pokud ano tak v manuálu k notesu by si měl vyčíst jak tu opravu spustit během bootování pc...já to mám na F9....pokud tohle nevyjde tak by mělo pomoc stáhnout instalačku stejné verze winů jako máš a pak to jde nainstalovat i z externího disku například (vlastní zkušenost - dost jsem na to koukal, ale opravdu se mi to nainstalovalo z exteráku) no a potom tam zadat jen key z krabice...ale před tím bych nejřív udělal celkový formát jak bylo psáno výše a pak to nainstalovat v pořadí win a potom ubuntu...
Windows 7 Proffesional, Linux Mint 15 - Mate

If you don't like something, change it. If you can't change it, change your attitude.

okob

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 178
    • Ferdinandov
Re:Windows 7
« Odpověď #12 kdy: 08 Června 2012, 12:45:28 »
Win 7 uz je OK ale nebezi ubuntu :'( viz. http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=63418.0

Martin - ViPEr*CZ*

Re:Windows 7
« Odpověď #13 kdy: 09 Června 2012, 11:58:26 »
Upravený disk? Kde vy lidi na ty blbosti chodíte, to je fakt hrůza...

Prostě musíte počítači říct, že má bootovat z CD/DVD to je všude stejný, je jedno, jestli je na tom CD instalačka Ubuntu nebo Windows -- http://wiki.ubuntu.cz/Zaveden%C3%AD%20syst%C3%A9mu%20z%20CD#Po.2BAQ0A7Q-ta.2BAQ0_vy.2BAX4-aduje_stisknut.2BAO0_kl.2BAOE-vesy_pro_zaveden.2BAO0_syst.2BAOk-mu_z_mechaniky
Jen doplním... nástroj na práci s partition windows je tak blbý, že si občas s diskem pořádně neporadí. Doporučuji nabootovat prvně linux, tam smazat oddíly (všechny) a nechat klidně disk s neobsazeným prostorem. Pak už nástroj v instalátoru windows s diskem 100% bude mluvit. Párkrát se mi totiž už stalo, že mi ostatní partition ani neukázal a tvářil se že zařízení má úplně jinou kapacitu.
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Jak k Ubuntu doinstalovat Windows 7
« Odpověď #14 kdy: 09 Června 2012, 20:16:09 »
Promazáno.
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.