Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Kdo daruje škole staré grafické karty?  (Přečteno 6312 krát)

greenroot

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 27
Kdo daruje škole staré grafické karty?
« kdy: 25 Ledna 2007, 09:53:23 »
Ze starých počítačů jsem udělal učebnu jako X terminál klienty, vše chodí OK, ale grafické karty které jsou na PCI umí jen 800x600 při 16 bitech což je dost slabé. Chtěli by jsme koupit nové LCD ale s tímto rozlišením to nemá význam. Potřebovali by jsme 16 grafických karet na PCI z nějakých vyřazených počítačů které zvládnou alespoň 1024x768 na 16bitech. Uvítáme samozřejmě i menší množství s tím, že to nějak postupně poskládáme.

Po dohodě je možné sepsat s naší školou darovací smlouvu.

Pomozte mi prosím v zavádění Linuxu do školy.
Děkujeme
Čím víc do toho dělám, tím víc o tom vím a míń tomu rozumím.

mipo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 77
    • http://www.mipo.us
Kdo daruje škole staré grafické karty?
« Odpověď #1 kdy: 25 Ledna 2007, 10:50:25 »
Jediné, čo mám je ešte horšie ako to vaše, takže bohužiaľ:-(
MiPo - Zápisník - TV program - Kalos club
HP nx6125 AMD64 - Ubuntu 6.06 32bit

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Kdo daruje škole staré grafické karty?
« Odpověď #2 kdy: 25 Ledna 2007, 16:22:46 »
PCI už je dosti archaické. Zkuste nějaké fabriky, pojišťovny, atd. jestli nevyřazují stará PC.

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Kdo daruje škole staré grafické karty?
« Odpověď #3 kdy: 25 Ledna 2007, 19:43:42 »
Citace: greenroot
Chtěli by jsme koupit nové LCD
Nebylo by lepší koupit nové počítače, užily by se určitě lépe, než LCD.


Citace: greenroot
Chtěli by jsme
Potřebovali by jsme
Bychom! (ještě bych přežil hovorový tvar bysme, ale tohle!)

drat

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 394
Kdo daruje škole staré grafické karty?
« Odpověď #4 kdy: 25 Ledna 2007, 20:14:44 »
Otazka co tam maji za monitory nyni. Druha otazka zni jestli by nebylo lepsi koupit za 5000 kvalitni CRT. Ale to je vycemene jejich rozhodnuti. Protoze kvalitni LCD zacina rekl bych od hranice 10 000. Sam mam zajem o LCD ale kvalita obrazu LCD za par babek co maji znami me odrazuje :-/. Moje rada zni Pokud hodlate investovat 10 000 do jednoho LCD kupte monitor CRT za max. 5000 a tenkeho klienta. Krabicka za 2 nebo 3 tisice. Jinak s grafikou vam bohuzel nepomuzu a ve svem okoli ani nikoho neznam kdo by nejakou takovou dnes mel. Ale s temi vyrazenymi PC to neni spatny napad sam vim ze tento rok se u nas na skole vyrazovalo spoustu PC. Byly to 600 MHz celerony a grafika ve win slapala na 1024x768.

Citace: vojtech.t
Citace: greenroot
Chtěli by jsme
Potřebovali by jsme
Bychom! (ještě bych přežil hovorový tvar bysme, ale tohle!)
Ja jsem si nevsim ze by dotycny zadal o opravu nejakych cestinarskych chyb :)

Derek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 33
Kdo daruje škole staré grafické karty?
« Odpověď #5 kdy: 25 Ledna 2007, 20:39:38 »
Vycemene nic proti, ale gramaticka uroven velke casti postu za posledni dobu shazuje cele forum .... (nejsem pedant, sam pisu nespisovne, hovorove a obcas mi ujede carka nebo mozna s/z, ale co je moc, to je moc).

To neni urazliva kritika, ale spis smutne konstatovani. Zkuste se nad tim zamyslet - psany projev vas vsechny bude prezentovat cely zivot. A i na jeho zaklade budou ostatni posuzovat uroven vasi inteligence, vzdelani atd..

Osobne se spis divim, ze to neprislo driv. Diky vojtechu.t ;)

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Kdo daruje škole staré grafické karty?
« Odpověď #6 kdy: 25 Ledna 2007, 20:45:37 »
Citace: drat
Citace: vojtech.t
Citace: greenroot
Chtěli by jsme
Potřebovali by jsme
Bychom! (ještě bych přežil hovorový tvar bysme, ale tohle!)
Ja jsem si nevsim ze by dotycny zadal o opravu nejakych cestinarskych chyb :)
Já taky nejsem žádný češtinář - chybička se vloudí i u mě, ale tohle mě tak udeřilo do očí, že jsem si nemohl pomoci.

greenroot

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 27
Kdo daruje škole staré grafické karty?
« Odpověď #7 kdy: 25 Ledna 2007, 21:58:44 »
Tak všem moc díky za "POMOC" :P. Na gramatiku jsem byl vždy slabší, ale krom běžné výuky na plný úvazek se starám o tři servery a 140 počítačů a opravdu jsem to po sobě neměl čas zkontrolovat, psal jsem to během krátké přestávky.   :D
Čím víc do toho dělám, tím víc o tom vím a míń tomu rozumím.

Derek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 33
Kdo daruje škole staré grafické karty?
« Odpověď #8 kdy: 25 Ledna 2007, 22:49:08 »
Moc neporadim ohledne darovani, ale sam jsem kupoval PCI grafiky )jako zalozni) od nejakeho typka (soukromnik) - mel jich mit vetsi mnozstvi a i me, pri odberu tri kusu, sel s cenou na ruku. Slo o ATI RAGE XL, cena byla tusim pod dve stovky za kus. Grafka dostacuje na provoz 1024x768 32bit @ 75Hz - coz mi na neco tak staryho prijde veeelmi dobry :)

Takze bych mozna zkusil nahodit inzeraty na pc bazary ohledne poptavky nebo i toho darovani.

Jere

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 625
Kdo daruje škole staré grafické karty?
« Odpověď #9 kdy: 26 Ledna 2007, 02:32:18 »
75Hz na CRT je tak dobry na oslepnuti, kdyz uz, tak aspon neco, co utahne 85Hz

fritzek

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 231
Kdo daruje škole staré grafické karty?
« Odpověď #10 kdy: 26 Ledna 2007, 09:01:41 »
AGP byt nemuze? Mam tu dve karty do AGP. Jedna je S3 trio 3D a ta druha ATI Rage II
Jinak muzu nabidnout jednu PCI kartu. Nevim presne co to je, ale na cipu je napsano ark2000PV. Hledal jsem to na netu a melo by to zvladnout 1600*1200.

Mozna bych nasel doma jeste nejake starsi PCI karty, tak bych se moh nekdy ve volne chvili podivat.

Vim, ze to neni moc, co nabizim, ale u me to jen zbytecne hnije, protoze je mi lito to vyhodit.
Kdyztak bydlim v Praze na Zizkove, tak kdyz nekdy budete mit cestu okolo, tak se muzete stavit.
P4 2.94GHz / 1024MB RAM / NVidia 6600 256MB / 80GB Seagate / DVB MSI Megasky / Leadtek Winfast 2000 / LENNY
NB Centrino Duo / 1024MB RAM / Intel 945GM / Intel wifi 3945ABG / Intel ethernet 100 VE

greenroot

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 27
Kdo daruje škole staré grafické karty?
« Odpověď #11 kdy: 26 Ledna 2007, 09:57:50 »
Bohužel AGP tam ještě není. Je mi líto, ale do Prahy se jen tak nedostanu, škola mne pro dvě grafiky neuvolní a doprava je drahá.  Napadlo mne jednoduché řešení, pokud máte zájem nám pomoci a máte více grafických karet můžete je poslat na  adresu školy dobírkou kde my uhradíme vaše poštovné. Kontak školy je na http://www.oafm.cz

Jinak reaguji na předchozí příspěvek. Na škole bylo 16 spolehlivých ale nevýkoných stanic (CPU 200MHz, RAM 64, disk 2GB), pořízení nové učebny vychází přibližně na 290000,- Kč s Windows. Poskládal jsem Xterminál server na  AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 4600+, 2 x WD Raptor 3.5" SATA/150 36GB v raid 0, RAM 8GB a nainstaloval jsem Ubuntu EdgyEft na kterého jsou studenti už zvyklí.  To vše stálo 52 000,- Kč s DPH a dle slov studentů i mého subjektivního dojmu je to asi nejrychlejší učebna na škole.
Ty LCD chceme koupit nějaké 17" za cenu kolem 4500,- Kč./1ks.  (LCD za 10000,- nemá ve škole ani ředitel. :) ) Na klienty jsem dal Debian Sarge, základní instalaci s Xkami, má to kolem 300MB. Jediný způsob jak sám proti celé škole prosadím Linux je výrazná úspora nákladů a pro mne to znamená méně práce. Tak se mi podařilo ve škole zřídit již dvě učebny na Ubuntu, předělat server s Win na Ubuntu a zrušit Microsoft Office a nahradit jej Open Officem.
Čím víc do toho dělám, tím víc o tom vím a míń tomu rozumím.

Jere

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 625
Kdo daruje škole staré grafické karty?
« Odpověď #12 kdy: 26 Ledna 2007, 10:49:14 »
Drzim palce. Myslim, ze tohle je presne ta prava propagace Linuxu - aniz by si museli zaci neco instalovat doma, zjisti ve skole, ze ten Linux je vlastne "normalni" a da se pouzivat.

greenroot

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 27
Kdo daruje škole staré grafické karty?
« Odpověď #13 kdy: 26 Ledna 2007, 11:56:49 »
Pokud pracujete ve školství a máte zájem se seznámit s  níže uvedeným řešením jste srdečně zváni na seminář:
  „Implementace linuxového serveru na školní heterogenní síť 2.“

Stručná charakteristika řešení:
Linuxový server Ubuntu LDAP+PAM+NSS+NSCD+SAMBA, Backed server Ubuntu, učebny: 1xUbuntu, 3xWinXP, 1xDebian Xterminál.

Pozvánka na seminář a jeho obsah:
http://www.oafm.cz/ucitele/pospech/workshop/linux2.odt
nebo
http://www.oafm.cz/ucitele/pospech/workshop/linux2.pdf
Čím víc do toho dělám, tím víc o tom vím a míń tomu rozumím.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.